Ухвала від 30.03.2016 по справі 821/403/16

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

30 березня 2016 р. м. ХерсонСправа № 821/403/16

Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Хом'якова В.В., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні до відкритого акціонерного товариства "Завод "Дельта" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах,

встановив:

Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить стягнути з відкритого акціонерного товариства "Завод "Дельта" заборгованість з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, з вересня 2015 по лютий 2016 у сумі 5073, 42 грн..

Окрім того, у своїй позовній заяві позивач просить суд звільнити його від сплати судового збору. Дане клопотання обґрунтовує тим, що Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", прийнятим Верховною Радою України 22 травня 2015 року, з 01.09.2015 скасовано пільги Пенсійного фонду України та його органів по сплаті судового збору. Бюджетом Пенсійного фонду України на 2016 рік кошти на сплату судового збору не передбачені.

Позовна заява не відповідає вимогам ч. 3ст. 106 КАС України, за змістом якої, до позовної заяви, зокрема, має додаватися документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

В даному разі документ про сплату судового збору за подання до суду позовної заяви до останньої не додано.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір" визначено вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору. Відповідно до якого Пенсійний фонд України та його органи не мають такої пільги.

Згідно частини першої статті 88 Кодексу адміністративного кодексу України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Частиною 2 цієї статті передбачено можливість відстрочення судом оплати судових витрат до ухвалення судового рішення у справі. Клопотання позивача щодо звільнення його від сплати судового збору не підлягає задоволенню, оскільки єдиною підставою для вчинення судом зазначених у статті 88 КАС України дій є майновий стан заявника, але податковим органом не обґрунтовано належними доказами наявність обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, в клопотанні зазначено тільки щодо відсутності відповідного фінансування для сплати судового збору.

Суд звертає увагу позивача, що обмежене фінансування бюджетної установи не може бути підставою для її звільнення від сплати судового збору, встановленого законом.

Окрім того, суд звертає увагу позивача, що Законом України "Про судовий збір" визначено розміри ставок судового збору за подання адміністративного позову до адміністративного суду. Ставки судового збору складають, відповідно, 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати - за подання позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою та 1 розмір мінімальної заробітної плати - за подання позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем (ч. 2 ст. 4 Закону).

В даному разі, до суду звернена вимога позивача, що має майновий характер. Тому позивач, обраховуючи розмір судового збору, повинен керуватися положеннями Закону України "Про судовий збір", якими встановлено порядок визначення ставки судового збору за подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень, що містить вимогу майнового характеру.

Враховуючи викладене, позивачу належить сплатити 1378, 00 грн. судового збору за подання адміністративного позову до суду, що містить вимогу майнового характеру.

Тому така заява відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків.

Керуючись ч. 1 ст. 108 КАС України,

ухвалив:

Залишити позовну заяву без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 15 квітня 2016 р.

Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 821/403/16 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.

Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Хом'якова В.В.