ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
09 лютого 2016 р. Справа № 909/1344/15
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Неверовська Л. М. , секретар судового засідання Войцеховська Х.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ, 76004;
за позовом: Комунального підприємства Івано-Франківської міської ради "Муніципальна інвестиційна управляюча компанія", вул. Незалежності, 161, м. Івано-Франківськ, 76002;
до відповідача: Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, вул. Незалежності , 6, м. Івано-Франківськ, 76000;
про скасування рішення адміністративної колегії Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України у справі № 99/II-2012 від 05.10.15 № 60;
за участю:
Від позивача - Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради: ОСОБА_1 - заступник начальника юридичного відділу виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, довіреність (№ 1816/01-20/14-в від 02.12.15);
Від позивача - Комунального підприємства Івано-Франківської міської ради "Муніципальна інвестиційна управляюча компанія": ОСОБА_2 - представник, довіреність (№ 01-10/19 від 17.02.15);
Від відповідача: ОСОБА_3 - головний експерт-юрисконсульт першого відділу досліджень і розслідувань, довіреність (№ 01.1-26/1006 від 21.12.15);
Від відповідача: ОСОБА_4 - заступник начальника другого відділу досліджень і розслідувань, довіреність (№ 01.1-26/1005 від 21.12.15);
Від відповідача: ОСОБА_5 - головний спеціаліст-юрисконсульт другого відділу досліджень і розслідувань, довіреність (№ 01.1-26/19 від 11.01.16).
ВСТАНОВИВ: Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради та Комунальне підприємство "Єдиний розрахунковий центр" звернулися до господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про скасування рішення адміністративної колегії Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України у справі № 99/II-2012 від 05.10.15 № 60.
Представники позивачів в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав наведених у позовній заяві, поясненнях по справі КП "ЄРЦ" (КП Івано-Франківської міської ради "Муніципальна інвестиційна управляюча компанія") вх.№456/16 від 13.01.16, вх.№1489/16 від 27.01.16, просять суд позов задовольнити.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем при винесенні оскаржуваного рішення не враховано, що виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради діяв у межах своїх повноважень та на час затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, підстави для відмови у затвердженні тарифів на послуги у виконавчого комітету були відсутні, оскільки КП "ЄРЦ" подано на затвердження економічно обґрунтовані тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а в частині розрахунку послуги, з прибирання прибудинкової території до накладних витрат входили площі прибудинкових територій, які затверджені рішенням Івано-Франківської міської ради від 15.09.2011р. №382-14, а інші площі та відомості які б доказували невірність тим, які включені до розрахунку витрат на прибирання на той час були відсутні. Виконавчий комітет в межах передбачених чинним законодавством повноважень на підставі розрахунку КП "ЄРЦ" затвердив тариф на послуги з утримання для населення, тому в діях виконавчого комітету відсутні ознаки порушення конкурентного законодавства передбаченого ст.17 та п.7 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції".
У поясненнях по справі КП "ЄРЦ" (КП Івано-Франківської міської ради "Муніципальна інвестиційна управляюча компанія") вх.№1489/16 від 27.01.16 зазначає, що із тексту оскаржуваного рішення вбачається, що відсутнім є перелік будинків щодо яких затверджений необґрунтований тариф; відповідачем не враховано, що рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 27.12.2011 р. №842 затверджено побудинкові тарифи на послуги з утримання, які введено в дію з 01.01.2012 р. (цим рішенням визначено, що КП "ЄРЦ" повинно проводити уточнення даних з технічних, кількісних та якісних характеристик житлових будинків, споруд і прибудинкових територій, здійснити коригування тарифів та подання їх на затвердження); виконавчий комітет приймаючи рішення про затвердження тарифів діяв в межах передбачених законодавством повноважень, на підставі розрахунку КП "ЄРЦ", тому в діях виконавчого комітету відсутні ознаки порушення конкурентного законодавства передбаченого ст. 17, п.7 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції".
Представники відповідача в судовому засіданні позовні вимоги заперечили з підстав наведених у відзиві на позов №03.1-10/08 від 18.12.15 (вх.№19988/15 від 22.12.15), поясненнях по справі №03.1-10/02 від 12.01.16 (вх.№431/16 від 13.01.16), поясненнях №03.1-10/06 від 05.02.16 (вх.№1563/16 від 05.02.16).
