11 лютого 2016 рокусправа № 405/1314/15-а(2-а/405/56/15)
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Коршуна А.О.
суддів: Чередниченко В.Є. Панченко О.М.
за участю секретаря судового засідання: Яковенко О.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Виконавчого комітету Кіровоградської міської ради
на постанову Ленінського районного суду м Кіровограда від 18.09.2015 року у справі №405/1314/15-а (2-а/405/56/15)
за позовом:ОСОБА_1
до: третя особа: про:Виконавчого комітету Кіровоградської міської ради Управління містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради визнання протиправним та скасування рішення,-
24.02.2015р. ОСОБА_1 звернулась до Ленінського районного суду м. Кіровограда з позовом до Виконавчого комітету Кіровоградської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення /а.с. 2-3 т. 1/.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Кіровограда від 27.02.2015р. відкрито провадження в адміністративній справі №405/1314/15-а (2-а/405/56/15) за вищезазначеною позовною заявою та справа призначена до судового розгляду /а.с. 19 т. 1/.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Кіровограда від 01.04.2015р. у справі №405/1314/15-а (2-а/405/56/15) до участі у справі за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Кіровоградської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення залучено в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача - Управління містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради /а.с. 37а-38/.
Позивач, посилаючись у позовній заяві на те, що 19.02.2015р. на сайті Кіровоградської міської ради опубліковано рішення Виконавчого комітету Кіровоградської міської ради «Про анулювання дії паспортів прив'язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» № 79 від 12.02.2015р., яким вирішено анулювати дію паспортів прив'язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, у зв'язку з наданням замовниками недостовірних відомостей в документах відповідно до переліку. В додатку до вказаного рішення зазначена тимчасова споруда, яка належна позивачу, паспорт прив'язки відносно якої анулюється. Позивач вважає вказане рішення в частині анулювання дії паспорту прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності стосовно торгівельного павільйону, розташованого по вул. Степняка-Кравчинського (напроти Кіровоградської ЦРЛ), реєстраційний номер 3628, виданого 24.12.2014р., необґрунтованим та незаконним, оскільки позивач виконав всі вимоги передбачені Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства Регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №244 від 21.10.2011р., зокрема, п.2.6 Порядку щодо документів для оформлення паспорту прив'язки тимчасової споруди були виконані в повному обсязі, і відповідачем у оскаржуваному рішенні не зазначено, які недостовірні відомості були надані позивачем у документах, визначених п.2.6 Порядку. Позивач просив суд визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Кіровоградської міської ради «Про анулювання дії паспортів прив'язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» № 79 від 12.02.2015р. в частині анулювання дії паспорту прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності по вул. Степняка-Кравчинського (напроти Кіровоградської ЦРЛ), реєстраційний номер 3628, виданого ОСОБА_1 24.12.2014р..
Постановою Ленінського районного суду м. Кіровограда від 18.09.2015р. у справі №405/1314/15-а (2-а/405/56/15) адміністративний позов задоволено, визнано протиправним та скасовано рішення Виконавчого комітету Кіровоградської міської ради «Про анулювання дії паспортів прив'язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» № 79 від 12.02.2015р. в частині анулювання дії паспорту прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності по вул. Степняка-Кравчинського (напроти Кіровоградської ЦРЛ), реєстраційний номер 3628, виданого 24.12.2014р. ОСОБА_1 (суддя - Іванова Л.А.) /а.с. 116-126/.
Відповідач - Виконавчий комітет Кіровоградської міської ради, не погодившись з вищезазначеною постановою суду, подав апеляційну скаргу.
Посилаючись у апеляційній скарзі на те, що судом першої інстанції під час розгляду даної справи не було з'ясовано усі обставини, які мають значення для вирішення справи та зроблено висновки, які не відповідають фактичним обставинам справи, що призвело до ухвалення рішення з порушенням норм чинного матеріального права, просить скасувати постанову суду від 18.09.2015р. у даній справі та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі /а.с. 135-142/.
