Справа № 2-а-202/12
Провадження № 2-а/1015/734/12
іменем України
12.09.2012 року Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Нікушин В.В.
при секретарі Василенко Н.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 районного центру зайнятості-робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття до ОСОБА_2 про стягнення виплаченої допомоги по безробіттю у зв'язку із встановленням факту належності безробітної особи до категорії зайнятих,-
У січні 2012 року позивач ОСОБА_1 районний центр зайнятості-робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття звернувся із адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення виплаченої допомоги по безробіттю у зв'язку із встановленням факту належності безробітної особи до категорії зайнятих, посилаючись на те, що ОСОБА_2. перебував на обліку як безробітний в ОСОБА_1 районному центрі зайнятості з 26.12.2008р. та отримував допомогу по безробіттю з 26.12.2008р. відповідно до особисто поданої заяви про надання статусу безробітної та призначення допомоги по безробіттю, на підставі ч.1,3,4 ст.22, ч. 1 ст.23. Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Гр. ОСОБА_2 в період перебування на обліку в центрі зайнятості з 26.12.2008р. по 21.12.2009р. було надано статус безробітного та призначена допомога по безробіттю. ОСОБА_1 районним центром зайнятості від 30.09.2010р. № 53-ОД виданий наказ щодо повернення коштів, виплачених як допомога по безробіттю. Рішення прийняте відповідно до ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття'" та на підставі отриманої інформації з ДПА по розслідуванню страхових випадків, яким встановлено, що в період перебування на обліку, як безробітний гр. ОСОБА_2 отримував допомогу по безробіттю та водночас займався приватною підприємницькою діяльністю.
Рішення про повернення коштів особою приймає директор центру зайнятості, яке оформлюється наказом. Повернення коштів особою здійснюється на протязі 10 робочих днів після її ознайомлення з прийнятим рішенням (наказом) про повернення коштів або копія наказу направляється поштою. У разі відмови особи повернути кошти, або неповернення у встановлений строк стягнення коштів здійснюється в судовому порядку.
Директором ОСОБА_1 районного центру зайнятості був виданий наказ від 30.09.2010р. № 536-ОД про повернення коштів ОСОБА_2, виплачених як допомога по безробіттю в сумі 10487,23 гри. Всупереч чинному законодавству, кошти на протязі 10 робочих днів на рахунок ОСОБА_1 районного центру зайнятості.
30.09.2010р. № 2171 було надіслано лист ОСОБА_1 районного центру зайнятості з пропозицією добровільно повернути кошти, на даний момент коштів повернуто не було.
17.01.2011р. ОСОБА_1 районним центром зайнятості був направлений лист до РВ ГУ МВС України в Київській області з проханням посприяти у поверненні незаконно отриманої допомоги по безробіттю.
Відповідно до ст. 14 Основ Законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, проводять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за користуванням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно із затвердженими статутами.
Враховуючи викладене, позивач ОСОБА_1 районний центр зайнятості просив стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 районного центру зайнятості-робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття допомогу по безробіттю виплаченої безробітному в період перебування на обліку в сумі 10487грн. 23 коп.
У судовому засіданні представник позивача не з'явивсь. Про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Суду надіслав повідомлення про розгляд справи у їх відсутності, просив позовні вимоги задовольнити.
У судове засідання відповідач не з'явивсь. Про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Причини неявки суду невідомі.
Суд, дослідивши письмові докази наявні по у справі, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 перебував на обліку як безробітній в ОСОБА_1 районному центрі зайнятості з 26.12.2008р. та отримував допомогу по безробіттю з 26.12.2008р. відповідно до особисто поданої заяви про надання статусу безробітної та призначення допомоги по безробіттю, на підставі ч.1,3,4 ст.22, ч.І ст.23. Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Відповідно до ст.2 ЗУ "Про зайнятість населення" безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості.
З метою розслідування страхових випадків розроблено Порядок обміну інформацією з ДПА України, Пенсійним фондом України та Державним центром зайнятості Мінпраці та соціальної політики України.
Гр. ОСОБА_2 в період перебування на обліку в центрі зайнятості з 26.12.2008р. по 21.12.20098р. було надано статус безробітного та призначена допомога по безробіттю. ОСОБА_1 районним центром зайнятості від 30.09.2010р. № 53-ОД виданий наказ щодо повернення коштів, виплачених як допомога по безробіттю. Рішення прийняте відповідно до ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття'" та на підставі отриманої інформації з ДПА по розслідуванню страхових випадків, яким встановлено, що в період перебування на обліку, як безробітній гр. ОСОБА_2. отримував допомогу по безробіттю та водночас займалася приватною підприємницькою діяльністю.
Рішення про повернення коштів особою приймає директор центру зайнятості, яке оформлюється наказом. Повернення коштів особою здійснюється на протязі 10 робочих днів після її ознайомлення з прийнятим рішенням (наказом) про повернення коштів або копія наказу направляється поштою. У разі відмови особи повернути кошти, або неповернення у встановлений строк стягнення коштів здійснюється в судовому порядку.
Директором ОСОБА_1 районного центру зайнятості був виданий наказ від 30.09.2010р. № 53-ОД про повернення коштів ОСОБА_2., виплачених як допомога по безробіттю в сумі 10487,23 гри. Всупереч чинному законодавству, кошти на протязі 10 робочих днів на рахунок ОСОБА_1 районного центру зайнятості.
30.09.2010р. № 2171 було надіслано лист ОСОБА_1 районного центру зайнятості з пропозицією добровільно повернути кошти, на даний момент коштів повернуто не було.
17.01.2011р. ОСОБА_1 районним центром зайнятості був направлений лист до РВ ГУ МВС України в Київській області з проханням посприяти у поверненні незаконно отриманої допомоги по безробіттю.
В результаті перевірки інформаційно-аналітичною програмою ЄІАС.(NET) була виявлена помилка при нарахуванні одноразової допомоги по безробіттю.
Відповідно до ст. 14 Основ Законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, проводять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за користуванням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно із затвердженими статутами.
Відповідно до абзацу другому пункту 6.14 розділу 6 зазначеного Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20 листопада 2000 року № 307, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2000 року за № 915/5136, якщо безробітний відмовився добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку.
Директором ОСОБА_1 районного центру зайнятості був виданий наказ від 30 вересня 2010 року № 53-ОД про повернення ОСОБА_2 зайво виплаченої матеріальної допомоги по безробіттю в сумі 10487 грн. 23 коп.
30 вересня 2010 року ОСОБА_1 районним центром зайнятості відповідачу ОСОБА_2 було надіслано лист № 2171 з пропозицією добровільно повернути кошти, як неправомірно отримані, зайво виплаченої матеріальної допомоги по безробіттю. Дане повідомлення ОСОБА_2 отримав 02 жовтня 2010 року. Однак кошти відповідачем протягом 10 робочих днів на рахунок ОСОБА_1 районного центру зайнятості не перераховані. Станом на момент подання позовної заяви грошові кошти в розмірі 10487,23 грн. не сплачені, та з ОСОБА_2. не стягнуті.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про задоволення позову та стягнення коштів в розмірі 10487,23 грн. на користь позивача виплаченої матеріальної допомоги по безробіттю у зв'язку із встановленням факту належності безробітної особи до категорії зайнятих.
Керуючись п. 1,3,4 ст. 22, ч. 1 ст. 23, ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення», ст. ст. 159, 160, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов ОСОБА_1 районного центру зайнятості-робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 районного центру зайнятості-робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття кошти в розмірі 10487 грн. 23 коп.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Києво-Святошинський районний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови або протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.В. Нікушин