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності всі докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Рішенням адміністративної колегії Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України у справі №97/1-2012 від 20.06.2013 р. №11-р/тк "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу", визнано, що відповідно до ст. 12 Закону України "Про захист економічної конкуренції" Комунальне підприємство "Єдиний розрахунковий центр" є таким, що займало монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у територіальних межах міста Івано-Франківська, де знаходитися переданий йому в управління (на баланс) та обслуговування житловий фонд. Визнано, що дії комунального підприємства "Єдиний розрахунковий центр", які полягали у розрахунку завищеної собівартості послуги з прибирання прибудинкової території, зокрема, внаслідок врахування недостовірних площ прибудинкових територій, що призвело до затвердження Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради з 01.01.2012 необгрунтованих побудинкових тарифів на Послуги з утримання, та відповідно нарахування споживачам плати за Послуги з утримання, що ґрунтується на недостовірних кількісних показниках, є порушенням, передбаченим пунктом 2 статті 50, частиною першою статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку Послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій шляхом вчинення таких дій, що призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку. Визнано, що дії комунального підприємства "Єдиний розрахунковий центр", які полягали в укладенні зі споживачами Послуг з утримання договору приєднання, зміст та умови якого порушують права споживачів та не відповідають вимогам Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року № 529, є порушенням, передбаченим пунктом 2 статті 50, частиною першою статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку Послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій шляхом вчинення таких дій, що призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку. За вчинення порушення, зазначеного у пункті 2 цього рішення, накладено на комунальне підприємство "Єдиний розрахунковий центр" штраф у розмірі 100000 гривень. За вчинення порушення, зазначеного у пункті 3 цього рішення, накладено на комунальне підприємство "Єдиний розрахунковий центр" штраф у розмірі 100000 гривень. Зобов'язано КП "ЄРЦ" припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції, зазначене у пункті 3 цього рішення, шляхом забезпечення укладання договорів з кожним споживачем відповідно до чинного законодавства та зазначення у рахунках-фактурах, що надсилаються споживачам, інформації про вартість кожної складової тарифу на Послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
Рішенням адміністративної колегії Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України у справі № 99/II-2012 від 05.10.15 № 60, визнано дії Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, які полягали в затвердженні для мешканців окремих будинків необґрунтованих тарифів на послугу з прибирання прибудинкової території (внаслідок застосування КП "ЄРЦ" при розрахунках недостовірних площ прибудинкових територій), що введені в дію з 01.01.2012, порушенням, передбаченим п. 7 ст. 50, ст. 17 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді створення підпорядкованому йому комунальному підприємству "Єдиний розрахунковий центр" умов для вчинення порушення конкурентного законодавства (зловживання монопольним становищем) на ринку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
Приймаючи дане рішення адміністративна колегія Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України виходила з наступного.
Рішенням Івано-Франківської міської ради "Про комплексну програму реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Івано-Франківська на 2011-2015 роки "Реформи, порядок, розвиток" від 24.02.2011 р. № 74-VII передбачена передача всіх будинків, що перебували на балансі комунальних ЖЕО на баланс КП "Єдиний розрахунковий центр".
Відповідно до рішення Івано-Франківської міської ради №212 від 02.06.2011р. комунальне підприємство "Єдиний розрахунковий центр" визначено виконавцем послуг з управління будинками, спорудами або групою будинків, з утримання будинків та прибудинкових територій та з ремонту приміщень, будинків, споруд.
На виконання рішення міської ради №265-11 від 07.07.2011р. та рішення №338-13 від 16.08.2011р., КП "Єдиний розрахунковий центр" є єдиним комунальним підприємством, яке надає послуги з утримання та управління будинками та отримує плату за надані послуги (кварплату) замість ЖЕО № 1,2,3,4,5,6,7,8,9.
Відповідно до частини першої статті 12 Закону України "Про захист економічної конкуренції", Комунальне підприємство "Єдиний розрахунковий центр" є таким, що займало монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у територіальних межах міста Івано-Франківська, де знаходитися переданий йому в управління (на баланс) та обслуговування житловий фонд.
Рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 27.12.2011 р. №842 затверджено побудникові тарифи на Послуги з утримання, які введено в дію з 01.01.2012 року. Цим же рішенням визначено, що КП "ЄРЦ" повинно проводити уточнення даних з технічних, кількісних та якісних характеристик житлових будинків, споруд і прибудинкових територій, здійснити (за потреби) корегування тарифів та подавати їх на затвердження в установленому порядку.
Рішенням від 15.09.2011 №382-14 "Питання прибудинкових територій багатоквартирних житлових будинків" Міською радою затверджено тимчасові схеми прибудинкових територій багатоквартирних будинків житлового фонду, які передавалися від житлово-експлуатаційних організацій міста на баланс КП "ЄРЦ".
Пунктом 5 вказаного рішення, міська рада зобов'язала КП "ЄРЦ" при прийманні будинків та при проведенні громадських слухань проводити уточнення схем прибудинкових територій, зокрема в частині:
- площ прибудинкових територій та їх елементів;
- площ спільних прибудинкових територій.
Пунктом 6 рішення передбачено, що при уточненні схем прибудинкових територій подавати, не пізніше, як через 30 днів, такі зміни на затвердження сесії міської ради, проводити перерахунок витрат за відповідною послугою та подавати їх на затвердження у встановленому порядку.
Проте, при прийнятті будинків на баланс КП "ЄРЦ" не виконало вимоги пунктів 5 і 6 Рішенням від 15.09.2011 № 382-14, оскільки значна частина площ прибудинкових територій житлового фонду не була уточнена.