Позивач - ОСОБА_2, у письмовому запереченні на апеляційну скаргу, посилаючись на те, що судом першої інстанції у даній справі об'єктивно, повно, всебічно досліджено обставини, які мають суттєве значення для вирішення справи, прийнято законне та обґрунтоване рішення без порушень норм чинного матеріального та процесуального права, просив суд апеляційну скаргу позивача залишити без задоволення, постанову суду першої інстанції від 18.09.2015р. у даній адміністративній справі залишити без змін /а.с. 171-172/.
03.02.2016р. Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом зареєстровано заяву Виконавчого комітету Кіровоградської міської ради, у якій відповідач просив суд здійснити розгляд справи без участі його представника /а.с. 164/.
Представник третьої особи у судове засідання не з'явився, про день, годину та місце розгляду даної справи повідомлений судом належним чином, про поважність причин не явки свого представника у судове засідання або про можливість розгляду справи у відсутність його представника, суд в установленому законом порядку не повідомив.
За таких обставин колегія суддів вважає можливим розглянути справу у відсутність представників відповідача та третьої особи.
Представник позивача у судовому засіданні заперечував проти доводів апеляційної скарги, просив суд апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову суду від 18.09.2015р. залишити без змін.
Заслухавши у судовому засіданні представника позивача, перевіривши доводи апеляційної скарги та матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню за наступних підстав.
Під час розгляду даної адміністративної справи як судом першої інстанції так і судом апеляційної інстанції встановлено, що 24.12.2014р. Управлінням містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради було видано ОСОБА_1 паспорт прив'язки тимчасової споруди на об'єкт: тимчасова споруда у вигляді торговельного павільйону площею 30,0 кв.м по вул.Степняка-Кравчинського (напроти Кіровоградської ЦРЛ), реєстраційним номером №3628 /а.с. 5-12 т. 1/.
Рішенням Виконавчого комітету Кіровоградської міської ради «Про анулювання дії паспортів прив'язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» №79 від 12.02.2015р. анульовано дії паспортів прив'язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (додаток) у зв'язку з наданням замовниками недостовірних відомостей в документах відповідно до переліку /а.с. 4 т. 1/.
Відповідно до Додатку до рішення Виконавчого комітету Кіровоградської міської ради №79 від 12.02.2015р., зокрема, за № 7 зазначено паспорт прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, дія якого анулюється, реєстраційний номер паспорту прив'язки №3628 від 24.12.2014р., місце знаходження тимчасової споруди вул.Степняка-Кравчинського (напроти Кіровоградської ЦРЛ), ФОП ОСОБА_1 /а.с. 4 зворотна сторона т. 1/.
Підставою для анулювання дії паспортів прив'язки тимчасової споруди у зазначеному рішенні вказано надання замовниками недостовірних відомостей в документах відповідно до переліку.
Відповідно до ч.4 ст.28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, а так само отримання паспорта прив'язки тимчасової споруди та умови анулювання дії паспорту прив'язки тимчасової споруди визначено Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 244 від 21.10.2011р. та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22..11.2011р. за №1330/20068 (далі - Порядок), який є спеціальним нормативним актом, що регулює спірні правовідносини, та яким встановлено, що до повноважень виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської, районної ради, та районної державної адміністрації, відносяться: затвердження своїм рішенням (розпорядженням, наказом) комплексної схеми розміщення тимчасових споруд та архітипу, що розроблені за рішенням сільської, селищної, міської, районної ради (п.1.6 Порядку); розміщення тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на строк проведення таких заходів у порядку, встановленому органами місцевого самоврядування (п.1.11 Порядку); отримання від замовників, які мають намір встановити тимчасову споруду, відповідної заяви у довільній формі про можливість розміщення тимчасової (п.2.2 Порядку) з вичерпним переліком документів, що визначені п.2.3 Порядку, які в свою чергу виконавчим органом сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації передаються до відповідного органу з питань містобудування та архітектури для визначення ним відповідності намірів щодо місця розташування тимчасової споруди комплексній схемі розміщення тимчасової споруди (у разі її наявності) та будівельним нормам (п.2.4 Порядку), який в свою чергу визначає відповідність намірів протягом десяти днів, або надає замовнику протягом трьох робочих днів аргументовану відмову щодо реалізації намірів розміщення тимчасової споруди (п.2.5 Порядку); отримання від замовника письмової заяви про виконання вимоги паспорта прив'язки, тобто, розміщення тимчасової споруди (п.2.23 Порядку).
