Постанова від 25.03.2016 по справі 815/7066/15

Справа № 815/7066/15

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 березня 2016 року Одеський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Андрухіва В.В.

судді Свиди Л.І.

судді Стеценка О.О.

при секретарі Рижук В.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Одесі справу за адміністративним позовом Спільного Українсько-Швейцарського підприємства “Хільмак” (товариство з обмеженою відповідальністю) до Міністерства оборони України, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання виконати дії,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов Спільного Українсько-Швейцарського підприємства “Хільмак” (товариство з обмеженою відповідальністю) до Міністерства оборони України, в якому позивач, з урахуванням заяви від 30.12.2015 року про уточнення адміністративного позову, просив суд:

- визнати бездіяльність Міністерства оборони щодо незабезпечення виконання рішення Конкурсної комісії Міністерства оборони України № 7/7/НЕР від 11.11.2015 рокушодо укладання договорів про закупівлю квартир з переможцем конкурсу по лоту № 6 Спільним Українсько-Швейцарським підприємством “Хільмак” (товариство з обмеженою відповідальністю) протиправною;

- зобов'язати Міністерство оборони України забезпечити виконання рішення Конкурсної комісії Міністерства оборони України № 7/7/НЕР від 11.11.2015 року щодо укладання договорів про закупівлю квартир з переможцем конкурсу по лоту № 6 Спільним Українсько-Швейцарським підприємством “Хільмак” (товариство з обмеженою відповідальністю).

