Номер провадження 3/229/17/2016
Справа № 229/14/16-п
12 січня 2016 року м. Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Сєрікова О.О., розглянувши матеріали, які надійшли від УОЗ на окремих територіях зони АТО ГУ ДФС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився в м.Ясинувата, Донецької області, гр.України, ІНФОРМАЦІЯ_2, раніше не судимий, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3
за ст. 204-3 ч.1 КпАП України, -
Відповідно до протоколу № 0106 про адміністративне правопорушення: 10 грудня 2015 року близько 12:00 год. на ж/д станції «Фенольна» гр.ОСОБА_1 здійснював перевезення ТМЦ, а саме шампанське та освітлювальні лампи на загальну суму 6390 грн. без відповідних документів та дозволів на переміщення товарів, повз об'їзд офіційних пунктів пропуску, з метою подальшого переміщення вантажу на непідконтрольну територію в районі проведення антитерористичної операції, чим порушив ст.14-1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом», ч.1 ст.204-3 КУпАП, п.4.3,п.8.1, п.8.5, п.11.2 Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення в межах Донецької та Луганської областей, затвердженого наказом АТЦ при СБУ, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 204-3 ч.1 КпАП України.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.204-3 КУпАП, як порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.
ОСОБА_1 до суду не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до Закону України від 17 липня 2015 року № 649-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» КУпАП доповнено ст.204-3, якою встановлено відповідальність за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції. Також, згідно із цим Законом України «Про боротьбу з тероризмом» доповнено новою ст..14-1 «Порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», відповідно до якої переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції здійснюється в порядку, що встановлюється Кабінетом міністрів України за поданням Служби безпеки України. Особи, винні у порушенні порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, несуть відповідальність згідно із законом.
Відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону Кабінет Міністрів України зобов'язано протягом 14 днів після опублікування цього закону затвердити відповідний порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції; привести свої нормативно- правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно - правових актів у відповідність із цим Законом, проте на сьогодні зазначене повною мірою не виконано.
Оскільки ст.204-3 КУпАП визначено відповідальність за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, встановлення ознак складу цього адміністративного правопорушення передбачає звернення до законодавства, яка регулює відповідний порядок. Такі положення у законодавстві відсутні, тому не можливо застосувати до таких правовідносин положення Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, затвердженого наказом першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України ( керівника АТО на території Донецької та Луганської областей) від 12 червня 2015 року № 415- ог ( зі змінами від 15.09.2015 року № 810)
Оскільки тимчасовий порядок відсутній, порушення законодавства з боку особи, стосовно якої складено протокол, не відбулося, тому провадження у справі, через відсутність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-3 ч.1 КУпАП, підлягає закриттю.
Відповідно до ст. 284 КпАП України по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу; 3) про закриття справи.
Відповідно до п.1 ст.247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Разом із тим, вилучений товар, згідно акту прийом-передачі на відповідальне зберігання товарно-матеріальних цінностей, слід повернути ОСОБА_1
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 204-3 ч.1, 247 ч.1 п.1, 284 ч.1 КпАП України, -
Провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 204-3 ч.1 КпАП України відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Вилучений товар, зазначений в додатку до протоколу про адміністративне правопорушення від 10 грудня 2015 року - повернути ОСОБА_1.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Донецької області через Дружківський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: О. О. Сєрікова