Ухвала від 15.02.2016 по справі 803/3751/15

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

15 лютого 2016 року Справа № 803/3751/15

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Александрова М.А., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними і скасування рішення і наказу та визнання протиправними дій,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 19 листопада 2015 року звернулась з адміністративним позовом до Міністерства оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними і скасування рішення і наказу та визнання протиправними дій.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2015 року позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними і скасування рішення і наказу та визнання протиправними дій повернуто позивачеві. Копію ухвали про повернення позовної заяви від 20 листопада 2015 року було надіслано позивачу, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 27 січня 2016 року ухвалу судді Волинського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2015 року скасовано, матеріали справи направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).

Так, відповідно до частини другої статті 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

У зв'язку із поверненням позивачу позовної заяви на підставі ухвали судді Волинського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2015 року, у справі відсутні документи, що приєднувались до позовної заяви, вказані в переліку, копії позовної заяви та копії всіх документів, що приєднано до неї, відповідно до кількості відповідачів.

До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати (частина третя статті 106 КАС України).

Згідно з частиною першою статті 3 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI (в редакції, чинній на момент подачі позивачем даного адміністративного позову до суду) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати. Як передбачено частиною третьою статті 6 цього ж Закону, у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" від 28 грудня 2014 року № 80-VIII (з наступними змінами та доповненнями) станом на 01 січня 2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1 218 грн. (позов подавався до суду в листопаді 2015 року).

Враховуючи, що в позовній заяві позивачем об'єднано чотири самостійні вимоги немайнового характеру (про визнання протиправним і скасування рішення № 14 від 17 квітня 2015 року Комісії з розгляду питань пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової державної грошової допомоги у разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців Департаменту фінансів Міністерства оборони України; визнання протиправним і скасування наказу Волинського обласного військового комісаріату № 39-од від 05 червня 2015 року про виплату одноразової державної грошової допомоги; визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_1 при вирішенні питання про призначення і виплату одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 ; визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_1 при вирішенні питання про призначення і виплату одноразової грошової допомоги ОСОБА_2 ), тому позивачу слід було сплатити судовий збір в сумі 1 948 грн. 80 коп. (487 грн. 20 коп. х 4).

Проте, в порушення вимог частини третьої статті 106 КАС України, підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4, частини третьої статті 6 Закону України "Про судовий збір", позивачем за подання даного адміністративного позову до адміністративного суду сплачено судовий збір в розмірі 487 грн. 20 коп., що є меншим, ніж це визначено Законом. Крім того, в справі міститься копія квитанції про сплату судового збору у вказаному розмірі, що не є належним доказом.

Відтак, позивачу слід доплатити судовий збір в розмірі 1 461 грн. 60 коп. (1 948 грн. 80 коп. - 487 грн. 20 коп.).

Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Отже, на підставі наведеного позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.

Позивачу слід усунути вказані недоліки шляхом подачі документів, що приєднуються до неї, копій позовної заяви та копій всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, сплати судового збору в розмірі 1 461 грн. 60 коп. та подання до суду; доказів його сплати (оригіналу платіжного документа), а також, надання оригіналу квитанції № 0.0.459532911.1 від 11 листопада 2015 року про сплату 487 грн. 20 коп. судового збору.

Керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними і скасування рішення і наказу та визнання протиправними дій залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків до 26 лютого 2016 року.

Роз'яснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя М.А. Александрова