Постанова від 15.09.2010 по справі 7273/10/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 вересня 2010 року 7273/10/1070

приміщення суду за адресою: м. Київ. бул. ОСОБА_1, 26 , зал судових засідань №1018

прийняття постанови : 11 год. 25 хв.

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Леонтович А.М.

при секретарі - Воронюк М.М.

за участю представників сторін

від позивача: ОСОБА_2 (за довіреністю)

від відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»

до Товариства власників квартир “Рось"

про стягнення штрафу до Державного бюджету України

Керуючись статтями 11-14, 69-71, 79, 86, 94, 122, 159-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» звернулось до суду з позовом до Товариства власників квартир “Рось” про стягнення шірафу в сумі 1 700 грн. 00 коп.

В позовній заяв, Позивач зазначає, що Відповідачу за ухилення від виконання вимог припису від 28.08.2009 р. № 08/21-0230 постановою від 27.01.2010 р. № 16 накладено штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Даний штраф Відповідачем не сплачений, чим на думку Позивача він порушив вимоги п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання про сплату штрафу протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення.

Представник Позивача позовні вимоги підтримав та просив задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, клопотань суду не надав, явку своїх представників не забезпечив.

Судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши представника Позивача, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких грунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає що даний позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Так, Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Київській області, керуючись ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами

споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 р. № 929, в ході перевірки електрогосподарства Відповідача - Товариства власників квартир “Рось", встановлено порушення Правил користування електричною енергією, Правил технічного експлуатації електроустановок споживачів та Правил улаштування електроустановок, що підтверджується актом від 28.08.2009 року № 08/21-0230.

Керуючись ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду у логіїролю) у сфері господарської діяльності», ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», ст. 14 Закону України «Теплопостачання» та Акту перевірки від 28.08 2009 року № 08/21-0230 Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Київській області винесено припис від 28.08.2009 року № 08/21-0230.

Вимоги припису від 28.08.2009 року № 08/21-0230 Відповідач - Товариство власників квартир "Рось” не виконав, що підтверджується актом перевірки від 28.12.2009 року №08/21-0191.

Інспекція відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» та п.п. 2.7 та 8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 № 1312, за ухилення від виконання припису від 28.08.2009 року № 08/21-0230, постановою від 27.01.2010 р. № 16 наклала на Відповідача штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1 700.00 грн., та який сплачується до Державного бюджету України.

Судом встановлено, що до цього часу штраф у сумі 1 700,00 грн. Відповідачем не сплачено, чим порушується п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання про сплату штрафу протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» та п. 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 № 929 державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики України, в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».

Метою державного енергетичного нагляду за режимами споживання енергії є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та електроенергетики вимог нормативно - правових і нормативно - технічних актів у сфері виробництва, постачання га споживання електричної і теплової енергії.

Доказів, які б спростовували доводи Позивача, Відповідач суду не надав.

Оскільки Відповідачем - Товариством власників квартир ''Рось” у добровільному порядку не сплачено штраф накладений відповідно до постанови від 27.01.2010 р. № 16 суд вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат Позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові чнтрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не

підлягають.

Керуючись статтями 11-14, 69-71, 79, 86, 94, 122, 159-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” до Товариства власників квартир '"Рось” про стягнення штрафу до Державного бюджету України в сумі 1 700 грн. 00 коті,- задовольнити.

Стягнути з Товариства власників квартир “Рось” в доход Державного бюджету України на розрахунковий рахунок № 3114106700002, одержувач - ВДК у м. Біла Церква, банк одержувача - ГУ ДКУ у Київській області, МФО 821018. ЄДРПОУ 23570409, код бюджетної класифікації 21081100, штраф у сумі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАС України.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання апеляційної скарги через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Леонтович А.М.

Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 20 вересня 2010 р.