17 лютого 2016 року справа №810/4745/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом обслуговуючого кооперативу "Садівниче товариство "Стадне" до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області про зобов'язання вчинити певні дії,
до суду звернувся позивач з вимогами до Департаменту ДАБІ у Київській області про зобов'язання надати копії приписів про усунення порушень містобудівного законодавства, винесених відповідачем відносно ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за результатом проведеної на підставі звернення позивача перевірки.
З посиланням на Закон України "Про доступ до публічної інформації" просить заявлені вимоги задовольнити.
У призначений для розгляду справи час уповноважений представник позивача до суду не прибув, через канцелярію суду, 19.01.2016 р., подав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАСУ, суд здійснив розгляд даної справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши подані документи та матеріали, встановивши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, із наданням їм відповідної правової оцінки, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню, з урахуванням наступного:
згідно відповіді Департаменту ДАБІ у Київській області на запит позивача щодо необхідності проведення перевірки дотримання вимог містобудівного законодавства гр. ОСОБА_4, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 29.04.2015 р. вказаним особам, в порядку ч.2 ст.188-42 КУаП, були надані приписи про усунення порушень законодавства.
25.08.2015 р., позивач звернувся до Департаменту із запитом №014-1, в якому просив видати йому копії вищевказаних приписів.
Листом від 28.08.2015 р. №10/10-46/2808/09/01 позивачу було відмовлено у наданні копій запитуваних документів. Свою відмову Департамент пояснив тим, що приписи є частиною матеріалів про адміністративне правопорушення, вказані матеріали містять відомості про особу, які відповідно до ч.4 ст.7, ст.11, ч.2 ст.21 Закону "Про інформацію" та ч.2 ст.10 Закону України "Про публічну інформацію" та ст.2,ч.2 ст.5, ч.ч.4,6 ст.6, ч.1 ст.14, ч.3 ст.17 Закону України "Про захист персональних даних" є інформацією з обмеженим доступом, для якої визначено спеціальний порядок її одержання.
Надаючи правової оцінки відносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає таке:
порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес визначає Закон України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011 року №2939-VI.
Відповідно до статті 1 вищевказаного Закону публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.
Згідно з приписами частини 1 статті 5 цього ж Закону доступ до інформації забезпечується шляхом, зокрема, надання інформації за запитами на інформацію.
Відповідно до частини 1 статті 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються: суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання; юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів; особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків; суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.
Частиною 1 статті 20 цього ж Закону передбачено, що розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
Пунктом 6 частини 1 статті 14 Закон України "Про доступ до публічної інформації" встановлений обов'язок розпорядників інформації надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації.
Статтею 23 Закону України "Про доступ до публічної інформації" передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду. Запитувач має право оскаржити: відмову в задоволенні запиту на інформацію; відстрочку задоволення запиту на інформацію; ненадання відповіді на запит на інформацію; надання недостовірної або неповної інформації; несвоєчасне надання інформації; невиконання розпорядниками обов'язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону; інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.
Таким чином, положеннями наведених норм визначається право позивача на отримання публічної інформації та встановлюється обов'язок відповідача, у разі отримання запиту, надати на нього у визначений термін таку інформацію
Згідно визначення термінів та понять інформа?ція з обме?женим до?ступом це інформація, доступ до якої має лише обмежене коло осіб і оприлюднення якої заборонено розпорядником інформації відповідно до закону. Обмеження доступу до інформації здійснюється в інтересах національної безпеки або охорони законних прав фізичних та юридичних осіб. Обмежується доступ до інформації, а не до документу.
Відповідно, якщо в одному документі міститься відкрита і закрита інформація, перша може бути надана на ознайомлення зацікавленій особі у вигляді окремого документу.
До інформації з обмеженим доступом належить конфіденційна, службова та таємна інформація.
За своєю правовою природою приписи органів Держархбудінспекції є рішеннями, які прийняти суб'єктом владних повноважень в межах своєї компетенції та належить до правової інформації - ст.ст.10,17, Закону України "Про інформацію".
Відповідно до ст.7 Закону України "Про доступ до публічної інформації" конфіденційна інформація це інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов.
Частиною 2 статті 6 цього ж Закону визначено, що обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог:1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя; 2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам; 3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.
Підсумовуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що приписи Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області є юридичним документом в якому міститься відкрита інформація, позаяк дані про особу, зазначені в такому приписі не віднесені до конфіденційної інформації, а відтак відмова відповідача у наданні таких документів є порушенням п.6 ч.1 ст.14 Закону України "Про доступ до публічної інформації" у зв'язку з чим суд вважає, що заявлені вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов задовольнити.
Зобов'язати Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області надати обслуговуючому кооперативу "Садівниче товариство "Стадне" копії приписів про усунення порушень містобудівного законодавства, які винесені гр. ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_3 за результатами проведення перевірки за зверненням від 23.03.2015 р. №013-03/15 ОК "СТ "Стадне".
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Брагіна О.Є.