Постанова від 28.07.2010 по справі 5517/10/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 липня 2010 року 5517/10/1070

приміщення суду за адресою:

м. Київ, бул. ОСОБА_1, 26 , зал судових засідань №1018

час прийняття постанови : 11 год. 49 хв.

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Леонтович А.М.

при секретарі - Воронюк М.М.

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_2 (за довіреністю)

від відповідача : не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Броварської об'єднаної державної податкової інспекції в Київській області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «АКБТ»

про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 35 063 грн. 46 коп.,-

встановив:

Позивач - Броварська об'єднана державна податкова інспекція Київської області звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «АКБТ» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 35 063 грн. 46 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що згідно з даними бухгалтерської перевірки у відповідача виявлено факт видачі готівки з каси підприємства не підтверджені підписами одержувача у видаткових документах, також виявлено перевищення ліміту залишку готівки в касі підприємства. Виявивши наявність у відповідача порушень, позивач звернувся до суду з позовом про стягнення цієї заборгованості до державного бюджету.

Ухвалою від 27.05.2010 року Київським окружним адміністративним судом відкрито провадження в адміністративній справі, судовий розгляд справи призначено на 29.06.2010 року, відкладено на 28.07.2010 року у зв'язку з неявкою відповідача.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив позов задовольнити.

Представник відповідача повторно в судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином, відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив. Ухвала про відкриття провадження у справі та призначення її до судового розгляду, а також повістки про виклик в судове засідання надсилались відповідачу за адресою, за якою відповідач зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Відповідно до ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка сазана її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Згідно з ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 зазначеного Закону встановлено, що у разі, якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не зв'язана із змінами до установчих документів юридичної особи або не підлягає державній реєстрації, виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа) зобов'язаний подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

Товариство з обмеженою відповідальністю «АКБТ» заявку про внесення змін до відомостей щодо місцезнаходження юридичної особи не подавало.

Судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини а відповідні їм правовідносини.

Товариство з обмеженою відповідальністю «АКБТ», ідентифікаційний код 4360890, має статус юридичної особи, зареєстрований 18.05.2006 року Виконавчим комітетом Броварської міської ради Київської області, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи ОСОБА_2 А00 № 094289 (а.с 4).

Працівниками Броварської ОДНІ на підставі направлень на перевірку від 0.07.2009 року №№ 876, 877 проведено перевірку ТОВ «АКБТ» за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявність торгових патентів і ліцензії ТОВ «АКБТ». За результатами перевірки складено акт № 345/1006/23/34360890.

За даними акту встановлено та зафіксовано порушення, а саме факт видачі готівки каси підприємства не підтверджені підписами одержувача у видаткових документах, в ому числі в період з 01.01.2007р. по 13.07.2009 р. на загальну суму 17 531 грн 73 коп. на підставі видаткових касових ордерів №4,5.7.12 і платіжних відомостей № ВЗП-000001, №ЗП-000002, №ВЗП-000003, №ВЗП-000004, №ВЗП-000005. №ВЗП-000009, №ВЗП- Ю0010 та НЗП- 000001.

На підставі наданих документів та згідно проведеного розрахунку виявлено перевищення ліміту залишку готівки в касі підприємства в період з 01.01.2007 року по

3.07.2009 року на суму 17 531 грн. 73 коп. За даними письмової довідки директора ТОВ АКБТ» ОСОБА_3 від 14.07.2009 року, ліміт залишку готівки в касі на 2007 рік. 2008 рік та 2009 рік підприємства не встановлювався. Розрахунок залишку ліміту готівки в касі не проводився.

Перевіркою встановлено порушення п.2.9, п.3.5 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в ОСОБА_1 затвердженого Постановою Правління Національного Банку України від 15.12.2009 року № 637 (зі змінами та доповненнями), а саме підприємства не повинні накопичувати готівкову виручку у своїх касах понад установлений ліміт каси. Пунктом 3.5 цього Положення передбачено, що для виведення залишку готівки в касі не приймаються видаткові касові ордери або видаткові відомості, в яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача.

