11 лютого 2015 року Житомир Справа № 806/5753/14
Категорія 12.3
Житомирський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Попової О.Г., суддів: Черноліхова С.В., Панкеєвої В.А.,
за участі секретаря Слісарчука Б.Я.,
розглянувши у судовому засіданні клопотання Міністерства оборони України про передачу за підсудністю адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання призначити та виплатити одноразову грошову допомогу,-
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення Міністерства оборони України про відмову йому у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги, як інваліду третьої групи внаслідок травми пов"язаної з виконанням обов"язків війської служби та зобов"язати відповідача призначити йому одноразову грошову допомогу як інваліду третьої групи з 24.01.2013 року внаслідок травми пов"язаної з виконанням обов"язків війської служби згідно статті 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" у редакції Закону України від 03.11.2006 року №328-V у розмірі 27 місячного грошового забезпечення.
В судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про передачу даної адміністративної справи на розгляд іншому адміністративному суду.
Позивач в судовому засіданні просив відмовити в задоволенні заявленого клопотання у зв"язку з його безпідставністю.
Заслухавши думку позивача та представника відповідача суд приходить до висновку, що в задоволенні клопотання про передачу адміністративної справи на розгляд іншому адміністративному суду слід відмовити з огляду на наступне.
Відповідно до вимог ст. 4 КАС України, правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Згідно ч.1 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.
Згідно п. 2 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Статтею 18 КАС України встановлені правила предметної підсудності адміністративних справ, відповідно до яких, зокрема, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Судом встановлено, що позивач просить визнати протиправним рішення суб"єкта владних повноважень щодо відмови йому у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги, як інваліду третьої групи внаслідок травми пов"язаної з виконанням обов"язків війської служби та зобов"язати призначити та виплатити йому таку допомогу.
З урахуванням викладеного, оскільки вимоги позивача, пов'язані із проходженням публічної служби, то дана справа підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Отже, клопотання Міністерства оборони України про передачу даної адміністративної справи на розгляд іншому адміністративному суду є безпідставним та не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 160, 165 КАС України, -
В задоволенні клопотання Міністерства оборони України про передачу за підсудністю адмністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання призначити та виплатити одноразову грошову допомогу - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня з дня отримання повного тексту ухвали.
Суддя О.Г. Попова
Судді С.В. Черноліхов
В.А. Панкеєва