465/7146/15-а
2-а/465/19/16
Іменем України
10.03.2016 року Франківський районний суд м. Львова в складі:
Головуючого -судді Лозинського Б.М.
за участі секретаря судових засідань- Попика А.Б.
позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Патрульної служби МВС України про скасування постанови про адміністративне правопорушення, суд,-
позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про скасування постанови серія ПС2 №685450 від 22.10.2015 р. Зазначає, що оскаржуваною постановою, винесеною інспектором ПС 4 батальйону 1 роти УПС МВС у м. Львові рядовим міліції ОСОБА_2 в справі про адміністративне правопорушення його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255,00 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що таке рішення відповідача є протиправним, а притягнення до адміністративної відповідальності - безпідставним, а тому просить таку постанову скасувати за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення. В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, пояснення надав аналогічні вище наведеним. Просить позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, подав до суду письмові заперечення в яких зазначив, що підстави для скасування оскаржуваної постанови відсутні.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що постановою у справі про адміністративне правопорушення від 22 жовтня 2015 року серія ПС2 №685450 застосовано до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255,00 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП - зупинку ближче 10 м до пішохідного переходу /а.с.3/.
Відповідно до п. 15.1. Правил дорожнього руху, зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі повинні здійснюватись у спеціально відведених місцях чи на узбіччі.
Відповідно до п. 15.2 Правил дорожнього руху, за відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху).
Згідно п. 15.6 Правил дорожнього руху, стоянка всіх транспортних засобів у місцях, позначених дорожніми знаками 5.38, 5.39, встановленими з табличкою 7.6.1, дозволяється на проїзній частині вздовж тротуару, а встановленими з однією з табличок 7.6.2-7.6.5 - легкових автомобілів і мотоциклів тільки так, як показано на табличці.
Відповідно до вимог ст.9 КпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП України, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозаписуюних засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
З наданої позивачем фотографії вбачається, що стоянка транспортного засобу д.н.з ВС6133СТ була здійснена у місці, позначеному дорожнім знаком 5.39.
Жодних інших доказів, які б вказували на протилежне відповідачем суду всупереч вимог ч. 2 ст. 72 КАС України не надано.
Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Всупереч наведеному, інспектором УПС МВС у м. Львові складено постанову та накладено на позивача адміністративне стягнення. Тому, постанова у справі про адміністративне правопорушення серія ПС2 №685450 від 22 жовтня 2015 року якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності, є неправомірною та підлягає скасуванню.
Керуючись ст.ст.18,69,71,161-163, 171-2 КАС України, суд,-
адміністративний позов - задовольнити.
Постанову у справі про адміністративне правопорушення від 22 жовтня 2015 року серія ПС2 №685450, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255,00 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП - скасувати.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя Франківського
районного суду м. Львова ОСОБА_3