Ухвала від 15.02.2016 по справі 817/139/16

УХВАЛА

Справа № 817/139/16

15 лютого 2016 року м. Рівне

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Шарапа В.М., перевіривши виконання вимог статті 106 КАС України за позовною заявою

Управління Пенсійного фонду України в Сарненському районі

до

Сільськогосподарського приватного підприємства "Нове життя"

про стягнення заборгованості по витратах на виплату та доставку пільгових пенсій

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Сарненському районі звернулось до суду з позовною заявою до Сільськогосподарського приватного підприємства "Нове життя", в якій просить стягнути заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за вересень 2015 - січень 2016 року в сумі 21505,64 грн.

Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 1 пункту 3 частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року №3674-VI встановлено ставку судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень - на рівні 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати. Мінімальна заробітна плата з 01.01.2016 становить 1378,00 грн.

Отже, позивачу за подання адміністративного позову належало сплатити судовий збір у сумі 1378,00 грн. (з розрахунку: 21505,64 грн.*1,5%=322,58 грн., що менше 1378,00 грн.).

Проте, позивачем до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору у розмірі, встановленому законодавством.

Позивачем подано клопотання про звільнення від сплати судового збору, яке обгрунтовує тим, що державні асигнування спрямовуються лише на виплату пенсій, а тому управління Пенсійного фонду України в Сарненському районі не має можливості сплатити судовий збір, оскільки відсутні кошти призначені на цю мету. Вказує, що бюджет Пенсійного фонду України на 2016 рік ще не затверджено, у зв'язку з чим органи Пенсійного фонду України діють відповідно до тимчасових лімітованих довідок, якими не передбачені кошти на сплату судового збору.

Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України та ст. 8 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року №3674-VI, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат, звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

З наведених норм вбачається, що єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору є майновий стан позивача.

При цьому, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Право на звільнення від сплати судового збору мають у тому числі і бюджетні установи, однак, якщо ці бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не може слугувати підставою для звільнення від сплати судового збору.

За таких обставин, у задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору слід відмовити, а позовну заяву залишити без руху.

Позивачу недоліки позовної заяви усунути шляхом подання до суду документу про сплату судового збору у розмірі 1378,00 грн.

Для усунення недоліків судом встановлюється строк до 04 березня 2016 року

Керуючись частиною 1 статті 108 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в Сарненському районі до Сільськогосподарського приватного підприємства "Нове життя" про стягнення заборгованості по витратах на виплату та доставку пільгових пенсій - залишити без руху.

Встановити Управлінню Пенсійного фонду України в Сарненському районі строк для усунення недоліків позовної заяви - до 04 березня 2016 року

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Суддя Шарапа В.М.