12 серпня 2010 року м. Київ 6662/10/1070
приміщення суду за адресою:
м. Київ, бул. ОСОБА_1. 26 . зал судових засідань №1018 час прийняття постанови : 13 год. 51 хв.
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Леонтович А.М.
при секретарі - Воронюк М.М.
за участю представників сторін позивач: не з'явився
відповідач: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції у Київській
області
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2
про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця
Позивач - Білоцерківська об'єднана державна податкова інспекція Київської області звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_2.
Свої позовні вимоги позивач обгрунтовує тим, що відповідач не подає до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області податкових декларацій, документів фінансової звітності з IV кварталу 2008 року. Оскільки відповідно до п.2 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 року № 755-IV зі змінами та доповненнями, реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця проводиться, зокрема, у разі постановлення судового рішення про припинення такої діяльності з підстав неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону, позивач просить прийняти постанову про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_2.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 надав клопотання, в якому зазаначав, що прибути в судове засідання не має змоги, проте, позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив припинити підприємницьку діяльність відповідача.
Представник відповідача повторно в судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином, відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив. Ухвала про відкриття провадження у справі та призначення її до судового розгляду, а також повістки про виклик в судове засідання надсилались відповідачу за адресою, за якою відповідач зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Згідно з ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними.
Судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких грунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Так, 30.07.2004 року ОСОБА_4, зареєстрований Виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради Київської області, як фізична особа - підприємець, номер запису про державну реєстрацію 23530000000000253, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця (а.с. 11 ).
02.08.2004 року фізична особа - підприємець ОСОБА_4 узятий на облік у Білоцерківській об'єднаній державній податковій інспекції Київської області за № 1173, що підтверджується Довідкою про взяття на облік платника податків за № 1173 (а.с. 6 ).
Згідно Довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів), що контролюються Білоцерківською ОДПІ Київської області за № 17011/10/24- 0 (а.с. 8), платник податків фізична особа - підприємець ОСОБА_2 станом на 16 червня 2010 року не має заборгованості із сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).
Судом встановлено, що відповідач не звітує до Білоцерківської ОДПІ Київської області з IV кварталу 2008 року згідно довідки Заступника начальника інспекції -ОСОБА_5 від 16.06.2010 року № 16998/7/17-00-17 ( а.с 7 ).
Відповідно до статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991 року №1251-ХІІ зі змінами та доповненнями, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:
1) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;
2) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів ( обов'язкових платежів);
3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни;
4) допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно із статтею 247 Господарського кодексу України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.
Відповідно до статті 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 року № 755-IV зі змінами та доповненнями, реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця проводиться, зокрема, у разі постановлення судового рішення про припинення такої діяльності з підстав неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону .
Відповідно до частин 1 та 6 статті 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його ліквідації за рішенням суду з підстав скасування державної реєстрації такого суб'єкта господарювання.
Пунктом 17 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу" від 04.12.1990 року № 509 -XII встановлено право органів державної податкової служби звертатися у передбачених законом випадках до судових органів з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Враховуючи, що відповідачем - фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 з IV кварталу 2008 року не подається органам державної податкової служби декларації, документи фінансової звітності, а також право органів державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, суд вважає позовні вимоги обґрунтованим та такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 11-14, 69-71, 79, 86, 94, 122, 159-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції у Київській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця - задовольнити.
Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 ( ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який зареєстрований за адресою: 09100, Київська область, м. Біла Церква, вул. Гетьманська, буд. 20. кв. 6).
Постанову надіслати Державному реєстратору Виконавчого комітету Білоцерківської міської ради для внесення до Сдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців запису про судове рішення та для здійснення заходів з припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця у встановленому законом порядку.
Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАС України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встанорвленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання апеляційної скарги через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Леонтович А.М.
Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 16 серпня 2010 р.