Справа № 817/3458/15
16 березня 2016 року м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Шарапа В.М., розглянувши позовну заяву
Державної податкової інспекції у Рівненському районі Головного управління ДФС у Рівненській області
доФізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості,
Державна податкова інспекція у Рівненському районі Головного управління ДФС у Рівненській області звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 2991731,23 грн.
Ухвалою від 28 грудня 2015 року адміністративний позов залишено без руху, відповідно до якої позивачу встановлювався строк до 22 січня 2016 року для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду документу про сплату судового збору в сумі 44875,97 грн.
Ухвалою від 25 січня 2016 року продовжено Державній податковій інспекції у Рівненському районі Головного управління ДФС у Рівненській області строк для усунення недоліків позовної заяви до 15 березня 2016 року.
До закінчення зазначеного строку позивачем подано клопотання про відстрочення сплати судового збору, на обґрунтування якого зазначає, що Державна податкова інспекція у Рівненському районі Головного управління ДФС у Рівненській області позбавлена можливості виконати вимоги ухвали судді в повному обсязі з огляду на те, що рішення від Головного управління ДФС у Рівненській області про виділення коштів для сплати судового збору не надходило. У зв'язку з цим, також просить продовжити термін, встановлений судом для усунення недоліків позовної заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України та ст. 8 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року №3674-VI, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат, звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
З наведених норм вбачається, що єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору є майновий стан позивача.
При цьому, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень її майнового стану. Право на відстрочення сплати судового збору мають, у тому числі, і бюджетні установи, однак, якщо ці бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не може слугувати єдиною підставою для відстрочення сплати судового збору.
Також суд зазначає, що Державні й податковій інспекції у Рівненському районі Головного управління ДФС у Рівненській області вже було продовжено строк для усунення недоліків позовної заяви, а відтак судом надано достатній строк для їх усунення.
За таких обставин, у задоволенні клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору та продовження строку для усунення недоліків позовної заяви слід відмовити.
Відтак, до закінчення строку встановленого ухвалою від 25 січня 2016 року позивач недоліки позовної заяви не усунув.
Відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху. За таких обставин дана позовна заява підлягає поверненню позивачу.
Крім того, суд додатково роз'яснює позивачу, що дана ухвала не обмежує права Державної податкової інспекції у Рівненському районі Головного управління ДФС у Рівненській області на доступ до правосуддя, оскільки в силу положень частини 6 статті 108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом, тобто за умов дотримання особою, яка звертається до суду з позовом, обов'язкових вимог щодо оформлення позовної заяви, визначених ст.106 КАС України.
Керуючись пунктом 1 частини 3 статті 108, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Відмовити у задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Рівненському районі Головного управління ДФС у Рівненській області про відстрочення сплати судового збору та продовження строку для усунення недоліків позовної заяви
Позовну заяву Державної податкової інспекції у Рівненському районі Головного управління ДФС у Рівненській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості повернути позивачу разом з усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Шарапа В.М.