ун. № 759/1195/16-п
пр. № 3/759/899/16
19 лютого 2016 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду м. Києва Ключник А.С., розглянувши матеріали, що надійшли з управління патрульної поліції в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Києва, ІПН:не відомий, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 за ст. 124, КУпАП,
До Святошинського районного суду м. Києва з управління патрульної поліції в м. Києві надійшов адміністративний матеріал відносно гр. ОСОБА_1, згідно якого, останній 30.10.2015 року о 19 год.40 хв., в м. Києві на Кільцевій дорозі, керуючи транспортним засобом - автомобілем марки «Джелі», державний номерний знак НОМЕР_1, не був уважним, не стежив за дорожньою та зміною, наближаючись до нерегульованого пішохідного переходу, на якому перебував пішохід ОСОБА_2, не вжив заходів щодо зменшення швидкості руху та не зупинився, не надав дорогу, внаслідок чого скоїв наїзд на пішохода, що призвело до механічних пошкоджень зазначеного транспортного засобу, чим порушив п. п. 2.3 б, 18.1 Правил дорожнього руху.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
У судове засідання гр. ОСОБА_1 не з'явився, про день і час розгляду справи повідомлявся належним чином, заперечень проти протоколу про адміністративне правопорушення суду не надав, про поважність причин неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи від останнього не надходило.
Суддя вважає за можливе розглянути справу за відсутністю гр. ОСОБА_1, на підставі матеріалів, що є у справі.
Вивчивши матеріали справи, перевіривши їх відповідність ст.ст. 278, 280 КУпАП, співставивши їх зі схемою ДТП, поясненнями іншого учасника дорожньої пригоди, суддя дійшов висновку, що в діях гр. ОСОБА_1, вбачається порушення п. п. 2.3 б, 18.1 Правил дорожнього руху та ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Вина гр. ОСОБА_1 в повному обсязі підтверджується зібраними по справі доказами в їх сукупності та співставленні.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Отже, враховуючи доведеність матеріалами справи вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, суддя вважає за необхідне гр. ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Як вбачається з матеріалів справи 06.11.2015 року слідчим СВ Святошинського РУ ГУ МВС України в м. Києві Пшеничним С.С., надано висновок за результатами розгляду матеріалів ЄО № 61128,61130, 61151, згідно якого перевірку по матеріалам зареєстрованих в ЖЄО 61128,61130, 61151 вважати закінченою, підстави для внесення відомостей до ЄРДР - відсутні, матеріали зареєстровані в ЖЄО 61128,61130, 61151 направити до управління патрульної поліції в м. Києві для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності (а.с. 4-5).
Згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Згідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Відповідно до п.7) ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Зважаючи на те, що 06.11.2015 року слідчим СВ Святошинського РУ ГУ МВС України в м. Києві Пшеничним С.С., надано висновок про відсутність підстав для внесення відомостей до ЄРДР, справа до суду надійшла 26.01.2015 року, тобто на момент надходження справи до суду уже сплинули строки накладення адміністративного стягнення у відповідності до ст. 38 КУпАП, таким чином, провадження підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення 0,03 розміру мінімальної заробітної плати (на дату скоєння порушення).
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», з подальшими змінами, установлено у 2015 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 1218 гривень, з 1 вересня - 1378 гривень.
Оскільки провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП, підлягає закриттю на підставі п.7) ч. 1 ст. 247 КУпАП, то і не підлягає стягненню з громадянина ОСОБА_1 судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 38, 40-1, 124, 221, 245, 247, 268, 283, 284, 285, 287-290, 294 КУпАП, суддя,
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст.124 КУпАП, закрити на підставі п.7) ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя А. Ключник