Приймаючи до уваги вищенаведені норми чинного законодавства колегія суддів вважає, що суд першої інстанції зробив правильний про те, що процедура оформлення та анулювання паспортів прив'язки тимчасової споруди знаходиться поза межами повноважень виконавчих органів місцевого самоврядування.
Відповідно до п.2.6 Порядку для оформлення паспорта прив'язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС, до якої додає: схему розміщення ТС (додаток 1); ескізи фасадів ТС у кольорі М 1:50 (для стаціонарних ТС), які виготовляє суб'єкт господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат (додаток 1); схему благоустрою прилеглої території, складену замовником або суб'єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів України»; технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.
Відповідно до п.2.10 Порядку паспорт прив'язки ТС оформлюється органом з питань містобудування та архітектури за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку.
Відповідно до п.2.12 Порядку паспорт прив'язки підписується керівником (заступником керівника) відповідного органу з питань містобудування та архітектури виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації.
Відповідно до п. 2.27 Порядку дія паспорту прив'язки анулюється за таких умов: недотримання вимог паспорта прив'язки при її встановленні; невстановлення ТС протягом 6-ти місяців з дати отримання паспорта прив'язки; надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у п. 2.6 Порядку, під час підготовки паспорта прив'язки ТС.
Враховуючи вищенаведені обставини та норми чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, і приймаючи до уваги те, що замовником було надано всі документи, зазначені у п. 2.6 Порядку, а також те, що у рішенні Виконавчого комітету Кіровоградської міської ради «Про анулювання дії паспортів прив'язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» № 79 від 12.02.2015р. не зазначені підстави передбачені п. 2.27 Порядку для анулювання паспорту прив'язки ТС, колегія суддів вважає, що відповідач під час прийняття оскаржуваного рішення діяв не на підставі та не у спосіб, що встановленні чинним законодавством.
За таких обставин колегія суддів приходить до висновку про те, що суд першої інстанції об'єктивно, повно, всебічно дослідив обставини, які мають суттєве значення для вирішення справи, застосував до правовідносин, які виникли між сторонами у справі, норми права, які регулюють саме ці правовідносини, зроблені судом першої інстанції висновки відповідають фактичним обставинам справи та підтверджуються зібраними у справі доказами, та постановив у даній справі обґрунтоване рішення про задоволення заявлених позивачем позовних вимог без порушень норм чинного матеріального та процесуального права, і тому постанову суду першої інстанції від 18.09.2015р. у даній адміністративній справі необхідно залишити без змін.
Доводи апеляційної скарги зводяться до переоцінки доказів, які були досліджені судом першої інстанції під час розгляду даної адміністративної справи і незгоди з висновками суду з оцінки обставин у справі, а також помилкового тлумачення заявником апеляційної скарги норм права і не можуть бути підставою для скасування постанови суду, а тому апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. ст.ст. 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу Виконавчого комітету Кіровоградської міської ради - залишити без задоволення.
Постанову Ленінського районного суду м. Кіровограда від 18.09.2015р. у справі №405/1314/15-а (2-а/405/56/15) - залишити без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення ухвали в повному обсязі шляхом подання касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Повний текст виготовлено - 01.03.2016р.
Головуючий: А.О. Коршун
Суддя: В.Є. Чередниченко
Суддя: О.М. Панченко