Справа № 521/20531/15-а
Провадження № 2а/521/12/16
«09» лютого 2015 року Малиновський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді Целуха А.П.,
при секретарі судового засідання Корнієнко Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Малиновському районі м.Одеси про визнання неправомірними дій про відмову в перерахунку розміру пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії та виплату грошових коштів, -
Позивачка ОСОБА_1 просить суд визнати протиправною відмову управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси № 337/А-1 від 09.12.2015 р. у врахуванні ОСОБА_1 інших видів виплат при обчисленні пенсії відповідно до Закону України „Про державну службу”, зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м Одеси здійснити ОСОБА_1 розрахунок та виплату пенсії починаючи з 01.02.2008 року у розмірі 90% з урахуванням інших видів виплат згідно з довідкою від 25 11.2015 р. № 6549/А/15-52-05-04 про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, виданої Державною податковою інспекцією у Малиновському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області без зміни базового місяця індексації пенсії - жовтень 2009 року, посилаючись на те, що вона перебуває на обліку в управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м Одеси та отримує пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу». Для призначення пенсії їй не було враховано таки виплати як: матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. 26.11.2015 року вона звернулась до управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м Одеси із заявою про перерахунок пенсії, з урахуванням інших виплат. До заяви нею було додано довідка від 25 11.2015 р . № 6549/А/15-52-05-04про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу». Листом від 09.12.2015року № 337/А-1 позивачці повідомлено, що відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» 02.03.2015 № 213 з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», Податкового та митного кодексів України.
У зв'язку з викладеним з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеними законами, не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються.
В результаті відмови у здійсненні перерахунку пенсії з урахуванням всіх складових заробітної плати, зазначених у довідках № 6549/А/15-52-05-04 від 25 11.2015 р., середньомісячна заробітна плата, з якої обрахована сума пенсії відповідачем, зменшена.
Дії відповідача щодо відмови в проведенні перерахунку з урахуванням сум матеріальних допомог на оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань та сум індексації заробітної плати вважає незаконними, а тому звернулася до суду з даним позовом.
Представник відповідача з позовом повністю не згідна та просить в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити в повному обсязі, посилаючись на те, що індексація грошових доходів та матеріальна допомога чинним законодавством не передбачені як складові частини заробітної плати державного службовця, а тому не можуть бути враховані в заробіток, з якого обчислюється пенсія державному службовцю, відповідно до ст. 37 Закону України “Про державну службу” .Таким чином, застосувати при обчисленні пенсії позивачу “інші виплати” за довідкою наданою позивачем не є можливим. Крім того з 01 04 2015 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” від 02.03.2015. п. 5 Прикінцевих положень, якого передбачено, шо у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу". Податкового та Митного кодексів України. Положення про помічника-консультанта народного депутата України. Таким чином з 01.06.2015 року пенсії згідно ЗУ “Про державну службу” не призначаються, а раніше призначені не перераховуються. Аналогічної думки дотримується колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду в постанові від 17.09.2015 від N° 521/9814/15-а.
Стосовно періоду перерахунку пенсії з урахуванням “інших виплат”, необхідно зазначити наступне. Позивач звернулася до управління 26 листопада 2015 року, таким чином вона набуває право на перерахований розмір пенсії з 1 грудня 2015 року.Пенсія, на думку позивача, була обчислена не в повному обсязі з 01.02.2008 року, тобто позивач була обізнана з 2008 року про виплати виходячи із розміру яких їй була призначена пенсія. Отже, шестимісячний термін сплив ще у 2008 році. Поважних причин, за наявності яких позивач звернулась до суду лише у 2015 році в адміністративному позові не зазначила. Згідно ч. 1 сг. 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду.
Загальні засади діяльності, статус державних службовців, які працюють в державних органах та їх апараті, а також особливості правовідносин щодо призначення та перерахунку пенсії державним службовцям, встановлені Законом України «Про державну службу».
Ст. 37 Закону України «Про державну службу» регулює питання пенсійного забезпечення державних службовців і відповідно до неї пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. ч.2 ст. 33 вказаного закону встановлено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Такі види виплат, як матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення, компенсація за невикористану відпустку та індексація не передбачені ст. 33 Закону України «Про державну службу», як складові заробітної плати державного службовця, а тому не можуть враховуватися для обчислення пенсії.
Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.
Ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» та п.4 Постанови Кабінкту Міністрів України № 865 від 31.05.2000 року передбачено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу.
п.5 Постанови передбачено, що перерахунок пенсії провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи.
ОСОБА_1 отримує пенсію з 2008 року відповідно до норм Закону України «Про державну службу». Тобто, вона матиме право на перерахунок призначеної пенсії тільки в разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям. На даний час будь-яких Постанов про підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям Кабінетом Міністрів України не приймалося.
Крім того, згідно ст. 2 Закону України «Про оплату праці» структура заробітної плати складається з основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат.