Свої вимоги позивач обгрунтовував тим, що Спільне Українсько-Швейцарське підприємство “Хільмак” (товариство з обмеженою відповідальністю) (далі - СП “Хільмак”) взяло участь в конкурсі щодо закупівлі квартир для військовослужбовців на вторинному ринку та на умовах пайової участі в регіонах України. Відповідно до п.7.1.6 оголошення № 286/11/221-НЕР, опублікованого в газеті “Народна армія” від 13.11.2015 року за № 87 (5422), за результатом проведення конкурсу СП “Хільмак” визнано переможцем конкурсу за лотом № 6. На підставі рішення Конкурсної комісії Міністерства оборони України з відбору пропозиції щодо закупівлі квартир на умовах пайової участі та на вторинному ринку в регіонах України від 11.11.2015 року було акцептовано пропозицію СП “Хільмак” щодо придбання Міністерством оборони України 10 квартир, які розташовані за адресою: Одеська область, м. Білгород-Дністровській, вул. Перемоги, 20. Після розкриття конкурсної пропозиції СП “Хільмак”, Міністерство оборони України кілька разів проводило інспектування житла з метою оцінки його споживчої привабливості. Відповідно до акту від 16 листопада 2015 року запропоноване житло визнано готовим для заселення. Відповідно до п. 6 повідомлення про акцепт конкурсних пропозицій конкурсу від 12.11.2015 року за №286/11/224-НЕР кінцевий строк укладання договору про закупівлю становив 03.12.2015 року. Як зазначає позивач, учасник конкурсу - СП “Хільмак” від укладання договорів не відмовлявся. Проекти договорів та всі передбачені погодження від зацікавлених департаментів та служб на обговорену дату укладення договору були у наявності, і керівництво СП “Хільмак” особисто заходилось м. Києві 01.12.2015 року для підписання угоди. Разом з тим, представник Міноборони, уповноважений на укладання договорів на придбання квартир, жодних дій щодо виконання вимог Порядку № 347 та підписання договорів не вчинив. Рішення конкурсної комісії про результати конкурсу оскаржено не було. Позивач зазначає, що, враховуючи величезний дефіцит житла, необхідного для забезпечення безквартирних військовослужбовців, бездіяльність Міноборони України суперечать задекларованій політиці щодо сприяння скорішому вирішенню житлового питання військовозобов'язаних.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила задовольнити позов з наведених вище підстав.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив відмовити у задоволенні позову, оскільки представником Центру передбудівельної підготовки МО України було надано перелік 16 квартир (№№ 2, 3, 5, 6, 7, 10, 22, 23, 27, 39, 41, 42, 45, 48, 50, 53) по вул. Перемоги, буд.20 у м. Білгород-Дністровський Одеської області та комісійно проведено обстеження, про що складені відповідні акти. Під час огляду квартир було встановлено наступне. Відповідно до Акту № 23 від 14.10.2004 року державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту, житловий 54-х квартирний будинок за адресою: м. Білгород-Дністровський, вул. Перемоги, буд.20, введений в експлуатацію ЖБК “Дністровець-2”. Рішенням Білгород-Дністровського виконавчого комітету від 15.10.2009 року № 760, зареєстровано ОСББ “Возрождение” та статут новоствореного об'єднання, яке повинне здійснювати управління та утримання будинку за рахунок внесків членів об'єднання. З моменту введення в експлуатацію у 2004 році, будинок по теперішній час не експлуатується та не заселений. Відповідач зазначає, що у зв'язку з відсутністю належної експлуатації та охорони, в будинку у під'їздах частково відсутня внутрішня електрична мережа, на поверхах в електрощитових частково відсутні комутаційні прилади, лічильники. Частково відсутні санітарно-технічні прилади, прилади обігріву. Частково відсутні міжкімнатні двері, у встановлених дерев'яних вікнах частково пошкоджено скло. Також відповідач зазначає, що на теперішній час забезпечити теплопостачанням житловий будинок не представляється можливим. Білгород-Дністровський міський відділ ГУМВС України в Одеській області за № 51/25818 від 18.09.2015 року повідомив, що в проваджені СВ Білгород-Дністровського МВ ГУ МВС України в Одеської області перебувають матеріали кримінального провадження № 12014160240003917, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.12.2014 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України щодо не правомірних дій голови ЖБК “Дністровець-2” під час будівництва багатоквартирного будинку по вул. Перемоги,20 в м. Білгород-Дністровський Одеської області. В межах вказаної кримінальної справи постановою Білгород-Дністровського міжрайонного прокурора від 17.06.2008 року накладено арешт на квартири №№2,3,5,6,7,10,22,23,27,39,41,42,45,48 за вказаною адресою. Згідно вироку Білгород-Дністровського міськрайонного суду від 23.05.2014 року арешт з зазначених квартир було знято. Однак, згідно ухвали Апеляційного суду Одеської області від 02.09.2014 року вирок Білгород-Дністровського міськрайонного суду від 23.05.14 року скасовано, кримінальна справа направлена на додаткове розслідування. Для надання остаточної інформації щодо арешту на запитувані квартири рекомендовано Білгород-Дністровській КЕЧ району звернутися у відповідні нотаріальні та реєстраційні органи. Через відсутність необхідних коштів на казначейських рахунках Білгород-Дністровської КЕЧ району на той час неможливо було отримати інформацію про наявність обтяжень (арешту) на квартири від державного реєстратора або нотаріуса. За таких обставин, на думку відповідача, за відсутності належним чином підтвердженої інформації про наявність обтяжень (арешту) квартир, які були запропоновані позивачем для продажу Міністерству оборони України, були відсутні правові підстави для укладання договору про закупівлю квартир, а тому не можна вважати факт бездіяльності щодо неукладення договору збоку МО України протиправними діями. Також представник відповідача у судовому засіданні зазначив, що претензій до позивача щодо технічного стану квартир вже немає, оскільки вказані в Акті недоліки усунуто.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані сторонами докази, суд встановив наступні обставини.

Суд встановив, що 16.10.2015 року в центральному друкованому органі Міністерства оборони України - газеті “Народна армія” № 83 (5418) було опубліковано Оголошення № 227/1/216-НЕР про проведення конкурсу на закупівлю квартир на вторинному ринку та на умовах пайової участі в регіонах України.

Детальна інформація про закупівлю квартир та щодо складу конкурсної документації розміщувалась на офіційному сайті Міністерства оборони України www.mil.gov.ua в розідлі “Державні закупівлі”.

Міністерством оборони України протоколом засідання конкурсної комісії Міністерства оборони України з відбору пропозицій щодо закупівлі квартир на вторинному ринку та умовах пайової участі в регіонах України від 16.10.2015 року за № 2/7/НЕР затверджено Конкурсну документацію на закупівлю квартир на вторинному ринку на умовах пайової участі в регіонах України.

