Ухвала від 09.12.2015 по справі 806/4866/15

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

09 грудня 2015 року Житомир Справа № 806/4866/15

Категорія 6.2.1

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Сичової О.П.

секретар - Бондаренко Д.А.,

за участю: представника позивача, представника відповідача та третьої особи

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника третьої особи про залишення адміністративного позову без розгляду в зв"язку з пропуском строку звернення до суду по адміністративній справі за позовом Громадської організації "Об'єднання власників майнових паїв КСП "Білківське" до Житомирської обласної ради за участю третіх осіб Більківської сільської ради Коростенського району Житомирської області, ДП "Коростенський лісгосп АПК" та прокуратури Житомирської області про визнання протиправним та скасування рішення 15 сесії ХХІІІ скликання Житомирської обласної ради від 10 жовтня 2000 року,-

ВСТАНОВИВ:

Громадська організація "Об'єднання власників майнових паїв КСП "Білківське" звернулося до Житомирського окружного адміністративного суду з вказаним позовом, в якому просило визнати протиправним та скасувати рішення 15 сесії ХХІІІ скликання Житомирської обласної ради від 10 жовтня 2000 року.

В судовому засіданні представник третьої особи ДП "Коростенський лісгосп АПК" заявив клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду у зв"язку з пропуском позивачем строку звернення до суду. В обгрунтування даного клопотання зазнає, що як вбачається із позовної заяви та доданих до неї матеріалів, Громадська організація "Об'єднання власників майнових паїв КСП "Білківське" звернулася до суду через 15 років після прийняття обласною радою оскаржуваного в межах даного позову рішення, обґрунтовуючи при цьому поважність пропуску строку звернення до суду лише тим, що дізналася про незаконність рішення обласної ради від 10.10.2000 після отримання відповідей на власні запити з Державного архіву Житомирської області та Білківської сільської ради у вересні 2015 року. Додані до позовної заяви матеріали свідчать про те, що ні в 2000 році (на момент прийняття обласною радою оскаржуваного рішення), ні навіть на початку 2015 року громадської організації "Об'єднання власників майнових паїв КСП "Білківське" не існувало, у зв'язку з чим можливість порушення їх прав виключається повністю, оскільки, згідно із свідоцтвом про реєстрацію громадського об'єднання, як громадської організації чи громадської спілки від 31.08.15, статуту громадської організації "Об'єднання власників майнових паїв КСП "Білківське", зазначена організація зареєстрована лише в серпні 2015р.

Представник позивача в судовому засідання щодо заявленого клопотання заперечував.

Представник відповідача підтримав клопотання третьої особи ДП "Коростенський лісгосп АПК".

Представник третьої особи Більківської сільської ради Коростенського району Житомирської області в судове засідання не з"явився.

Прокурор Житомирської області в судове засідання не з"явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений вчасно та належним сином.

Вислухавши пояснення представників сторін та представника третьої особи, дослідивши докази по справі, суд зазначає наступне.

Згідно із ч.1 ст.6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Відповідно до приписів ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Судом встановлено, що Громадська організація "Об'єднання власників майнових паїв КСП "Білківське" дізналася про незаконність оскаржуваного рішення Житомирської обласної ради після отримання відповідей на запити у вересні 2015 року. Зокрема відповідь з Державного архіву Житомирської області від 07.09.2015 року №07-12/678 ( том І а.с.17) та Більківської сільської ради від 17 вересня 2015 року №153/2-20 ( том І а.с.18).

Третя особа не спростувала зазначеного та не довела суду інших дат коли позивач дізнався про існування спірного рішення.

Житомирським окружним адміністративним судом 16 жовтня 2015 року вже розглядалося клопотання від 16.10.2015 № р-5-22/1578 заявлене представником Житомирської обласної ради щодо залишення адміністративного позову без розгляду у зв"язку з пропуском позивачем строку звернення до суду (том І а.с.136-137). За результатами розгляду була винесене ухвала про відхилення заявленого клопотання (том І а.с.152). З огляду на положення КАС України дана ухвала оскарженню не підлягала.

Посилання третьої особи на те, що судом до уваги не приймається, що ні в 2000 році (на момент прийняття обласною радою оскаржуваного рішення), ні навіть на початку 2015 року громадської організації "Об'єднання власників майнових паїв КСП "Білківське" не існувало, у зв'язку з чим можливість порушення їх прав виключається повністю судом до уваги не приймається з огляду на те, що позивач є об"єднанням власників майнових паїв право власності на які у членів громадської організації "Об'єднання власників майнових паїв КСП "Білківське" виникло ще до 2000 року.

На підставі зазначеного, суд відхиляє зазначене клопотання.

Керуючись статтями 99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України

УХВАЛИВ:

Клопотання ДП "Коростенський лісгосп АПК" про залишення адміністративного позову без розгляду в зв"язку з пропуском строку звернення до суду відхилити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.П. Сичова