Па підставі акту перевірки № 345/1006/23/34360890 було винесене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 23.07.2009 року № 7487/23-4/0 на суму 35 063 грн 46 коп. Броварською ОДП1 було надіслано на адресу відповідача корінець рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» № 7487/23-4/0 від

23.07.2009 року (а.с 9), однак штрафні санкції відповідачем до Державного бюджету України не перераховані.

Надаючи правової оцінки відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з таких положень законодавчих актів.

Судом встановлено, що з боку Товариства з обмеженою відповідальністю «АКБТ» порушено норми чинного законодавства, а саме Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та

слуг».

Відповідно до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в ОСОБА_1 затвердженого Постановою Правління Національного Банку України від .12.2009 року №637, пунктом 2.9. передбачено, що готівкова виручка (готівка) підприємств (підприємців), у тому числі готівка, одержана з банку, використовуються ними для забезпечення потреб, що виникають у процесі їх функціонування, а також для проведення розрахунків з бюджетами та державними цільовими фондами за податками і зборами (обов'язковими платежами).

Підприємства не повинні накопичувати готівкову виручку (готівку) у своїх касах понад установлений ліміт каси для здійснення потрібних витрат до настання строків цих виплат.

Згідно пунктом 3.5. цього Положення передбачено, що у разі видачі окремим фізичним особам готівки (у тому числі працівникам підприємства) за видатковим касовим ордером або видатковою відомістю касир вимагає пред'явити паспорт чи документ, що того замінює, записує його найменування і номер, ким і коли він виданий. Фізична особа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням одержаної суми (гривень - словами, копійок - цифрами), використовуючи чорнильну або кулькову ручку з чорнилом темного кольору. Якщо видаткова відомість складена на видачу готівки кільком особам, то одержувачі також пред'являють паспорти чи документи, що їх замінюють, і розписуються у відповідній графі документа.

Для виведення залишку готівки в касі не приймаються видаткові касові ордери або видаткові відомості, в яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача. Видача готівки особам, яких немає в штатному розписі підприємства, проводиться за видатковими касовими ордерами, що виписуються окремо на кожну особу або за окремою видатковою відомістю.

Якщо підприємство (підприємець) надає держателям платіжних карток послуги з видачі готівки за допомогою платіжного термінала (імпринтера), то на підставі квитанцій платіжного термінала (сліпів) таким підприємством складається видатковий касовий ордер на загальну суму проведених операцій за день та здійснюється відповідний запис у касовій книзі.

Згідно з частини 2 статті 19 Конституції України державні органи та їх посадові особи діють у спосіб, в межах повноважень та на підставах, передбачених Конституцією та Законами України.

Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України « Про державну податкову службу» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах , міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств , установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України від 21.12.2000 року №2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону України від 21.12.2000 № 2181- III. є виключно податкові органи.

Згідно з пунктом 11 статті 10 Закону України від 04.12.1990 №509-ХІ I «Про державну податкову службу в ОСОБА_1», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За наведених обставин суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню: відповідач є суб'єктом оподаткування єдиним податком, ставка податку, податкова база, а також сума податкового зобов'язання, що належить до сплати податковим органом визначені правомірно і правильно.

Відповідно до частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Позивач не надав суду доказів понесення ним судових витрат, тому підстави для присудження на його користь судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 11-14, 69-71, 79, 86, 94, 122, 159-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Броварської об'єднаної державної податкової інспекції в Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «АКБТ» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 35 063 грн. 46 коп. - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АКБТ» (07400, Київська область, м. Бровари, вул. Незалежності, буд. 24, ідентифікаційний код 34360890) на користь Державного бюджету України фінансові санкції на загальну суму 35 063 (тридцять п'ять тисяч шістдесят три ) гри. 46 коп.

Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Леонтович А.М.