Пунктом 10 Конкурсної документації (зміст конкурсної пропозиції учасника) передбачено, зокрема, що у складі конкурсної пропозиції Учасника в обов'язковому порядку повинні бути надані наступні документи, а саме: закупівля квартир на вторинному ринку в регіонах України: для юридичних осіб:

- копія “Балансу (звіт про фінансовий стан)” та копія “звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід)” (для юридичних осіб) за 1 півріччя та/або 9 місяців 2015 рокуабо копія “Фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва” (для юридичних осіб - суб'єктів малого підприємництва) за 1 півріччя та/або 9 місяців 2015 року з відміткою органу статистики або підтверджуючими документами про прийняття електронної звітності засобами зв'язку;

- оригінал або нотаріально завірена копія довідки з обслуговуючого банку (банків), реквізити яких зазначені у відомостях про учасника конкурсу, про стан відкритих розрахункових рахунків та відсутність (наявність) простроченої заборгованості за кредитами (дійсна на момент розкриття конкурсних пропозицій);

- оригінал або нотаріально завірена копія довідки про відсутність (наявність) заборгованості з податків, зборів, платежів, видана відповідно до Наказу Міністерства доходів і зборів від 10.10.2013 року № 567 для надання до Міністерства оборони України (дійсна на момент розкриття конкурсних пропозицій);

- нотаріально завірена копія Статуту (для юридичних осіб) або іншого устаовчого документу зі змінами та доповненнями;

- повна інформаційна довідка з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, яка в обов'язковому порядку повинна містити QR-код, номер, дату та час її надання;

- витяг з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна та/або Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомості майна;

- оригінал або нотаріально завірена копія з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

- нотаріально посвідчений документ, відповідно до якого учасник отримав повноваження від власника на відчуження майна від його імені або довідка про те, що учасник конкурсу є власником запропонованого житла на момент проведення конкурсу (у довільній формі);

- копія свідоцтва про реєстрацію платника податку чи копія витягу з реєстру платників ПДВ - у разі сплати учасником ПДВ, або копія свідоцтва про право сплати єдиного податку - у разі сплати учасником єдиного податку. У разі, якщо учасник не є платником єдиного податку, тоді він повинен надати довідку у довільній формі з посиланням на конкретні статті законодавства України про те, що відповідно до законодавства України не передбачено у нього засвідчених свідоцтв;

- оригінал або нотаріально завірена копія Витягу з Єдиного Державного реєстру обтяжень рухомого майна щодо наявності (відсутності обтяжень);

- копія документа, що підтверджує повноваження керівника: протокол установчих (загальних) зборів та наказ (розпорядження) про призначення;

- оригінал або нотаріально завірена копія довідки або витягу з реєстру про відсутність судимості, виданих структурним підрозділом МВС України керівнику підприємства, для підтвердження інформації, що його не було засуджено за злочин, пов'язаний з порушенням процедури закупівлі, чи інший злочин, вчинений з корисливих мотивів.

Відповідно до п.13 Конкурсної документації (інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета конкурсу), предмет конкурсу - закупівля квартир на вторинному ринку в регіонах України, закупівля квартир на умовах пайової участі в регіонах України, а саме: лот № 6 - Одеська область, до 10 квартир.

З метою документального підтвердження інформації, вимоги щодо якої встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 року № 147 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на будівництво (придбання) житла для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу” (зі змінами) Учасник у складі конкурсної пропозиції подає наступні документи: закупівля квартир на вторинному ринку:

- нотаріально засвідчені копії свідоцтв про право власності на нерухоме майно або інші правовстановлюючі документи, на підставі яких проводиться державна реєстрація права власності на нерухоме майно;

- нотаріально засвідчені копії витягів про державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно або витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно;

- засвідчені в установленому порядку копії технічних паспортів на квартири (нотаріально завірені або завірені установою, яка їх видала);

- копія рішення або довідка місцевих органів влади щодо балансоутримувача (власника) будинку (надати у разі якщо учасник конкурсу є балансоутримувачем та експлуатуючою організацією відповідного житлового будинку, квартири в якому є предметом конкурсу);

- довідка від балансоутримувача (власника) будинку та/або експлуатуючої організації про відсутність на час подання конкурсних пропозицій осіб, які зареєстровані в квартирі, що подається на конкурс;

- довідка від балансоутримувача (власника) будинку та/або експлуатуючої організації про відсутність заборгованості на житлово-комунальні послуги;

- у разі, якщо на час продажу квартири є зареєстровані малолітні діти, надається рішення опікунської ради про дозвіл на продаж квартири, право власності в якій належить малолітній (неповнолітній) дитині;

- копії рішень місцевих органів влади щодо передачі зовнішніх інженерних мереж до експлуатуючих організацій;

- завірені копії актів прийому-передачі до експлуатуючих організацій зовнішніх інженерних мереж та/або договір спільної експлуатації та розмежування діяльності (для юридичних осіб);

- гарантійний лист Учасника конкурсу щодо якості проведення робіт та своєчасного строку передачі та оформлення квартир.

