,
Іллічівський районний суд м.Маріуполя
Справа № 264/2147/16-п
3/264/489/2016
31.03.2016 р. м. Маріуполь
Суддя Іллічівського районного суду м. Маріуполя Харитонова Г. Л., розглянувши матеріали, що надійшли з Іллічівського РВ ММУ ГУМВС України у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, що мешкає за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Пархоменко буд. 78А - за ч.1ст. 156 КУпАП,-
28.03.2016 року року до Іллічівського районного суду м. Маріуполя з Іллічівського РВ ММУ ГУМВС України у Донецькій області надійшов матеріал про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 156 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 .
Згідно протоколу № 001331 від 09.02.2016 р. про адміністративне правопорушення , ОСОБА_1В 09.02.2015 року о 15:50 знаходячись за адресою вул. Войкова 13 в магазині Асорті в Іллічіському районім. Маріуполя здійснювала торгівлю спиртними напоями, а саме: пивом без ліцензії повторно , чим вчинила правопорушення передбачене ч. 1 ст. 156 КУпАП
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що адміністративний матеріал підлягає поверненню до Іллічівського РВ ММУ ГУМВС України у Донецькій області , для належного оформлення, з наступних підстав.
Відповідного до вимог ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого дотримання законності.
Особа, яка скоїла правопорушення, відповідно до вимог ч.1 ст.8 КУпАП, підлягає відповідальності на підставі закону, діючого в час і по місцю здійснення правопорушення.
Відповідно до вимог ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачена адміністративна відповідальність.
Орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог п.2 ч.1 ст.278 КУпАП , вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Про вчинення адміністративного правопорушення, відповідно до вимог ст. 254 КУпАП, складається протокол уповноваженою на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Як вбачається з протоколу адміністративного правопорушення №001133 від 09.02.2016 року дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 156 ч.1 КУпАП. Разом з тим, протоколу адміністративного правопорушення додана постанова Іллічівського районного суду від 27.028.2015 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 156 ч.1 КУпАП, тобто ОСОБА_1 повторно протягом року скоїла злочин передбачений ст. 156 КУпАП.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному досліджені всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини ,що помякшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстава для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадській організації, трудового колективу, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З огляду на викладене, суд позбавлений можливості зясувати це та зробити відповідний висновок.
Крім того, при розгляді матеріалу про адміністративне правопорушення суддя був позбавлений можливості ідентифікувати правопорушника , оскільки до матеріалів не додано жодного документу.
Ухвалою судді Іллічівського районного суду м. Маріуполя від 17.02.2016 року на це звертала увага, разом з тим, ці недоліки усунуті не були.
За таких обставин, суд позбавлений можливості розглянути по суті даний адміністративний матеріал, та він підлягає поверненню до Іллічівського РВ ММУ ГУМВС України у Донецькій області на доопрацювання.
Керуючись ст. 7,9, 251,252, 278 КУпАП, суддя, -
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 щодо притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 156 КУпАП повернути до Іллічівського РВ ММУ ГУМВС України у Донецькій області на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Г. Л. Харитонова