Матеріальна допомога, допомога на вирішення соціально-побутових питань, суми компенсації за невикористані дні щорічної додаткової відпустки та індексації не є складовою частиною заробітної плати у розумінні ч.2 ст. 33 Закону України «Про державну службу». Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, допомога на оздоровлення, компенсації за невикористану відпустку та сум індексації не включається до заробітної плати державного службовця при обчисленні пенсії. Крім того, Верховна Рада України 02 березня 2015 року ухвалила Закон України № 213-VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», який набрав чинності 01 квітня 2015 року.
Відповідно до п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213 з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії, щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу» і т.д. А тому управління вважає вимоги позивача незаконними.
Суд, вислухавши сторони та вивчивши матеріали справи вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити повністю. Вимоги позивачки законні, обгрунтовані і в судовому засіданні доведені:
В судовому засіданні було встановлено, що позивачка з 2008 року перебуває на обліку в управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м Одеси та отримує пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу». Для призначення пенсії їй не було враховано таки виплати як : матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.
26.11.2015 року вона звернулась до управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м Одеси із заявою про перерахунок пенсії, з урахуванням інших виплат. До заяви нею було додано довідки від 02.06.2015 року № 352/01-13 і № 353/01-13 про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу».
Листом від 09.12.2015року № 337/А-1 мене повідомлено, що відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» 02.03.2015 № 213 з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», Податкового та митного кодексів України.
У зв'язку з викладеним з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеними законами, не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються.
В результаті відмови у здійсненні перерахунку пенсії з урахуванням всіх складових заробітної плати, зазначених у довідках № 6549/А/15-52-05-04 від 25.11.2015 року, середньомісячна заробітна плата, з якої обрахована сума пенсії Відповідачем, зменшена.
Дії відповідача щодо відмови в проведенні перерахунку з урахуванням сум матеріальних допомог на оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань та сум індексації заробітної плати позивачці є незаконними виходячи з наступного.
Довідка Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області № 6549/А/15-52-05-04 від 25.11.2015 року про заробітну плату для перерахунку пенсії були подані згідно із Постановою УПФ України від 14 лютого 2011 року № 5-1 «Про виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва» визнано такими, що втратили чинність п.п. 1, 1.2 Постанови УПФ України від 30 жовтня 2008 року № 19-11 «Про затвердження форм довідок про заробітну плату, що подаються для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04 грудня 2008 року за № 1161/15852», форму довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу». При цьому, Постановою затверджено нову форму довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», в якій передбачена графа як «інші виплати», до якої включається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення, грошові винагороди, індексація та інші надбавки, на які нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно ч.ч. 2-7 ст. 33 Закону № 3723-ХІІ, заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.
Частиною 1 ст. 35 Закону № 3723-ХІІ встановлено, що державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, з виплатою матеріальної допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» встановлено, що керівникам надано право, в межах встановленого фонду оплати праці, надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу на оздоровлення в розмірі середньомісячної заробітної плати. Враховуючи, що джерелом виплати матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань є фонд заробітної плати, то матеріальні допомоги, які виплачувалися відповідно до ст. 33, 35 Закону № 3723- ХІІ з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а тому являється об'єктом для призначення і перерахунку пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723.
Відповідно до ч. 2 ст. 37 Закону № 3723-ХІІ пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання визначення розмірів заробітку для обчислення пенсій» посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років при призначенні пенсії відповідно до Закону № 3723-ХІІ та враховуються в розмірах, що виплачуються на день звільнення з роботи, що дає право на відповідні пенсії.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.41Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до заробітної плати для обчислення пенсії враховуються суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до Закону.
Частиною 1 ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці, на які відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу, сукупного оподаткованого доходу, з яких справляються страхові внески до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку.
Відповідно до ч. 5 ст. 95 Кодексу законів про працю України заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку.
Відповідно до ст. 33 Закону України «Про оплату праці» у період між переглядом розміру мінімальної заробітної плати індивідуальна заробітна плата підлягає індексації згідно з чинним законодавством.
Індексація заробітної плати здійснюється на підставі Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078.
Відповідно до ст.ст. 1, 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - встановлена законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. Об'єктом індексації грошових доходів населення є оплата праці (грошове забезпечення) як грошовий дохід громадян, одержаний ними в гривнях на території України і який не має разового характеру.
Суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати працівників, входять до складу фонду додаткової заробітної плати згідно з підпунктом 2.2.7 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13 січня 2004 року № 5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 січня 2004 року за № 114/8713. Таким чином, індексація є складовою частиною заробітної плати, є додатковою заробітною платою.
На всі виплати, включені в довідки № 6549/А/15-52-05-04, нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески (єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування), враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 28 травня 2013 року № 21-97а13.
Крім того, дії Відповідача щодо перерахунку пенсії в розмірі 90% заробітної плати з урахуванням змін, внесених Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 року № 1166- VІІ (далі - закон № 1166- VІІ) є неправомірними.
Умови та порядок пенсійного забезпечення державних службовців визначено статтею 37 Закону № 3723-ХІІ.
Відповідно до частини першої та четвертої статті 37 Закону № 3723-ХІІ в редакції, що діяла на час призначення пенсії, на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності загального трудового стажу для жінок не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати, без обмеження граничного розміру пенсії.
