Номер провадження 2-а/754/67/16
Справа №754/17400/15-а
Іменем України
24 лютого 2016 року Деснянський районний суд м. Києва у складі:
головуючого - судді Грегуль О.В.
при секретарі - Фідрі Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління патрульної служби Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві про скасування постанови про адміністративне правопрушення,
Позивач, звернувшись до суду з вищевказаним адміністративним позовом і не погоджуючись із постановою про притягнення його до адміністративної відповідальності, просив скасувати постанову відповідача у справі про адміністративне правопорушення серії ПС3 № 096479 від 13.12.2015 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 КУпАП у вигляді адміністративного штрафу в сумі: 255 грн. та закрити справу.
У судовому засіданні позивач позов підтримав і просив про його задоволення.
Відповідач свого представника у судове засідання не направив і доказів про поважність причин не направлення свого представника, суду не надав, хоча про час і місце розгляду справи, відповідач неодноразово повідомлявся належним чином, що підтверджується наявними у матеріалах справи, зворотними поштовими повідомленнями.
Позивач не заперечував проти розгляду справи по суті за відсутності представника відповідача.
Згідно зі ст. 171-2 КАС України, адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом п'яти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках з урахуванням особливостей розгляду справи суд ухвалою може продовжити розгляд справи, але не більше як на п'ять днів. Рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточним і оскарженню не підлягає.
З урахуванням положень ст. ст. 128, 171-2 КАС України та з метою уникнення затягування розгляду справи, суд вважає, що в матеріалах справи, є достатньо даних про права та взаємовідносини сторін по справі, для її розгляду по суті у відсутність представника відповідача.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд у судовому засіданні встановив наступне.
Відповідно до постанови про адміністративне правопорушення винесеної відносно позивача за ч. 1 ст. 122 КУпАП, останній 13.12.2015 року, біля 15 год. 00 хв., керуючи автомобілем «Опель» р. н. АА 9360 ОЕ, по вул. Лаврухіна в м. Києві, здійснив зупинку до 10 хв. на виїзді з прилеглої території.
Заперечуючи вину у вчиненні зазначеного правопорушення, позивач пояснив, що його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, не доведена. Так, він дійсно керував автомобілем і рухався у зазначений час по вул. Лаврухіна в м. Києві та здійснив зупинку в дозволеному для цього місці, а не на виїзді з прилеглої території, як вказано в постанові відповідача.
Відповідно до положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У постанові про адміністративне правопорушення, постановленій відносно позивача, відсутні дані у спростування доводів позивача і які б у свою чергу свідчили про наявність у діях позивача, складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач не надав суду конкретних правових доказів правомірності свого рішення у заперечення адміністративного позову.
Що ж стосується позовних вимог про закриття справи, то ці вимоги задоволенню не підлягають, як такі, що не ґрунтуються на Законі, оскільки в порядку визначеному КАС України, не вирішуються питання, порядок вирішення яких, урегульований нормами КУпАП.
За таких обставин, позов підлягає задоволенню частково.
Відповідно до положень ст. 94 КАС України та ст. 288 КУпАП судові витрати в даному конкретному випадку, покладаються на рахунок Державного бюджету України.
Керуючись ст. ст. 4-16, 158-164, 171-2 КАС України,
Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення серії ПС3 № 096479 від 13.12.2015 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП у вигляді адміністративного штрафу в сумі: 255 грн..
В іншій частині адміністративного позову відмовити.
Судові витрати покласти на рахунок Державного бюджету України.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.