21.03.16р. Справа № 904/7522/15
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Полєв Д.М.
без участі представників сторін:
розглянувши справу
за заявою Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Донецькій області, м. Костянтинівка Донецької області
до боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Ходполібуд", м. Дніпропетровськ
про визнання банкрутом
Ухвалою суду від 15.09.2015р. порушено провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ходполібуд», м. Дніпропетровськ, Красногвардійський район, вул. Прикордонна, 44, код ЄДРПОУ 34812097, введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2
Постановою суду від 05.01.2016р. ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ходполібуд», визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2
09.02.2016р. до суду надійшла заява Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Донецькій області з грошовими вимогами до ТОВ "Ходполібуд", м. Дніпропетровськ у розмірі 18732,23грн.
Ухвалою суду від 09.02.15р. зобов'язано кредитора у строк до 23.02.16р. усунути недоліки заяви про грошові вимоги у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ходполібуд», м. Дніпропетровськ, Красногвардійський район, вул. Прикордонна, 44, код ЄДРПОУ 34812097, подати суду докази сплати судового збору за подання заяви про визнання грошових вимог до боржника.
Також, до суду надійшло клопотання №1056/10/05-14-10-13-5 від 22.02.2016р. про відстрочення оплати судового збору за подання заяви кредитора.
Розглянувши подану заяву, встановлено наступне.
Згідно частини 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно підпункту пункту 2 частини другої ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що розмір ставки судового збору за подання до господарського суду заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом, становить два розміри мінімальної заробітної плати.
Статтею ст. 5 Закону України "Про судовий збір" (в редакції станом на день звернення кредитора до суду) встановлено вичерпний перелік, осіб, які звільнені від сплати судового збору, до якого кредитор не входить.
Розглянувши клопотання Костянтинівської ОДПІ ГУ ДФС у Донецький області про відстрочення оплати судового збору встановлено наступне.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про судовий збір", суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Статтею 129 Конституції України, як однієї із засад судочинства, визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
Таким чином, зі змісту статті 8 Закону України "Про судовий збір" вбачається, що відстрочення від сплати судового збору є правом суду, а не його обов'язком, при цьому єдиною підставою для вчинення судом зазначених у наведеній нормі дій є врахування ним майнового стану сторони. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на заінтересовану сторону.
Отже суд не приймає до уваги посилання Костянтинівської ОДПІ ГУ ДФС у Донецький області, що в тимчасовому кошторису за І квартал 2016р. коштів для сплати судового збору не передбачено, оскільки наведене не може бути підставою для звільнення Костянтинівської ОДПІ ГУ ДФС у Донецький області від сплати судового збору.
Враховуючи викладене, суд вирішив, у задоволенні клопотання Костянтинівської ОДПІ ГУ ДФС у Донецький області про відстрочку від сплати судового збору за подання заяви з грошовими вимогами до банкрута відмовити.
Таким чином, з огляду на те, що кредитором не подано доказів сплати судового збору, а клопотання про відстрочку від сплати судового збору відхилено, суд вважає за необхідне повернути заяву Костянтинівської ОДПІ ГУ ДФС у Донецький області з грошовими вимогами до банкрута у розмірі 18732,23грн.
Керуючись ст. 23, 40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У задоволенні клопотання Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Донецькій області №1056/10/05-14-10-13-5 від 22.02.2016р. про відстрочення оплати судового збору за подання заяви з грошовими вимогами до банкрута відмовити.
Заяву Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Донецькій області про грошові вимоги до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Ходполібуд", м. Дніпропетровськ по справі про банкрутство № 904/7522/15 повернути кредитору.
Додаток: заява №423/9 від 07.01.16р. з додатками.
Суддя ОСОБА_3