Постанова від 02.10.2012 по справі 2-а-543/12

Справа № 2-а-543/12

Провадження № 2-а/1015/254/2012

ПОСТАНОВА

іменем України

02.10.2012 року м. Київ

Суддя Києво-Святошинського районного суду Медвідь Н.О. розглянувши адміністративну справ) ',а позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області про визнання дій неправомірними та зобов»язання вчинити певні дії, -

встановила:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом, посилаючись на те, що він є ліквідатором наслідків Чорнобильської катастрофи II категорії а тому він має право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат. Вважає, що виплачена йому у вигляді щорічних сум компенсація обчислена та нарахована відповідачем невірно, всупереч вимогам чинного законодавства, зокрема ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,а відповідач керувався постановою КМУ.

Просив визнати відмову відповідача щодо нарахуванні та виплаті компенсації на оздоровлення неправомірною; такими, що суперечать ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС» та зобв»язати відповідача провести перерахунок і виплату щорічної допомоги на оздоровлення за 2011 рік в розмірі 5 мінімальних заробітних плат відповідно до закону з подальшим нарахуванням.

Представник відповідача заперечував проти позову , зазначивши в запереченнях що відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС» фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону здійснюється за рахунок державного бюджету. Законами України «Про державний бюджет» на відповідний рік встановлено, що питання складення нормативного документу щодо порядку та розміру виплати сум допомоги на оздоровлення покладається на КМУ. що і було зроблено. Рішенням Конституційного Суду України від 26.12.2011 № 20 РП/2011 щодо відповідності Конституції України (конституційності п. 4 Розділу VII «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» підтверджено право КМУ як Державного органу, що має забезпечувати реалізацію встановлених Законами України соціальних прав громадян на визначення механізму реалізації законів України, в тому числі становлення порядку та розмір соціальних виплат виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету.

Оцінивши повідомлені позивачем , та відповідачем обставини, вважаю що наявних підстав достатньо для прийняття рішення у скороченому провадженні на підставі ст.. 183-2 ч. 1 п. 2 КАС України та відмови в задоволенні позовних вимог з наступних підстав:

Позивач є громадянином, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 11 категорії.

На позивача розповсюджуються соціальні гарантії громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, передбачені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зокрема право на щорічну допомогу на оздоровлення у розмірі п»яти мініматьних заробітних плат.

Відповідач при виплаті позивачу щорічної допомоги на оздоровлення керувався постановою Кабінету Міністрів України "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 562 від 12 липня 2005 тобто у 2011 році було виплачено 100 гр одноразової щорічної допомоги.

Відповідно до п. 4 прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» (зміни набрали чинності 19.06.2011 р.) установлено, що у 2011 році норми і положення ст. ст. 39, 50, 51, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету пенсійного фонду України на 2011

Пунктом 7 Закону України від 14.06.2011 року № 3491-VI «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 201 1 рік» доповнено пункт 4 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», відповідно до п. 4 передбачено: встановити, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» статей 14, 22, 37 та частини третьої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік». Даний закон набрав чинності 19 червня 2011 року і на даний час він неконституційним не визнавався.

На виконання пункту 7 Закону України від 14.06.2011 року № 3491-УІ «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 06.07.2011 року №745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету».

Зазначена Постанова Кабінету Міністрів України набрала законної сили 23.07.2011 року.

Отже, на даний час такий порядок та розмір, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік, Кабінетом Міністрів України не встановлено.

Рішенням Конституційного Суду України від 26.12.2011 № 20 РП/2011 щодо відповідності Конституції України (конституційності п. 4 Розділу VII «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» підтверджено право КМУ як Державного органу, що має забезпечувати реалізацію встановлених Законами України соціальних прав громадян на визначення механізму реалізації законів України, в тому числі становлення порядку та розмір соціальних виплат виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету.

Крім цього , позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення одноразової допомоги за 2011 рік 03.09.2012, що виходить за межі строку звернення до суду.

Крім цього вимоги позивача про зобов'язання відповідача в подальшому виплачувати одноразову щорічну допомогу у відповідності до закону не підлягають задоволенню, оскільки судове рішення має бути наслідком чинного правового регулювання. Суд не може обмежувати законодавчий орган в майбутньому змінювати правове регулювання суспільних правовідносин.

Керуючись ст. 19, 152 Конституції України, Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. 183-2 КАС України, -

ПОСТАНОВИЛА :

В позові ОСОБА_1 до Управління паці та соціального захисту населення Києво-Святошинської РДА про визнання дій протиправними, та зобов»язання вчинити певні дії, відмовити.

Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Києво-Святошинський районний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови або протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя