Справа №820/1470/16
Україна
про повернення позовної заяви
30 березня 2016 р. м. Харків
Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Мар'єнко Л.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної державної адміністрації м. Харкова про зобов'язання вчинити певні дії, визнання протиправними дій, відшкодування майнової шкоди,-
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної державної адміністрації м. Харкова , в якому просив суд Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної державної адміністрації м. Харкова відшкодувати майнову шкоду заподіяну у розмірі яка дорівнює 50% за оплату комунальних послуг за кожен місяць з початку вступу в дію Закону України «Про національну поліцію»; визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської (Дзержинської) районної державної адміністрації м. Харкова щодо позбавлення позивача та членів його сім'ї 50% знижки на оплату комунальних послуг згідно ст. 22 Закону України «Про міліцію» та бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської (Дзержинської) районної державної адміністрації м. Харкова щодо незабезпечення належного права на 50% знижку на оплату комунальних послуг згідно ст. 22 Закону України «Про міліцію»; зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської (Дзержинської) районної державної адміністрації м. Харкова відновити позивачу та членам його сім'ї право на 50% знижку на оплату комунальних послуг згідно ст. 22 Закону України «Про міліцію» - з дня позбавлення та забезпечити його реалізацію.
Згідно з ч.2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних ociб, прав та інтересів юридичних ociб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових ociб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно ч. 2 ст. 18 КАС України визначено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи: 1) однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам; 2) про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням; 3) щодо підтвердження обґрунтованості вжиття суб'єктами владних повноважень заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Згідно положень ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 № 280/97-ВР, сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Як вбачається з матеріалів справи відповідачем у справі є Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної державної адміністрації м. Харкова .
Відповідно до п. 1.1 Положення про управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради, затвердженого рішенням Харківської міської ради Харківської області рішенням 1 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 20.11.2015 р. №7/15, визначено, що Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради (далі - Управління) є самостійним виконавчим органом Харківської міської ради, який утворюється Харківською міською радою.
Згідно п. 1.2 Положення про управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради Управління є підзвітним і підконтрольним Харківській міській раді; підпорядковується виконавчому комітету міської ради, міському голові, заступнику міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення, голові адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради.
Розпорядженням Харківського міського голови від 02.02.2016 року №7 "Про переменування об'єктів топоніміки міста Харкова" Дзержинський район м. Харкова перейменовано у Шевченківський район міста Харкова.
Таким чином, Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної державної адміністрації м. Харкова є виконавчим органом місцевого самоврядування.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що адміністративний позов до Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної державної адміністрації м. Харкова про зобов'язання вчинити певні дії, визнання протиправними дій, відшкодування майнової шкоди підлягає розгляду місцевим загальним судом як адміністративним судом, оскільки Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної державної адміністрації м. Харкова є виконавчим органом Харківської міської ради.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення з позовом до місцевого загального суду як адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 6, п.6. ч.3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної державної адміністрації м. Харкова про зобов'язання вчинити певні дії, визнання протиправними дій, відшкодування майнової шкоди - повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення з позовом до місцевого загального суду як адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження..
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Мар'єнко Л.М.