Законом № 1166-VІІ, який набрав чинності з 1 травня 2014 року, внесено зміни до статті 37 Закону № 3723-ХІІ, зокрема вдруге змінено у відсотках розмір пенсії, яка призначається державним службовцям у разі реалізації ними такого права: «На одержання пенсії державних службовців мають право жінки, які досягли віку 60 років. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70 % суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Таким чином, з 1 жовтня 2011 року положення статті 37 Закону № 3723-ХІІ щодо призначення державним службовцям пенсії у розмірі не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку втратили чинність та внесено зміни до розміру відсотків суми заробітної плати державних службовців при призначенні, тобто 80 відсотків , у зв'язку з внесенням змін до редакції цієї статті Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року № 3668- VІ, а з 1 травня 2014 року вдруге змінено розмір відсотку суми заробітної плати при призначенні на 70 відсотків від суми заробітної плати державного службовця, у зв'язку з внесенням змін до редакції цієї статті Законом № 1166- VІІ.
Разом з тим підстави та порядок перерахунку пенсій державним службовцям регулює стаття 37-1 Закону № 3723, положення якої щодо перерахунку пенсії, у зв'язку з прийняттям Законів № 3668- VІ та № 1166- VІІ, змін не зазнали.
Так, відповідно до статті 37-1 Закону № 3723-ХІІ у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.
Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування) працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Враховуючи наведене, при перерахунку пенсії державним службовцям має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому, внесені Законом № 3668- VІ та Законом № 1166- VІІ зміни до статті 37 Закону № 3723-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках, стосуються порядку призначення пенсії державним службовцям у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.
Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормою, яка визначає механізм проведення перерахунку пенсії державним службовцям є стаття 37-1 Закону № 3723-ХІІ, яка змін у зв'язку із прийняттям Закону № 3668 - VІ та Закону № 1166- VІІ не зазнала.
Крім того, згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 17 грудня 2013 № 21-445а13.
Таким чином, відмова Відповідача в проведенні перерахунку пенсії державного службовця з метою донарахування призначеної їй пенсії, з урахуванням сум матеріальних допомог на оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань заробітної плати, згідно з довідками № 6549/А/15-52-05-04 від 25.11.2015 року призначеному у розмірі 90% заробітної плати є незаконною.
І оскільки Закон, на який посилається відповідач зворотної сили немає, то посилання на нього є безпідставним.
А тому, суд вважає за необхідне визнати протиправною відмову управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси № 337/А-1 від 09.12.2015 р. у врахуванні мені ОСОБА_1 інших видів виплат при обчисленні пенсії відповідно до Закону України „Про державну службу”.Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м Одеси здійснити ОСОБА_1 розрахунок та виплату пенсії у розмірі 90% з урахуванням інших видів виплат згідно з довідкою від 25 11.2015 р. № 6549/А/15-52-05-04 про заробітну плату, виданої Державною податковою інспекцією у Малиновському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області без зміни базового місяця індексації пенсії
Також судом встановлено, що 27.11.2015 року є датою коли право позивача на перерахунок пенсії з урахуванням додаткових грошових виплат було порушено.
Приписами ч.4 ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа; у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
Отже, виходячи в вищенаведених приписів правових норм та встановлених обставин справи, перерахунок та виплата пенсії з врахуванням розміру матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації та грошової винагороди має проводиться починаючи з 01.12.2015 року.
Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Пенсійний фонд України діє на підставі положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Постановою КМУ від 24.10.2007 року № 1261, розділ 9 якого містить вичерпний перелік напрямків використання коштів ПФУ, які використовуються за призначенням і вилученню не підлягають.
А тому суд вважає за необхідне стягнути з Державного бюджету України на користь позивачки понесені нею судові витрати по оплаті судового збору в розмірі 487,20 грн. 10 коп..
На підставі викладеного, Законів України «Про державну службу», «;Про оплату праці», «;Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», «;Про пенсійне забезпечення», «;Про індексацію грошових доходів населення», Постановами Верховного Суду України № 21-97а13, № 21-445а13 від 28 травня та 17 грудня 2013 року та керуючись ст.ст. 2, 4, 5, 9, 10, 11, 17, 18, 19, 71, 94, 99, 100, 102, 159, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Малиновському районі м.Одеси про визнання неправомірними дій про відмову в перерахунку розміру пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії та виплату грошових коштів - задовольнити частково.
Визнати протиправною відмову управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси № 337/А-1 від 09.12.2015 р. у врахуванні мені ОСОБА_1 інших видів виплат при обчисленні пенсії відповідно до Закону України „Про державну службу”
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м Одеси починаючи з 01.12.2015 року здійснити ОСОБА_1 розрахунок та виплату пенсії у розмірі 90% з урахуванням інших видів виплат згідно з довідкою про заробітну плату від 25 11.2015 р. № 6549/А/15-52-05-04, виданої Державною податковою інспекцією у Малиновському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області без зміни базового місяця індексації пенсії - жовтень 2009 року.
В решті вимог відмовити.
Стягнути з управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м Одеси на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору у розмірі 487 грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10-ти днів з дня її проголошення.
ГОЛОВУЮЧИЙ А.П. ЦЕЛУХ
09.02.16