ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про відмову у відкритті провадження
"18" березня 2016 р. Справа № 809/276/16
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Григорук О.Б., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області про визнання дійсним, законним та діючим висновок від 20.04.1998,-
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області про визнання дійсним, законним та діючим висновок від 20.04.1998.
Розглянувши позовні вимоги, судом при вирішенні питання про наявність підстав для відкриття провадження у даній справі, встановлено наступне.
Завданням адміністративного судочинства, відповідно до ч.1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Пунктом 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Судом встановлено, що позивачем заявлено вимоги про визнання дійсним, законним та діючим службовий висновок перевірки матеріалів по заяві громадянки ОСОБА_2 від 20.04.1998. Слід зазначити, що оскаржуваний висновок не є рішенням суб'єкта владних повноважень в розумінні статті 17 КАС України, якими порушуються права, свободи та інтереси позивача.
Враховуючи вищенаведені норми, суд зазначає, що до компетенції адміністративних судів не відноситься розгляд вимог щодо визнання дійсними документів, в тому числі й визнання дійсним висновку перевірки, який не є рішенням суб'єкта владних повноважень в розумінні статті 17 КАС України, а дана справа не є публічно-правовим спором і не підпадає під визначення справи адміністративної юрисдикції (адміністративна справа), яке наведене у пункті 1 частини 1 статті 3 КАС України.
У відповідності до п.1 ч.1. ст.109 КАС України, суд відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Таким чином, у зв'язку з вищенаведеним, вимогу про визнання дійсним, законним та діючим висновок перевірки матеріалів по заяві громадянки ОСОБА_2 від 20.04.1998 не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, тому у відкритті провадження в даній справі слід відмовити.
На підставі наведеного, керуючись п.1 ч.1 ст.109, ст.ст. 2, 3, 17, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області про визнання дійсним, законним та діючим висновку від 20.04.1998.
Копію цієї ухвали, разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами, невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Роз'яснити ОСОБА_1, що повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Григорук О.Б.