14 березня 2016 р. м. Чернігів Справа № 825/365/16
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Клопот С.Л.
при секретарі - Роговець М.О.,
за участю позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача Загальця О.М.,
представника відповідача Лукача Я.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до командира військової частини НОМЕР_1 підполковник ОСОБА_2 про скасування наказу, визнання незаконними акту та дій, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до командира військової частини НОМЕР_1 та, збільшивши позовні вимоги, просить:
1. Скасувати наказ №13 від 15.01.2016 командира військової частини НОМЕР_1 про накладення на нього стягнення у вигляді попередження про неповну службову відповідальність.
2. Визнати незаконними дії, щодо проведення службового розслідування та складання акту службового розслідування, комісії у складі голови комісії начальника станції дальньої радіонавігації військової частини НОМЕР_1 майора ОСОБА_3 , членів комісії - старшого інженера - заступника начальника станції майора ОСОБА_4 , ТВС начальника відділення зв'язку - начальника радіостанції сержанта Чугай С.С., призначеної наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 18.12.2015 року №303 про проведення службового розслідування за фактом невиконання наказу командира військової частини НОМЕР_1 №251 від 15.12.2015 щодо підготовки (перепідготовки) за фахом солдатом ОСОБА_1 ;
3. Визнати незаконним та скасувати акт комісії у складі голови комісії начальника станції дальньої радіонавігації військової частини НОМЕР_1 майора ОСОБА_3 , членів комісії - старшого інженера - заступника начальника станції майора ОСОБА_4 , ТВС начальника відділення зв'язку - начальника радіостанції сержанта Чугай С.С. призначеної наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 18.12.2015 року №303 про проведення службового розслідування за фактом невиконання наказу командира військової частини НОМЕР_1 №251 від 15.12.2015 року щодо підготовки (перепідготовки) за фахом солдатом ОСОБА_1 .
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, суд вважає, що провадження у справі, в частині визнання незаконним та скасування акту комісії у складі голови комісії начальника станції дальньої радіонавігації військової частини НОМЕР_1 майора ОСОБА_3 , членів комісії - старшого інженера - заступника начальника станції майора ОСОБА_4 , ТВС начальника відділення зв'язку - начальника радіостанції сержанта Чугай С.С. призначеної наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 18.12.2015 року №303 про проведення службового розслідування за фактом невиконання наказу командира військової частини НОМЕР_1 №251 від 15.12.2015 року щодо підготовки (перепідготовки) за фахом солдатом ОСОБА_1 підлягає закриттю з наступних підстав.
За змістом статей 2, 3 Кодексу адміністративного судочинства України до суду з відповідним позовом може звернутися особа, права якої безпосередньо порушені органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, іншими суб'єктами при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Таким чином, адміністративне судочинство спрямоване на захист порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Нормативний акт - це прийнятий уповноваженим державним чи іншим органом у межах його компетенції офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, носить загальний чи локальний характер та застосовується неодноразово.
Обов'язковою ознакою нормативно-правового акту чи правового акту індивідуальної дії, а також відповідних дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень є створення ними юридичних наслідків у формі прав, обов'язків, їх зміни чи припинення.
Як вбачається із змісту позовної заяви акт комісії, призначеної наказом командиром військової частини НОМЕР_1 від 18.12.2015 року №303, про проведення службового розслідування за фактом невиконання наказу командира військової частини НОМЕР_1 №251 від 15.12.2015 року щодо підготовки (перепідготовки) за фахом солдатом ОСОБА_1 не є рішенням органу державного управління ні нормативно-правовим актом або правовим актом індивідуальної дії і не утворює у відношенні позивача жодних правових наслідків.
Відтак, суд не повинен розглядати справу в тому разі, якщо пред'явлені позивачем вимоги не випливають із певних правовідносин, а отже, не підпадають під судову юрисдикцію адміністративного суду.
Виходячи з вищенаведеного, вищезазначені позовні вимоги не можуть бути предметом розгляду в адміністративній справі та розглядатись у порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З огляду на викладене та враховуючи п. 1 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку, що провадження у справі в частині визнання незаконним та скасування акту комісії у складі голови комісії начальника станції дальньої радіонавігації військової частини НОМЕР_1 майора Золотарьова В.В., членів комісії - старшого інженера - заступника начальника станції майора ОСОБА_4 , ТВС начальника відділення зв'язку - начальника радіостанції сержанта Чугай С.С. призначеної наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 18.12.2015 року №303 про проведення службового розслідування за фактом невиконання наказу командира військової частини НОМЕР_1 №251 від 15.12.2015 року щодо підготовки (перепідготовки) за фахом солдатом ОСОБА_1 необхідно закрити, оскільки справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст., ст. 122, 157, 158-160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 в частині визнання незаконним та скасування акту комісії у складі голови комісії начальника станції дальньої радіонавігації військової частини НОМЕР_1 майора Золотарьова В.В., членів комісії - старшого інженера - заступника начальника станції майора Макаренка С.І., ТВС начальника відділення зв'язку - начальника радіостанції сержанта Чугай С.С. призначеної наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 18.12.2015 року №303 про проведення службового розслідування за фактом невиконання наказу командира військової частини НОМЕР_1 №251 від 15.12.2015 року щодо підготовки (перепідготовки) за фахом солдатом ОСОБА_1 - закрити.
Попередити позивача, що повторне звернення з тією самою вимогою, не допускається.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строк, передбачений статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.Л. Клопот