Справа № 739/316/16-к
1-в/739/112/16
"29" лютого 2016 р. суддя Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області ОСОБА_1 , при секретарі - ОСОБА_2 , за участю представника Новгород-Сіверського ВП ГУНП в Чернігівській області - ОСОБА_3 , особи, у відношенні якої розглядається питання про встановлення адміністративного нагляду - ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні зали суду в м.Новгород-Сіверський Чернігівської області подання начальника Новгород-Сіверського ВП ГУНП в Чернігівській області про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Щорськ Криничанського району Дніпропетровської області, мешкання АДРЕСА_1 , громадянина України, із середньою освітою, військовозобов'язаного, не одруженого, не працюючого, раніше судимого:
05.12.1996 року Новгород-СІверським районним судом в Чернігівській області за ст. 81 ч.3, 140 ч.2. 42 КК України (в редакції 1960 року ) до 4-х років позбавлення волі, умовно на 1 рік;
19.06.1997 року Новгород-Сіверським районним судом в Чернігівській області за ст. 81 ч.3, 140 ч. 2, 42, 43 КК України (в редакції 1960 року) до 4-х років і 3-х місяців позбавлення волі (звільнений 23.06.2001 р. по відбуттю строку покарання);
20.11.2006 року Новгород-Сіверським районним судом в Чернігівській області за ст. 121 ч.1, 69, 129 ч.1, 70 КК України до 3-х років і 6-ти місяців позбавлення волі;
18.08.2009 року Новгород-СІверським районним судом в Чернігівській області за ст. 125 ч.2 КК України до 1-го років і 6-ти місяців обмеження волі (звільнений 03.07.2013 р. по відбуттю строку покарання),
З Новгород-Сіверського ВП ГУНП в Чернігівській області до суду надійшло подання про встановлення відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративного нагляду. Подання мотивовано тим, що: « Після звільнення з місць позбавлення волі громадянин ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, а продовжує, як і до позбавлення волі вести антигромадський спосіб життя, порушувати громадський порядок. 20.01.2015р.. 24.02.2015р., 07.10.2015р.. 27.10.2015р„ 27.01.2016р. громадянину ОСОБА_5 були винесені попередження як особі відносно якої може бути встановлено адміністративний нагляд.
Незважаючи на винесені попередження громадянин ОСОБА_4 продовжує вести антигромадський спосіб життя та вчиняти правопорушення. За час перебування на волі громадянин ОСОБА_4 вчинив такі правопорушення
1)24.02.2015 року ст.173 КУпАП - штраф 51 гривня;
2)20.01.2015 року ст,178 ч 1 КУпАП - попередження:
3)17.09.2015 року ст. 178 ч.2 КУпАП- штраф 51 гривня;
4)16.09.2015 року ст 173-2 ч. 1 - 30 (тридцять) годин громадських ообіт;
5)07.10.2015 року ст. 177 КУпАП- штраф 17 гривень;
6)25.01.2016 року ст. 5! ч 1 КУпАП- штраф 170 гривень;
7)18.02.2016 року ст. 178 ч,2 КУпАП - штраф 51 грн.
Згідно пояснень сусідів та наданою довідкою-характеристикою з сільської ради на громадянин ОСОБА_4 характеризується негативно».
представник Новгород-Сіверського ВП ГУНП в Чернігівській області - ОСОБА_3 підтримав подання та, з посиланням на вказані у поданні доводи, висловився про необхідність задоволення подання про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду.
ОСОБА_4 висловився про необхідність розгляду подання з дотриманням вимог чинного законодавства.
Вислухавши пояснення представника Новгород-Сіверського ВП ГУНП в Чернігівській області, ОСОБА_4 та дослідивши матеріали подання, необхідно дійти висновку про відмову в задоволенні подання, виходячи з наступного:
відповідно до вимог ст.2 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно припису ст.3 п. «в» ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється відносно осіб, засуджених за тяжкі, особливо тяжкі злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів
внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Під час розгляду подання встановлено, що ОСОБА_5 були винесені
попередження, як особі відносно якої може бути встановлено адміністративний нагляд. Судом фактично встановлено факт вчинення ОСОБА_6 , після винесення відповідних попереджень, лише двох адміністративних правопорушень, які, в певній мірі, свідчать про порушення громадського порядку і прав інших громадян.
За таких встановлених обставин дійшов беззастережного висновку про відсутність підстав вважати, що ОСОБА_4 , незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє інші правопорушення - що було б достатньою підставою для встановлення адміністративного нагляду.
На підставі викладеного та керуючись вимогами ст.ст.4,5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» -
В задоволенні подання начальника Новгород-Сіверського ВП ГУНП в Чернігівській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - в і д м о в и т и .
Суддя: ОСОБА_1 ..