Ухвала від 05.04.2016 по справі 437/882/13-а

Справа № 437/882/13-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 квітня 2016 року , м.Сватове

Сватівський районний суд Луганської області у складі: головуючого - судді Реки А.С., при секретарі - Гапич К.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Сватове справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ухвали Вищого адміністративного суду України від 03 грудня 2015, було скасовано постанову Ленінського районного суду міста Луганська від 25 березня 2013 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 19 червня 2013 року а справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

Згідно вимог ст.1 Закону України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції», та на виконання Розпорядження Голови Вищого адміністративного суду України від 02.09.2014 року № 193 «Про забезпечення розгляду адміністративних справ, підсудних адміністративним судам, розташованим у районі проведення антитерористичної операції» та наказу Голови Вищого адміністративного суду України від 16.09.2014 року № 56/а, до Сватівського районного суду Луганської області 23.12.2015 року надійшла вищевказана справа.

Ухвалою Сватівського районного суду Луганської області від 24.12.2015 року справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії була прийнята до провадження та призначено судовий розгляд на 04.01.2016 року на 09-00 год.

Позивач ОСОБА_1 в судові засідання не прибула, суд не має можливості надіслати засобами поштового зв'язку на її адресу: АДРЕСА_1, судові виклики, оскільки згідно листа Луганської дирекції Українське державне підприємство поштового зв'язку «Укрпошта» від 04.01.2016 № 892, відповідно до Указу Президента України від 14 листопада 2014 року № 875/2014 «Про рішення ради національної безпеки і оборони України від 04 листопада 2014 року «Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях», розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року №1085-р (із змінами, внесеними згідно з розпорядженням КМУ № 428-р від 05.05.2015 р.) «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення», УДППЗ «Укрпошта» не здійснює пересилання пошти, зокрема до м. Луганська.

Відповідач - Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська в судове засідання уповноваженого представника не направили, 23.03.2016 року на адресу суду надійшла заява про розгляд справи за відсутності представника Управління.

У зв'язку з неявкою в судове засідання сторін, розгляд справи відкладався на 20.01.2016 року на 11-00 год., 03.02.2016 року на 10-00 год., 23.02.2016 року на 10-00 год., на 09.03.2016 року на 10-00 год., 24.03.2016 року на 14-00 год., 05.04.2016 року на 14-00 год.

Відповідно до ч.2 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України, повістки про виклик у суд надсилаються особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам.

Згідно з ч. 3 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України, судовий виклик або судове повідомлення осіб, які беруть участь у справі, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів здійснюється рекомендованою кореспонденцією (листом, телеграмою), кур'єром із зворотною розпискою за адресами, вказаними цими особами, або шляхом надсилання тексту повістки, складеного відповідно до ст. 34 цього Кодексу, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), електронною поштою, телефонограмою, опублікування у друкованому засобі масової інформації. Повідомлення шляхом надсилання тексту повістки здійснюється за тими самими правилами, що і повідомлення шляхом надсилання повістки, крім випадків, установлених цим Кодексом.

Беручи до уваги, що суд позбавлений можливості повідомити позивача про час та місце розгляду справи шляхом направлення судового виклику рекомендованою кореспонденцією (листом, телеграмою), кур'єром із зворотною розпискою за адресою, вказаною ОСОБА_1 в м. Луганські, було здійснено дзвінок за номером телефону, зазначеним позивачем у позовній заяві для передачі телефонограми, але згідно довідки, складеної секретарем, зв'язок з абонентом був відсутній. Інші засоби зв'язку позивач не вказала, таким чином судові виклики були здійсненні шляхом їх опублікування у друкованих засобах масової інформації, а саме у газеті «Урядовий кур'єр» та «Вісник Луганщини». Інша можливість повідомити позивача про час та місце розгляду справи, у суду відсутня.

Відповідно до положень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки та зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильного виконувати процесуальні обов'язки.

Відповідно до приписів Європейського суду, позивач, як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу цікавитись провадженням у ії справі, добросовісно користуватись належним їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

У відповідності до п. 4 ч. 1 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позивач повторно не прибув у попереднє судове засідання чи у судове засідання без поважних причин, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.

Беручи до уваги те, що позивач ОСОБА_1 повторно не прибула в судове засідання, заяви про розгляд справи у її відсутності не подала, суд вважає, що є підстави для залишення позовної заяви без розгляду.

Суд вважає за необхідне роз'яснити позивачу, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 33, 49, 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

Ппозовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.

Роз'яснити позивачу, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Сватівський районний суд Луганської області. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя А.С. Река