26.10.2015 року з метою участі в конкурсі щодо закупівлі Міністерством оборони України квартир на вторинному ринку в регіонах України, лот № 6, СП “Хільмак” було подано конкурсну пропозицію з доданням усіх передбачених Конкурсною документацією документів (том 1 а.с.129-261).

Відповідно до протоколу засідання конкурсної комісії Міністерства оборони України з відбору пропозицій щодо закупівлі квартир на умовах пайової участі та на вторинному ринку в регіонах України щодо визначення переможця, акцепту конкурсних пропозицій учасників та результатів конкурсу на закупівлю квартир на вторинному ринку в регіонах України від 11.11.2015 року № 7/7/НЕР, переможцем конкурсу щодо закупівлі квартир на вторинному ринку та на умовах пайової участі в регіонах України за лотом № 6 - Одеська область, визначено Спільне Українсько-Швейцарське підприємство “Хільмак” (товариство з обмеженою відповідальністю).

13.11.2015 року в центральному друкованому органі Міністерства оборони України - газеті “Народна армія” № 87 (5422) було опубліковано Оголошення № 286/11/221-НЕР про результати проведення конкурсу щодо закупівлі квартир на вторинному ринку та на умовах пайової участі в регіонах України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 р. № 147 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на будівництво (придбання) житла для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу (далі за текстом - Порядок № 147).

Пунктом 3-2 Порядку № 147 передбачено, що для придбання житла на умовах пайової участі та на вторинному ринку головний розпорядник бюджетних коштів утворює конкурсну комісію та затверджує її склад. Конкурсна комісія утворюється у складі не менш як п'ять осіб, зокрема, з числа представників юридичної, фінансової служби, служби з питань запобігання та виявлення корупції, служби внутрішнього аудиту та фінансового контролю. У разі потреби голова конкурсної комісії може залучати до її роботи експертів та консультантів.

До основних завдань конкурсної комісії належить:

- опублікування інформації про проведення конкурсу та його результати в засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів. В інформації зазначаються, зокрема, вимоги до житла, яке придбавається, зміст конкурсної документації, адреса, номер телефону і режим роботи конкурсної комісії, строк подання конкурсної документації (не менш як 10 днів), дата і місце проведення конкурсу;

- розгляд конкурсних пропозицій (протягом 10 робочих днів);

- визначення переможця (переможців) конкурсу;

- складення протоколу про результати проведення конкурсу.

Відповідно до Порядку № 147, з метою забезпечення дотримання правових і економічних засад здійснення централізованих процедур із закупівель квартир на умовах пайової участі та на вторинному ринку в регіонах України, наказом Міністра оборони України від 02.06.2014 року № 347 затверджено Порядок роботи конкурсної комісії Міністерства оборони України з відбору пропозицій щодо закупівлі квартир на умовах пайової участі та на вторинному ринку в регіонах України (далі за текстом - Порядок № 347). Вказаний наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 червня 2014 р. за № 657/25434.

Відповідно до п.9 Порядку № 347 конкурсні пропозиції розкриваються у встановлений Замовником час. У процедурі розкриття конкурсних пропозицій мають право брати участь усі учасники, що подали свої конкурсні пропозиції.

Під час розкриття конкурсних пропозицій перевіряється наявність усіх необхідних документів, передбачених Документацією, а також оголошуються найменування (для фізичних осіб - прізвище, ім'я, по батькові) та місцезнаходження (місце проживання) кожного учасника, ціна кожної конкурсної пропозиції. Зазначена інформація вноситься до протоколу розкриття конкурсних пропозицій.

Відповідно до п.17 Конкурсної документації дата та час розкриття конкурсних пропозицій - 28.10.2015 року 14 год. 30 хв.

Згідно вимог п.10 Порядку № 347, загальний строк розгляду, оцінки конкурсних пропозицій та визначення переможця (переможців) конкурсу не повинен перевищувати десять робочих днів з дня розкриття конкурсних пропозицій, із них:

- протягом трьох робочих днів - конкурсною комісією здійснюються розгляд та перевірка поданих учасниками документів на відповідність встановленим кваліфікаційним, технічним та іншим вимогам, зазначеним у Документації, та допуск їх до оцінки;

- протягом семи робочих днів - робочими групами здійснюється перевірка технічного та якісного стану квартир у житлових будинках та будівлях, запропонованих учасниками конкурсу.

