Віньковецький районний суд Хмельницької області
Справа № 670/189/16-п
Провадження № 3/670/41/16
10 березня 2016 року смт. Віньківці
Суддя Віньковецького районного суду Хмельницької області Волкова О.М., ознайомившись із матеріалами адміністративної справи, що надійшла із Віньковецького ВП Дунаєвецького ВП ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого,
за ст. 124 КУпАП,
09.03.2016 року на розгляд Віньковецького районного суду надійшов адміністративний протокол щодо ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП.
Згідно змісту протоколу серії АП1 № 841802 від 19.01.2016 року, ОСОБА_1, 19.01.2016 року близько 15.00 год. керуючи автомобілем MERCEDES BENZ, державний номер НОМЕР_1, по автодорозі Житомир-Чернівці 95 км+700 м, при зустрічному роз'їзді з автомобілем RENAULT MASTER, державний номер НОМЕР_2, не вибрав безпечного інтервалу, допустив зіткнення зеркалом з останнім. В результаті ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження. Порушив вимоги п. п. 1.5, 13.1 ПДР України, за що передбачена відповідальність ст. 124 КУпАП.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Перевіривши матеріали справи вважаю, що справу про адміністративне правопорушення необхідно повернути Віньковецького ВП Дунаєвецького ВП ГУНП в Хмельницькій області для дооформлення у зв'язку з неможливістю всебічного, повного та об'єктивного розгляду по суті.
Так, згідно зі ст. ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення -- це офіційний документ, який відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.
Згідно з вимогами ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак в порушення вищезазначених вимог у протоколі не зазначені відомості про потерпілу особу, та з почерку автора протоколу неможливо прочитати прізвище особи, якій належить автомобіль НОМЕР_3.
Крім того, із доданих до протоколу матеріалів неможливо зрозуміти, хто саме є потерпілим внаслідок ДТП, оскільки всі додані до протоколу копії матеріалів мають погану якість виконання та нечитабельні, що унеможливлює їх дослідження під час судового розгляду.
Також внаслідок долучення до протоколу нечіткої ксерокопії схеми ДТП, неможливо зробити висновок, де саме знаходиться місце зіткнення автомобілів, та хто був присутній при складанні схеми.
За наявності вказаних недоліків щодо оформлення адміністративного матеріалу, суд позбавлений можливості розглянути справу повно, всебічно і об'єктивно, тому вважаю за необхідне повернути матеріали про адміністративне правопорушення начальнику Віньковецького ВП Дунаєвецького ВП ГУНП в Хмельницькій області для дооформлення.
Керуючись ст. 278, ст. 283 КУпАП, суддя,
Матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП повернути до Віньковецького ВП Дунаєвецького ВП ГУНП в Хмельницькій області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Волкова