Справа № 752/428/16-п
Провадження №: 3/752/540/16
Іменем України
26.01.2016 року суддя Голосіївського районного суду міста Києва Шумко А.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної служби МВС України у м.Києві, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки Волинської обл., громадянина України, місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер відсутній,
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, -
відповідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1, керуючи автомобілем, недотрималася безпечної дистанції, внаслідок чого допустила зіткнення з іншим транспортним засобом «Богдан 211140» д.н.з. НОМЕР_1, що призвело до механічних пошкоджень обох автомобілів, чим порушив вимоги п.п. 13.1 ПДР України, за що відповідальність передбачена ст.124 КУпАП.
Відповідно до ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім»я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків протокол може бути підписано також і цими особами.
Зміст протоколу про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, оскільки в ньому не зазначено місце, дату та час вчинення адміністративного правопорушення, не вказано конкретно які саме транспортні засоби зіткнулися, марку та номерний знак, не зазначено відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме місце її реєстрації та проживання (зазначено неповну адресу - відсутній номер будинку та квартири).
Крім того, в матеріалах доданих до протоколу про адміністративне правопорушення міститься заява ОСОБА_1 про направлення протоколу про адміністративне правопорушення за її місцем проживання.
Відповідно до п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005р. «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», визнано правильною практику тих судів, яки мотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
За таких обставин протокол про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 слід повернути для належного оформлення правоохоронному органу, від якого надійшов даний протокол.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 283 - 285 КУпАП, п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005р. «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», -
протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП, складений відносно ОСОБА_1 повернути Управлінню патрульної служби МВС України у м.Києві для належного до оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: А.В.Шумко