ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про закриття провадження у справі
30 березня 2016 року м. Київ№ 826/1191/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Літвінової А.В., суддів: Аблова Є.В., Мазур А.С., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомМіністерства аграрної політики та продовольства України
до Міністерства юстиції України в особі відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби України
провизнання протиправною та скасування постанови від 12.01.2016 ВП №49137586,
Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства юстиції України в особі відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби України про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу від 12.01.2016 ВП №49137586.
Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.02.2016 відкрито провадження у справі, закінчено провадження у справі та призначено справу №826/1191/16 до судового розгляду.
У судове засідання 23.03.2016 з'явився представник позивача, який позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив суд задовольнити їх з підстав, викладених у позовній заяві. Відповідач явку свого представника не забезпечив, з огляду на що розгляд справи №826/1191/16 здійснено у порядку письмового провадження на підставі частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши наявні в матеріалах справи документи, суд зазначає про таке.
Відповідно до частини четвертої статті 82 Закону України «Про виконавче провадження», рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
За приписами статті 383 Цивільного процесуального кодексу України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Скарга подається до суду, який видав виконавчий документ (частина друга статті 384 Цивільного процесуального кодексу України).
Отже, у випадку оскарження сторонами виконавчого провадження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця щодо виконання рішення суду, ухваленого за правилами Цивільного процесуального кодексу України, прийнятого 18 березня 2004 року, розгляд таких скарг здійснюється за правилами цивільного судочинства судом, який видав виконавчий документ.
У разі оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця щодо виконання рішення суду, ухваленого за правилами Цивільно-процесуального кодексу України 1963 року, а також у разі оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця особами, які не є учасниками виконавчого провадження, така скарга підлягає розгляду відповідно до статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України.
Оскільки в даній адміністративній справі предметом оскарження є постанова про накладення штрафу від 12.01.2016, винесена у виконавчому провадженні №49137586 з примусового виконання виконавчого листа №126/2474/15-ц, виданого 03.09.2015 Бершадським районним судом Вінницької області, про поновлення ОСОБА_1 на роботі на посаду директора Державного багатопрофільного підприємства «Урожай» з 07.07.2015, то така справа має розглядатися судом за правилами цивільного судочинства.
Слід зазначити, що аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 13.01.2016 у справі №6-2850цс15 (ЄДРСР №55159879), яка, у відповідності до положень статті 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України, має статус обов'язкової.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На виконання приписів частини другої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд роз'яснює позивачу, що вирішення спірних відносин відноситься до юрисдикції Бершадського районного суду Вінницької області.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 2, 3, 157, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
1. Закрити провадження у справі №826/1191/16.
2. Роз'яснити позивачеві, що вирішення спірних правовідносин відноситься до юрисдикції Бершадського районного суду Вінницької області.
3. Ухвалу про закриття провадження в адміністративній справі видати сторонам.
4. Попередити позивача, що повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Літвінова А.В.
Суддя Аблов Є.В.
Суддя Мазур А.С.