Ухвала від 29.03.2016 по справі 823/137/16

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

29 березня 2016 року справа № 823/137/16

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гаврилюка В.О.,

секретар судового засідання - Будченко А.Ю.,

за участю:

позивача - не з'явився,

представника відповідача - Пилипаса Р.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_2 подала позов, в якому просить:

- поновити ОСОБА_2 шестимісячний строк для сплати залишкової вартості розрахункової суми для викупу автомобіля марки ЗАЗ 11028 2004-го року випуску, державний номерний знак "НОМЕР_1", акт приймання-передачі серії МВЧ № 089730 від 03.08.2004, що зареєстрований на ОСОБА_3;

- зобов'язати департамент соціального захисту населення Черкаської області державної адміністрації надати дозвіл на переоформлення автомобіля марки ЗАЗ 11028 2004-го року випуску, державний номерний знак "НОМЕР_1", акт приймання-передачі серії МВЧ № 089730 від 03.08.2004, що зареєстрований на ОСОБА_3, на ім'я ОСОБА_2 за умови сплати до державного бюджету вартості автомобіля з урахуванням розрахункової суми для викупу автомобіля.

Позивач в судове засідання не з'явилася, однак подала заяву про розгляд справи без її участі.

В судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання щодо можливості залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку з пропуском строку звернення до суду з позовом.

Представник відповідача при вирішенні даного питання поклався на розсуд суду.

Вирішуючи питання щодо можливості залишення позовної заяви без розгляду, суд зазначає таке.

Відповідно до частин 1, 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як свідчать матеріали справи, позивач, зокрема, просить поновити шестимісячний строк для сплати залишкової вартості розрахункової суми для викупу автомобіля марки ЗАЗ 11028 2004-го року випуску, державний номерний знак "НОМЕР_1", акт приймання-передачі серії МВЧ № 089730 від 03.08.2004, що зареєстрований на ОСОБА_3, а також зобов'язати департамент соціального захисту населення Черкаської області державної адміністрації надати дозвіл на переоформлення автомобіля посилаючись на те, що позивач дізналася про можливість викупу та переоформлення вищевказаного автомобіля в жовтні 2015 року і в листопаді 2015 року звернулася з відповідною заявою до відповідача.

Однак в матеріалах справи міститься заява ОСОБА_2 від 15 квітня 2013 року відповідно до якої позивач просила головне управління праці та соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації надати дозвіл на викуп вищевказаного автомобіля, відповідь на яку надана листом від 12.02.2013.

Тобто про можливість викупу автомобіля марки ЗАЗ 11028 2004-го року випуску, державний номерний знак "НОМЕР_1", позивач дізналася ще у лютому 2013 року.

Стаття 100 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Виходячи з матеріалів справи суд вбачає, що позов ОСОБА_2 до департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії поданий поза межами строку, встановленого для звернення до суду, та не знаходить підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Відповідно до пункту 9 частини 1 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 100, 155, 158, 160, 165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_2 до департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя В.О. Гаврилюк

Ухвала складена в повному обсязі 30.03.2016.