Останнім днем вказаного строку (10 робочих днів) є 11 листопада 2015 року.

Таким чином, судом встановлено, що розгляд, оцінка конкурсних пропозицій та визначення переможця (переможців) конкурсу здійснено конкурсною комісією в межах встановленого Порядком № 347 строку.

Також судом встановлено, що Акт перевірки технічного та якісного стану квартир №№ 3, 6, 7, 10, 22, 27, 39, 42, 45, 48, які передаються Міністерству оборони України від Спільного Українсько - Швейцарського підприємства “Хільмак” (товариство з обмеженою відповідальністю) та які знаходяться за адресою: Одеська область, м.Білгород-Дністровський, вул. Перемоги, 20, 10 квартир (696,4 кв.м.) складено 26.11.2015 року, тобто вже після визначення переможця конкурсу по лоту № 6, хоча перевірка технічного та якісного стану квартир у житлових будинках та будівлях, запропонованих учасниками конкурсу, відповідно до вищенаведеного п.10 Порядку № 347 повинна була здійснюватися до визначення переможця конкурсу.

Пунктом 12 Порядку № 347 встановлено, що замовник відхиляє конкурсні пропозиції у разі, якщо:

- конкурсна пропозиція учасника не відповідає вимогам, зазначеним у Документації;

- учасником надано недостовірну інформацію про його відповідність встановленим у Документації вимогам;

- учасника визнано у встановленому законодавством порядку банкрутом чи відносно нього відкрито ліквідаційну процедуру.

Судом встановлено, що з підстав, передбачених пунктом 12 Порядку № 347, конкурсна пропозиція позивача конкурсною комісією не віхлилялася.

Крім того, як вбачається з Акту перевірки технічного та якісного стану квартир №№ 3, 6, 7, 10, 22, 27, 39, 42, 45, 48, які передаються Міністерству оборони України від Спільного Українсько-Швейцарського підприємства “Хільмак” (товариство з обмеженою відповідальністю) та які знаходяться за адресою: Одеська область, м.Білгород-Дністровський, вул. Перемоги, 20, 10 квартир (696,4 кв.м.), оглянуті квартири №№ 3, 6, 7, 10, 22, 27, 39, 42, 45, 48 мають 90% готовності, при усунені вказаних недоліків (додаток № 1 до акту) можуть бути розподілені військовослужбовцями Збройних сил України Білгород-Дністровського гарнізону.

Як встановлено судом під час розгляду справи та визнано представником відповідача, виявлені вказаним Актом перевірки технічного та якісного стану недоліки квартир №№ 3, 6, 7, 10, 22, 27, 39, 42, 45, 48 усунуті, і ці квартири готові до експлуатації.

З наданих позивачем інформаційних довідок з Державного реєстру прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо СП “Хільмак” від 16.11.2015 року № 47697292, від 26.12.2015 року № 50950433 та від 22.03.2016 року № 558641547 -вбачається, що будь-які обтяження належних позивачу на праві власності квартир №№ 3, 6, 7, 10, 22, 27, 39, 42, 45, 48, які знаходяться за адресою: Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Перемоги, буд.20, - у вказаних реєстрах відсутні.

Вищенаведена інформація повністю спростовує доводи відповідача про те, що існують ризики не оформлення права власності на вказані квартири за Міністерством оборони України, і посилання відповідача, як на підставу неукладення договору з позивачем за результатами конкурсу, на лист Білгород-Дністровського МВ ГУ МВС України в Одеській області № 51/25818 від 18.09.2015 року - суд вважає безпідставним та необгрунтованим.

З пункту 23 Конкурсної документації (умови договору), на п.1.3 якого також посилається відповідач в обгрунтування своїх заперечень, вбачається, що Продавець стверджує (визнає), що зазначені квартири на момент укладання цього договору нікому не продані, не подаровані, іншим особам не відчужені, не заставлені, під забороною відчуження (арештом), в податковій заставі вони не перебувають, прав щодо них у третіх осіб як в межах, так і за межами України не має.

Суд вважає, що вищеперелічені інформаційні довідки від 16.11.2015 року № 47697292, від 26.12.2015 року № 50950433 та від 22.03.2016 року № 558641547 повністю підтверджують відсутність перешкод для укладання договору купівлі-продажу квартир між позивачем та відповідачем, про які зазначає відповідач.

