Ічнянський районний суд Чернігівської області
Справа №733/1767/14-а
№ 2-а/733/60/14
Постанова
Іменем України
"30" жовтня 2014 р. м. Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області
в складі: головуючого - судді Овчарика В.М.
за участю секретаря Кулак І.В.,
представника відповідача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до виконавчого комітету Іржавецької сільської ради Ічнянського району Чернігівської області про визнанння незаконнною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
встановив:
Позивач звернулася до суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просить визнати незаконною та скасувати постанову № б/н від 19 вересня 2014 року, винесену адміністративною комісією виконавчого комітету Іржавецької сільської ради Ічнянського району Чернігівської області про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ст. 156 ч. 2 КУпАП з накладенням адмінстягнення у виді штрафу в розмірі 510 грн. В обгрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що вона ніколи не працювала у торгівлі, а на даний час є студенткою Ніжинського педагогічного інституту та проживає і зареєстрована в ІНФОРМАЦІЯ_1, корп. б, кв. 123. Крім того про час та місце розгляду справи її ніхто не повідомляв.
У судове засідання позивач не з»явилася, надавши письмову заяву, в якій просила справу розглянути за її відсутності.
Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнала та пояснила, що позивач ціле літо працювала у магазині-барі « 2000» в с. Іржавець Ічнянського району Чернігівської області, який належить ОСОБА_3. На засідання комісії викликали ОСОБА_2 два рази через ОСОБА_3, а третій раз через батьків, але вона не з»явилася. Засідання адміністративної комісії виконавчого комітету Іржавецької сільської ради було оформлене протоколом, однак постанова чи будь-які інші рішення про накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення не виносилися.
Заслухавши пояснення представника відповідача та дослідивши усі докази по справі, суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ст. 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема, розгляд справ про адміністративні правопорушення, утворення адміністративних комісій та комісій з питань боротьби зі злочинністю, спрямування їх діяльності.
Згідно ч. 1 ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
У судовому засіданні встановлено, що 04 серпня 2014 року на ОСОБА_2 органами міліції був складений протокол по ч. 2 ст. 156 КУпАП за те, що остання 01 серпня 2014 року приблизно о 24-00 год, у барі «2000», в с. Іржавець Ічнянського району Чернігівської області порушила правила торгівлі, а саме: продала неповнолітнім ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, одну пляшку вина марки «Портвейн» та одну пляшку горілки марки «Пшенична» (а.с. 9-10).
19 вересня 2014 року на засіданні адмінкомісії виконавчого комітету Іржавецької сільської ради Ічнянського району Чернігівської області було оголошено накласти на ОСОБА_2 адмінстягнення у виді 510 грн штрафу (а.с. 5).
Відповідно до ч. 2 ст. 218 КУпАП адміністративні комісії при виконавчих органах сільських, селищних рад розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, і ч. 2 ст. 156 КУпАП.
Згідно ст. 281 КУпАП при розгляді колегіальним органом справи про адміністративне правопорушення ведеться протокол, в якому зазначаються:
1) дата і місце засідання;
2) найменування і склад органу, який розглядає справу;
3) зміст справи, що розглядається;
4) відомості про явку осіб, які беруть участь у справі;
5) пояснення осіб, які беруть участь у розгляді справи, їх клопотання і результати їх розгляду;
6) документи і речові докази, досліджені при розгляді справи;
7) відомості про оголошення прийнятої постанови і роз'яснення порядку та строків її оскарження.
Протокол засідання колегіального органу підписується головуючим на засіданні і секретарем цього органу.
Відповідно до ч. 1 ст. 283 КУпАП, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі. Постанова виконавчого органу сільської, селищної, міської ради по справі про адміністративне правопорушення приймається у формі рішення.
Відповідно до ч. 6 ст. 283 КУпАП постанова колегіального органу приймається простою більшістю голосів членів колегіального органу, присутніх на засіданні.
Із матеріалів справи вбачається, що адміністративною комісією виконавчого комітету Іржавецької сільської ради Ічнянського району Чернігівської області 19 вересня 2014 року вівся протокол, однак постанова чи будь-яке інше рішення про накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення не виносилося, тобто фактично на останню, у розумінні ч. 1 ст. 283 КУпАП, не накладено адміністративне стягнення.
За таких обставин, враховуючи, що по справі відсутній предмет спору (оскарження), у задоволенні позову ОСОБА_2 необхідно відмовити.
Керуючись ст.ст. 17, 18, 159-163 КАС України, суд
постановив:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до виконавчого комітету Іржавецької сільської ради Ічнянського району Чернігівської області про визнанння незаконнною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя В.М.Овчарик