про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
19 лютого 2016 р. Справа № 802/167/16-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Мультян Марина Бондівна, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування
до: Державної фінансової інспекції у Вінницькій області
про: визнання неправомірними дій, скасування вимоги
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування до Державна фінансова інспекція у Вінницькій області про визнання неправомірними дій, скасування вимоги.
Ознайомившись з вказаною позовною заявою і доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до статті 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.
Норми статті 106 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання положень статті свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.
Частиною 3 ст. 106 КАС України, визначено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Проте, як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем не приєднано до адміністративного позову копії всіх документів для відповідача.
Окрім того, ч. 3 ст. 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
01 вересня 2015 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спати судового збору" від 22 травня 2015 року № 484-VII, яким змінено ставки судового збору, в тому числі при зверненні до адміністративного суду, та, крім того, змінені пільги щодо сплати судового збору.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем сплачується 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Так, Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" мінімальна заробітна плата станом на 01 січня 2016 року визначена у розмірі 1378 грн.
Таким чином, починаючи з 01 січня 2016 року для юридичних осіб ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру становить 1378 грн.
Водночас в силу вимог частини 3 статті 6 цього Закону у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як випливає із матеріалів справи позивач просить визнати неправомірними дії, визнати незаконною та скасувати п. 6 листа-вимоги № 02-04-28-14/154 від 13 січня 2016 року Державної фінансової інспекції у Вінницькій області "Про усунення виявлених ревізією порушень".
Проте, до матеріалів справи позивачем долучено квитанцію № 15289201 від 16 лютого 2016 року про сплату судового збору в розмірі 1378 грн. 00 коп., що підтверджує сплату судового збору за одну вимогу немайнового характеру. Поряд із цим, як вбачається з прохальної частини адміністративного позову, в позовній заяві фактично заявлено дві позовних вимоги.
Зазначені недоліки є перешкодою для відкриття провадження у справі та можуть бути усунуті шляхом надання оригіналу документу (квитанції) про сплату судового збору у розмірі, визначеному Законом України "Про судовий збір".
За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 105, 106, 108, 165, 185, 186, 254 КАС України, -
1. Позовну заяву Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування до Державної фінансової інспекції у Вінницькій області про визнання неправомірними дій, скасування вимоги залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу на протязі п'яти днів з моменту отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки зазначені в ній.
3. Копію ухвали надіслати позивачу - для відома та виконання.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Мультян Марина Бондівна