Ухвала від 26.02.2016 по справі 810/409/16

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

26 лютого 2016 року Справа № 810/409/16

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Василенко Г.Ю.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПАРКОМ ТРАНС" про застосування заходів реагування,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Парком Транс» про застосування заходів реагування.

Представник позивача в судове засідання не прибув, проте надав суду заяву в якій просив здійснювати розгляд справи в порядку письмового провадження.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, причин неявки не повідомив. Надав суду заперечення, в якому зазначив про виконання умов припису. Крім цього надав клопотання про залишення позовної заяви без розгляду.

Відповідно до приписів частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин, розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Згідно з приписами частин 1, 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Пунктом 5 частини першої статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено застосування у випадках, встановлених законом, заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.

Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень щодо справ, зазначених у пункті 5 частини першої статті 1832 цього Кодексу, встановлюється 15-денний строк, який обчислюється з дня виявлення суб'єктом владних повноважень підстав для звернення до адміністративного суду.

Як вбачається з матеріалів справи, з 22 грудня 2015 року посадовими особами позивача на підприємстві ТОВ «Парком Транс» розпочато перевірку щодо дотримання вимог законодавства у сфері цивільного захисту населення.

За результатами проведеної перевірки складено Акт проведення планової перевірки щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки від 13 січня 2016 року №149, яким зафіксовані порушення на підприємстві позивача.

З викладеного вище та системного аналізу нормативних приписів, суд дійшов висновку, що моментом початку п'ятнадцяти денного строку є день виявлення підстав для звернення до суду.

Таким днем виявлення є 13 січня 2016 року, тобто день винесення Акту перевірки. Саме з цього дня починається строк звернення до суду з позовом про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), а останнім днем звернення до суду є 27 січня 2016 року.

Згідно з вимогами частин 8 та 9 Кодексу адміністративного судочинства України останній день строку триває до двадцять четвертої години, але якщо в цей строк слід було вчинити процесуальну дію в суді, де робочий час закінчується раніше, строк закінчується в момент закінчення цього часу. Строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв'язку.

Судом встановлено, що позовна заява виготовлена 27 січня 2016 року, судовий збір за подання позову до суду сплачений 24 грудня 2015 року, проте позивач звернувся з позовом до Київського окружного адміністративного суду лише 03 лютого 2016 року, що підтверджується відбитком штампу поштового відділення на конверті, яким направлявся позов.

Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України визначено правові наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду. Так, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Частиною другою статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовки чи судового розгляду справи.

Згідно з пунктом 9 частини 1 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо її подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Таким чином, суд дійшов висновку, що визначений статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України строк звернення позивача до суду з адміністративним позовом пропущено без поважних причин, а тому наявні обґрунтовані підстави для застосування наслідків, визначених частиною 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України та залишення адміністративного позову без розгляду.

Керуючись статтями 99, 100, 128, 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Парком Транс» про застосування заходів реагування - залишити без розгляду.

2. Копію ухвали видати (надіслати) особам, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення, а в разі постановлення ухвали у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Василенко Г.Ю.