Постанова від 16.08.2011 по справі 2-а-4806/11

Справа № 2-а-4806/11

Провадження № 2-а/1015/956/11

ПОСТАНОВА

іменем України

16.08.2011 року м. Київ

суддя Києво-Святошинського районного суду Медвідь Н.О. розглянувши у скороченому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Києво-Святошинському районі Київської області про визнання дій протиправними, та зобов»язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И ЛА::

Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до відповідача, посилаючись на те, що є особою потерпілою внаслідок аварії на ЧАЕС ІУ категорії, також є дитиною війни.

Відповідно до ст, 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», особам, віднесеним до 4 категорії,, додаткова пенсія за шкоду заподіяну здоров'ю повинна призначатись у розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком, тоді як виплачувалась виходячи з розрахункової величини 19,91 грн., згідно постанови КМУ від 03.01.2002 року № 1, а згодом у розмірі 5% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, згідно постанови КМУ №530 від 28.05.2010, а у відповідності до ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей іі до пенсії повинно виплачуватись підвищення у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. Проте відповідач таке підвищення виплачує у меншому розмірі ніж це передбачено Законом , а саме у розмірі 10 %.

Тому просив визнати відмову відповідача щодо виплати щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком протиправною з 01.01. по 01.07..2011 року , визнати дії відповідача щодо нарахування та виплати додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров»ю як особі, віднесеної до категорії 4 з 01.01 по 01.07.2011 року неправомірними , зобов'язати відповідача здійснити перерахунок і виплату пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 15% від мінімальної пенсії за віком , також здійснити перерахунок отриманої нею як дитиною війни підвищення до пенсії у відповідності до ст.. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком з 01.01.по 01.07.2011 року , стягнути з відповідача невиплачені згідно вищезазначених законів кошти за період з 01.01.по 01.07.2011 року з урахуванням раніше здійснених виплат.

Відповідач позов не визнав, зазначивши в запереченнях , що у 2008 році обчислення пенсій та підвищень, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №530 від 28.05.2008 року "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" та постанови Кабінету Міністрів України №654, якими передбачено, що: особам, які постраждали внаслідок ЧАЕС, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до Закону України" Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" виплачується особам, які належать до 4 категорії у розмірі 5% прожиткового мінімуму встановленого для непрацездатних осіб. Також у ч.І ст. 67 даного Закону визначено, що конкретні розміри всіх доплат, пенсій і компенсацій підвищуються Кабінетом Міністрів України відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати, також не було визначено механізму проведення розрахунку і виплати підвищення до пенсії , передбаченого ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» З 1 січня 2008 року визначено механізм реалізації положень ст.. 6 Закону а також постановою Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року визначено розмір виплат у відповідності з якими й було виплачено позивачеві ця допомога. Крім того законом не передбачено який саме орган , за рахунок яких коштів і джерел та в якому процедурному порядку здійснюється призначення і виплата пенсій, просили застосувати ст..ст. 99, 100 КАС України.

Оцінивши повідомлені позивачем , та відповідачем обставини, вважаю що наявних підстав достатньо для прийняття рішення у скороченому провадженні на підставі ст.. 183-2 ч. 1 п. 2 КАС України.

Позивач проживає в зоні посиленого радіоекологічного контролю , що підтверджується посвідченням категорії 4;копією паспорту .

Відповідно до ст, 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», особам, віднесеним до 4 категорії,, додаткова пенсія за шкоду заподіяну здоров'ю повинна призначатись у розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком, але позивачці виплачувалась пенсія , виходячи з розрахункової величини 19,91 грн., згідно постанови КМУ від 03.01.2002 року № 1, а згодом у розмірі 5% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, згідно постанови КМУ №530 від 28.05.2010, що суперечить чинному законодавству.

Згідно пенсійного посвідчення позивач є дитиною війни.

Статею 6 зазначеного Закону передбачено,що дітям війни пенсія або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомога підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком.

Відповідач нараховує таке підвищення позивачу у розмірі , визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян у розмірі 49 гр. 80 коп.

Проте дана постанова суперечить закону України «Про соціальний захист дітей війни а тому, виходячи їз загальних засад пріоритету законів над підзаконними актами при розрахунку пенсії позивача застосуванню підлягає підвищення у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.

Вихідним критерієм розрахунку такого підвищення є мінімальна пенсія за віком., розмір якої згідно ст.. 28 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування від 09.07.03 року встановлюється у розмірі визначеного законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

З огляду на викладене, необхідно здійснити перерахунок та виплату доплати до пенсії та додаткової пенсії відповідно до ст. 51 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та відповідно до Закону Украпїни «Про соціальний захист дітей війни з 19.01.11 року по 01.07.2011 року в межах строку звернення до суду.

Позовні вимоги про нарахування та виплату вищезазначених доплат у відповідності до Закону в період з 01.01.2011 року по 18.01.2011 року на підставі ст..ст. 99, 100 КАС України слід залишити без розгляду.

Керуючись Законом України „Про соціальний захист дітей війни”, « Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» Законом України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, ст..ст.99, 100 , 183-2 КАС України, , -

ПОСТАНОВИЛА :

Позов задовольнити .

Визнати відмову Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 пенсії неправомірною

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області здійснити нарахування і виплату ОСОБА_1 шомісячної державної соціальної допомоги у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, починаючи з 19.01.2011 року по 01.07.2011 року з урахуванням раніше здійснених виплат.

Зобов»язати посадових осіб Управління Пенсійного Фонду України в Києво-Святошинському районі Київської області здійснити перерахунок та виплату пенсії за шкоду, заподіяну здоров»ю ОСОБА_1 в розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком з 19.01..2011 року по 01.07.2011 року з урахуванням раніше здійснених виплат».

Позовні вимоги про нарахування та виплату вищезазначених доплат в період з 01.01.2011 року по 18.01.2011 року залишити без розгляду.

Судові витрати віднести на рахунок Державного бюджету України.

Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області в 10-денний строк з дня проголошення.

Суддя: