Постанова від 21.03.2016 по справі 805/413/16-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 березня 2016 р. Справа № 805/413/16-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Час прийняття постанови: 09 год.55 хв.

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючий суддя: Куденков К.О., розглянувши у порядку письмового провадження позовну заяву ОСОБА_1 до Великоновосілківської районної державної адміністрації Донецької області, Комарської сільської ради Донецької області про зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (позивач - ОСОБА_1) звернувся до суду з адміністративним позовом до Великоновосілківської районної державної адміністрації Донецької області (надалі - відповідач-1), Комарської сільської ради Донецької області (надалі - відповідач-2) про визнання недійсним рішення СТОВ «Велес» про відмову в наданні ОСОБА_2 земельної ділянки у власність; визнання, що ОСОБА_2 при поділу землі в КСП «Заповіт Ілліча» мала право на земельну ділянку, яка розташована на території Комарської сільської ради Донецької області, та на отримання державного акта на право власності на землю; зобов'язання відповідачів виділити ОСОБА_2 земельну ділянку на території Комарської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області у розмірі 4,93 га.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 09.03.2016р. закрито провадження у справі № 805/413/16-а за ОСОБА_1 до Великоновосілківської районної державної адміністрації Донецької області, Комарської сільської ради Донецької області в частині позовних вимог про визнання недійсним рішення СТОВ «Велес» про відмову в наданні ОСОБА_2 земельної ділянки у власність та про визнання, що ОСОБА_2 при поділу землі в КСП «Заповіт Ілліча» мала право на земельну ділянку, яка розташована на території Комарської сільської ради Донецької області, та на отримання державного акта на право власності на землю.

В обґрунтування позову зазначено що, ОСОБА_2 (надалі - ОСОБА_2.) працювала в Колгоспі «Заповіт Ілліча», який знаходиться на території Комарської сільської ради Донецької області. У 2004 році ОСОБА_2 не включено до списків колгоспників, які мають отримати земельні ділянки (паї). У позовній заяві зазначено, що керівництво колгоспу безпідставно відмовляло ОСОБА_2 у наданні земельної ділянки (паю), а СТОВ «Велес» роз'яснило, що не має компетенції щодо виділення земельної ділянки, незважаючи на те, що є правонаступником Колгоспу «Заповіт Ілліча».

Відповідачі письмових заперечень на позовну заяву не надали.

Позивач та представники відповідачів у судове засідання не з'явились, про дату, місце й час судового розгляду були повідомлені.

Враховуючи положення ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Суд, перевіривши матеріали справи та оцінивши повідомлені сторонами обставини, дійшов наступних висновків.

Позивачем до позовної заяви надана копія витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі №40768820 від 24.06.2015р. та копія свідоцтва про право на спадщину за заповітом, з яких вбачається, що ОСОБА_1 є спадкоємцем померлої 19 травня 2013 року ОСОБА_2.

Відповідно до копії заяви ОСОБА_2 від 12.10.2011р., остання просить СТОВ «Велес» виділити земельний пай та майновий пай.

Листом від 27.10.2011р. №355 Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Велес» повідомило ОСОБА_2 про те, що до компетенції СТОВ «Велес» не належать питання по виділенню земельних та майнових паїв колишнім працівникам Колгоспу «Заповіт Ілліча».

Також, до суду надана копія ухвали Великоновосілківського районного суду Донецької області від 24.10.2012р. у справі №0505/2598/2012 (провадження №2/0505/520/2012) про закриття провадження в цивільній справі за позовом прокурора Великоновосілківського району Донецької області в інтересах ОСОБА_2 до Великоновосілківського районної державної адміністрації Донецької області, Комарської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області про визнання рішення про відмову в наданні земельної ділянки недійсним та зобов'язання вчинити певні дії.

У вказаній ухвалі зазначено, що позов повинен розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

Земельним кодексом України, Указом Президента України від 08 серпня 1995 року №720/95 «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» та Законом України від 05 червня 2003 року №899-IV «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» не передбачено можливості виділення земельних ділянки особам, які померли.

На підставі наведеного, суд вбачає наявність підстав для відмови у задоволенні позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 2, 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Великоновосілківської районної державної адміністрації Донецької області, Комарської сільської ради Донецької області про зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Постанова прийнята у порядку письмового провадження, складена у повному обсязі та підписана 21 березня 2016 року.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Куденков К.О.

Попередній документ
56575879
Наступний документ
56575882
Інформація про рішення:
№ рішення: 56575881
№ справи: 805/413/16-а
Дата рішення: 21.03.2016
Дата публікації: 23.03.2016
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Донецький окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу забезпечення сталого розвитку населених пунктів та землекористування, зокрема зі спорів у сфері:; землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, у тому числі:; розпорядження землями держави (територіальних громад), передача таких земельних ділянок у власність і користування громадянам та юридичним особам