Ухвала від 19.03.2012 по справі 2-а-204/12

Справа № 2-а-204/12

Провадження № 2-а/1015/747/12

УХВАЛА

Іменем України

19.03.2012 року м. Київ

Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:

головуючого судді Нікушина В.В.,

при секретарі Василенко Н.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС Гощанського ВДАІ ОСОБА_2 про визнання незаконним протоколу про адміністративне правопорушення та скасування постанови про адміністративне правопорушення , -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду в порядку адміністративного судочинства з позовом до відповідача інспектора ДПС Гощанського ВДАІ ОСОБА_2 про визнання незаконним протоколу про адміністративне правопорушення та скасування постанови про адміністративне правопорушення.

У судове засідання сторони не з'явилися, про час, день та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Перевіривши матеріали позову, з'ясовано, позов подано поза межами строку, встановленого законом для звернення до адміністративного суду у справах даної категорії.

Згідно зі ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для захисту прав, свобод та інтересів особи КАС та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для (звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Статтею 289 КпАП України встановлено десятиденний строк оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення, який обчислюється з дня винесення постанови. У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Позивач знав про порушення свого права з моменту винесення оскаржуваної постанови, позовну заяву направлено до суду 20 січня 2012 року, позовні вимоги стосуються постанови в справі про адміністративне правопорушення від 20 серпня 2012 року, тобто адміністративний позов подано поза межами десятиденного строку для звернення до суду, визначеного ст. 289 КпАП України.

Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановлюється ухвала.

Статтею 106 КАС України визначено, що у позовній заяві зазначаються, зокрема, заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Позовна заява, подана ОСОБА_1 не містить обгрунтованого клопотання про

поновлення строку звернення до адміністративного суду у зв'язку з чим вважаю, що адміністративний позов слід залишити без розгляду.

Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. 107, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора ДПС Гощанського ВДАІ ОСОБА_2 про визнання незаконним протоколу про адміністративне правопорушення та скасування постанови про адміністративне правопорушення - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя В.В. Нікушин