Ухвала від 10.03.2016 по справі 2а-946/11/1370

УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

10 березня 2016 р.Справа № 876/1212/16

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Шинкар Т.І., перевіривши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 02 лютого 2016 року у справі №2а-946/11/1370 за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 02.02.2016р. відмовлено в задоволенні позову Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів.

Не погодившись із даною постановою, Державною податковою інспекцією у Залізничному районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області подано апеляційну скаргу.

Оскільки подана апеляційна скарга не відповідала вимогам ч.6 ст.187 КАС України, суддею Львівського апеляційного адміністративного суду Шинкар Т.І. винесено ухвалу від 16 лютого 2016 року про залишення апеляційної скарги без руху та надано десятиденний строк для усунення її недоліків.

04.03.2016р. апелянтом на виконання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху подано клопотання про відстрочення сплати судового збору у зв'язку з відсутністю коштів для сплати судового збору.

Вирішуючи подане клопотання суддя виходить з наступного.

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

Окрім того, у постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23.01.2015р. № 2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» вказано, що, якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним судом України в ухвалі від 28.09.2015р. у справі 21-5496а15.

Як вбачається з клопотання апелянта від 04.03.2016р., підставою для відстрочення сплати судового збору є відсутність коштів по КЕКВ 2800 станом на 03.03.2016р.

Вирішуючи подане клопотання суддею враховано, що на момент його подачі апелянтом подано довідку головного державного інспектора з питань фінансування, бухгалтерського обліку та звітності про відсутність коштів на сплату судового збору, проте не подано жодних доказів на підтвердження можливої зміни видатків за КЕКВ 2800, що слугувало б підставою сплати судового збору до прийняття апеляційним судом рішення у справі. В свою чергу в клопотанні зазначено, що збільшення таких видатків не є можливим.

Враховуючи, що станом на момент постановлення даної ухвали, апелянт не усунув недоліків апеляційної скарги, яку залишено без руху, в задоволенні клопотання слід відмовити та відповідно до ч. 3 ст. 189, п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, апеляційну скаргу повернути особі, яка її подала.

При цьому, особі, яка подавала апеляційну скаргу слід роз'яснити, що повернення апеляційної скарги не позбавляє права повторного звернення до апеляційного суду в порядку, встановленому процесуальним законом.

Керуючись ст.ст.108, 160, 165, 187, 189, 254 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 02 лютого 2016 року у справі №2а-946/11/1370 за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів - відмовити.

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 02 лютого 2016 року у справі №2а-946/11/1370 за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів - повернути апелянту.

Роз'яснити апелянту, що повернення апеляційної скарги не позбавляє права повторного звернення до апеляційного суду.

Копію ухвали направити усім особам, які беруть участь у справі, а особі яка подавала апеляційну скаргу також додані до неї матеріали.

Ухвала набирає законної з моменту постановлення.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції

Суддя Львівського апеляційного

адміністративного суду Т.І. Шинкар