ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корпус 1
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
22 березня 2016 року м. Київ № 826/4375/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Данилишин В.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Генеральної прокуратури України та прокуратури Черкаської області про встановлення відсутності компетенції та зобов'язання вчинити певні дії, -
До Окружного адміністративного суду міста Києва 18 березня 2016 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Генеральної прокуратури України (далі - відповідач-1) та прокуратури Черкаської області (далі - відповідач-2) про встановлення відсутності компетенції та зобов'язання вчинити певні дії.
Так, згідно з п. 4 ч. 1, ч. 2 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 2, п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 2 ст. 4, п. 2 ч. 3 ст. 17 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи: що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та приєднаних до неї документів, позивачем оскаржуються діяння відповідачів щодо надання відповідей на звернення позивача з приводу законності судових рішень у кримінальній справі та з інших питань.
Зокрема, вироком Соснівського районного суду міста Черкаси від 27 січня 2014 року ОСОБА_1 визнано винним та засуджено за ч. 2 ст. 368 Кримінального кодексу України (далі - КК України), із застосуванням ст. 69 КК України, до трьох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з роботою в правоохоронних органах, на строк до двох років, з конфіскацією всього майна.
Рішення Соснівського районного суду міста Черкаси залишено без змін судами апеляційної та касаційної інстанцій.
Тобто, заявлені позивачем вимоги ґрунтуються на обставинах, пов'язаних із порушеною стосовно нього кримінальною справою та судовими рішеннями, прийнятими за результатами її розгляду та вирішення.
Таким чином, системно проаналізувавши вище викладені норми та з'ясовані обставини, суд прийшов до висновку про відсутність підстав для розгляду та вирішення позовної заяви ОСОБА_1 у порядку адміністративного судочинства.
Згідно з п. 1 ч. 1, ч. 6 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо: заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
У разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої п. 1 ч. 1 цієї статті, суд повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 109, 160, 165 КАС України, -
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі за його позовною заявою до Генеральної прокуратури України та прокуратури Черкаської області про встановлення відсутності компетенції та зобов'язання вчинити певні дії.
Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами невідкладно направити (вручити) позивачу (його уповноваженому представнику), роз'яснивши, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Крім того, роз'яснити, що даний спір підлягає розгляду у порядку кримінального судочинства.
Відповідно до ст.ст. 185, 186 КАС України, ухвала може бути оскаржена повністю або частково шляхом подання до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
Згідно зі ст. 254 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя В.М. Данилишин