ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
04 березня 2016 року м. Київ № 826/3133/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Арсірій Р.О., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Державної фіскальної служби у м.Києві
про зобов'язання вчинити дії,
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у м.Києві в якій позивач просить:
- зобов'язати Головне управління ДФС у м. Києві поставити відмітку у паспорті ОСОБА_2, про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта, за нотаріально засвідченої довіреністю ОСОБА_1 згідно п 8 розділу VIII. Порядок обліку фізичних осіб в окремому реєстрі Державного реєстру фізичних осіб - платників податків Положення, яке затверджено Наказом Міністерства доходів і зборів України 10.12.2013 № 779 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 грудня 2013 р. за № 2211/24743;
- відстрочити сплату судового збору до закінчення розгляду справи;
- судовий збір справити у порядку ст. 130 Конституції України за рахунок Державного бюджету України.
Відповідно до частини першої статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Частиною першою статті 69 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до частини першої статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
У той же час позивачем не надано жодного належного та допустимого доказу, який би свідчив про неможливість сплати судового збору під час подачі позову.
Одночасно суд звертає увагу на той факт, що відстрочення сплати судового збору не звільняє позивача від здійснення витрат на його відшкодування за наслідками розгляду справи у випадку відмови від задоволення позову.
Приймаючи до уваги викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання позивача про відстрочку сплати судового збору.
Отже, позивачем не був сплачений судовий збір у встановленому законом порядку, що є недоліком позовної заяви.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р., № 3674-VI (далі - Закон №3674).
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" від 25.12.2015 № 928-VIII, з 01 січня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1378 гривень.
Отже, з 01 січня 2016 року ставка судового збору за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру становить 551, 20 грн. (1378*0,4=551,20).
Таким чином, за звернення до суду із заявленими позовними вимогами до сплати належить судовий збір у розмірі 551,20 грн.
Відповідно до статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.
Згідно статті 5 Закону України "Про громадянство України" документом, що підтверджує громадянство України є паспорт.
Таким чином, позивачу необхідно надати суду належним чином завірену копію паспорту з відміткою про реєстрацію місця проживання, а також довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру.
Позовна заява відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків.
Керуючись ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,-
1.Відмовити в задоволенні клопотання про відстрочку сплати судового збору.
2. Залишити позовну заяву без руху .
3.Встановити позивачу строк протягом п'яти днів з моменту отримання копії ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
4.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Дана ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України. та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Р.О. Арсірій