Згідно абзацу 8 пункту 11 Порядку № 347, Замовник укладає з переможцем (переможцями) договір про закупівлю у строк, не раніше ніж через п'ять робочих днів, але не пізніше ніж через 14 робочих днів і дня визначення переможця (переможців).

У пункті 22 Конкурсної документації зазначено, що Замовник укладає з переможцем договір про закупівлю відповідно до основних умов договору, зазначених у конкурсній документації, у строк, не раніше ніж через п'ять робочих днів, але не пізніше ніж через 14 робочих днів з дня визначення переможця.

З дня визначення переможця конкурсу (11.11.2015 року) чотирнадцятим робочим днем є 01 грудня 2015 року.

Відповідно до п.6 повідомлення про акцепт конкурсних пропозицій від 12.11.2015 року за № 286/11/224-НЕР, надісланого конкурсною комісією позивачу, кінцевий строк укладання договору про закупівлю квартир - 03.12.2015 року.

Однак відповідач ані до 01.12.2015 року, ані до визначеного конкурсною комісією строку - 03.12.2015 року договір купівлі-продажу нерухомого майна з позивачем, як з переможцем конкурсу по лоту № 6, - не уклав.

Отже, відповідач з огляду на встановлені судом вище обставини, безпідставно не уклав договір з позивачем, чим допустив протиправну бездіяльність.

Таким чином, вимога позивача про визнання протиправною бездіяльності Міністерства оборони України щодо незабезпечення виконання рішення Конкурсної комісії Міністерства оборони України № 7/7/НЕР від 11.11.2015 року щодо укладання договорів про закупівлю квартир з переможцем конкурсу по лоту № 6 Спільним Українсько-Швейцарським підприємством “Хільмак” (товариство з обмеженою відповідальністю), код ЄДРПОУ 14368399 - є обгрунтованою та підлягає задоволенню.

Задовольняючи позовну вимогу СП “Хільмак” про визнання бездіяльності відповідача протиправною, суд вважає, що також підлягає задоволенню вимога про зобов'язання відповідача забезпечити виконання рішення Конкурсної комісії Міністерства оборони України № 7/7/НЕР від 11.11.2015 року щодо укладання договорів про закупівлю квартир з переможцем конкурсу по лоту № 6 Спільним Українсько-Швейцарським підприємством “Хільмак” (товариство з обмеженою відповідальністю), оскільки саме у такій спосіб можливе повне відновлення порушених прав та інтересів позивача.

Таким чином, позовні вимоги Спільного Українсько-Швейцарського підприємства “Хільмак” (товариство з обмеженою відповідальністю) підлягають повному задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, згідно ч.1 ст.94 КАС України суд присуджує позивачу всі здійснені ним документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 6-9, 11, 69, 71, 86, 94, 159-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Спільного Українсько-Швейцарського підприємства “Хільмак” (товариство з обмеженою відповідальністю) - задовольнити.

Визнати бездіяльність Міністерства оборони України щодо незабезпечення виконання рішення Конкурсної комісії Міністерства оборони України № 7/7/НЕР від 11.11.2015 року шодо укладання договорів про закупівлю квартир з переможцем конкурсу по лоту № 6 Спільним Українсько-Швейцарським підприємством “Хільмак” (товариство з обмеженою відповідальністю), код ЄДРПОУ 14368399, протиправною.

Зобов'язати Міністерство оборони України забезпечити виконання рішення Конкурсної комісії Міністерства оборони України № 7/7/НЕР від 11.11.2015 року щодо укладання договорів про закупівлю квартир з переможцем конкурсу по лоту № 6 Спільним Українсько-Швейцарським підприємством “Хільмак” (товариство з обмеженою відповідальністю), код ЄДРПОУ 14368399.

Стягнути з Міністерства оборони України (код ЄДРПОУ 00034022) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь Спільного Українсько-Швейцарського підприємства “Хільмак” (товариство з обмеженою відповідальністю) (код ЄДРПОУ 14368399) судові витрати у сумі 2436 грн. (дві тисячі чотириста тридцять шість гривень).

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції - протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили у разі неподання апеляційної скарги у 10-денний строк з дня отримання копії постанови. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Повний текст постанови суду виготовлено 25.03.2016 року.

Головуючий суддя В.В. Андрухів

Суддя Л.І. Свида

Суддя О.О. Стеценко

.