Площі окремих прибудинкових територій уточнювались КП "ЄРЦ" лише за зверненнями мешканців будинків. За період з 01.10.2011 по 01.08.2012 на адресу КП "ЄРЦ" надійшло 92 письмові звернення з питань уточнення меж прибудинкових територій. Крім того надходили усні звернення громадян з аналогічних питань (лист КП "ЄРЦ" від 31.08.2012 № 01-02/1474).
Крім того, за результатами розгляду заяв мешканців м. Івано-Франківська - споживачів КП "ЄРЦ", що надходили до територіального відділення протягом 2011-2012 років, встановлено, що КП "ЄРЦ" при розрахунку собівартості послуги з прибирання прибудинкових територій застосовувало завищені площі прибудинкових територій.
У зв'язку з вищенаведеним, рішенням Тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного комітету України від 20.06.2013 №12-р/тк у справі №97/11-2012, розпочатій за ознаками вчинення КП "ЄРЦ" порушень конкуренційного законодавства, визнано, що дії КП "ЄРЦ", які полягали у розрахунку завищеної собівартості послуги з прибирання прибудинкової території, зокрема внаслідок врахування недостовірних площ прибудинкових територій, що призвело до затвердження виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради з 01.01.2012 необґрунтованих побудинкових тарифів на Послуги з утримання, та відповідно нарахування споживачам плати за Послуги, що ґрунтується на недостовірних кількісних показниках, є порушенням, передбаченим пунктом 2 статті 50, частиною першою статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку Послуг з утримання шляхом вчинення таких дій, що призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.
Таким чином, Виконком не встановив належного контролю за діяльністю КП "ЄРЦ" при розрахунку ним тарифів на Послуги з утримання та затвердив для окремих будинків необґрунтовані тарифи на послугу з прибирання прибудинкових територій.
Стаття 17 Закону України "Про захист економічної конкуренції" встановлює заборону на дії чи бездіяльність державних органів у вигляді створення умов суб'єктам господарювання для порушень законодавства про захист економічної конкуренції.
Дії виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, які полягали в затвердженні необґрунтованих тарифів на послугу з прибирання прибудинкової території (внаслідок застосування КП "ЄРЦ" при розрахунках недостовірних площ прибудинкових територій), що введені в дію з 01.01.2012, є порушенням, передбаченим п. 7 ст. 50, ст. 17 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, у вигляді створення підпорядкованому йому комунальному підприємству "Єдиний розрахунковий центр" умов для вчинення порушення конкурентного законодавства (зловживання монопольним становищем) на ринку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
Як зазначалось вище, рішенням міської ради від 15.09.2011 № НОМЕР_1 "ЄРЦ" зобов'язано при прийманні будинків та при проведенні громадських слухань проводити уточнення схем прибудинкових територій, перерахунок витрат за відповідною послугою та подавати їх на затвердження у встановленому порядку.
Незважаючи на зазначене рішення міської ради, підприємством було уточнено площі прибудинкових територій лише для 352 житлових будинків, на підставі усних та письмових звернень мешканців.
Скореговані тарифи на Послуги з утримання для цих будинків були затверджені рішенням виконавчого комітету міської ради від 18.07.2012 № 842 та вступили в дію з 01.08.2012 року.
Крім того, незважаючи на проведені в період з 01.10.2011 до ,01.08.2012 уточнення площ прибудинкових територій, перерахунок нових побудинкових тарифів було здійснено тільки з серпня 2012 року. При цьому, за результатами зменшення вартості послуг з прибирання прибудинкової території різницю в тарифах не було повернуто, як і не враховано в оплату майбутніх платежів, чим було ущемлено інтереси споживачів.
Тільки за результатами проведених за ініціативою територіального відділення нарад, КП "ЄРЦ" в ході розгляду справи № 97/ІІ-2012, розпочатій за ознаками вчинення КП "ЄРЦ" порушень конкуренційного законодавства, проведено перерахунок вартості Послуг з утримання згідно уточнених площ прибудинкових територій за період 01.01.2012 по 31.07.2012.
Отже, Виконком не здійснив належного контролю за виконанням КП "ЄРЦ" рішення Міської ради від 15.09.2011 №382-14, внаслідок чого підприємством розраховані необґрунтовані тарифи на послугу з прибирання прибудинхових територій для мешканців значної кількості будинків, які і були затверджені Виконкомом.
Дослідивши матеріали справи, пояснення представників сторін, господарський суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог, виходить з наступного.
Державний контроль за дотриманням антимонопольно-конкурентного законодавства, захист інтересів підприємців та споживачів від його порушень здійснюється Антимонопольним комітетом України відповідно до його повноважень, визначених законом.
Основним завданням Антимонопольного комітету України є участь у формуванні та реалізації конкурентної політики, зокрема, в частині здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на засадах рівності суб'єктів господарювання перед законом та пріоритету прав споживачів, запобігання, виявлення і припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.
Згідно ст. 17 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування.
Стаття 30 вказаного Закону передбачає здійснення органами місцевого самоврядування контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів.
Пунктом 10 ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" передбачено здійснення органами місцевого самоврядування контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг.
Згідно з пунктом 7 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" порушенням законодавства про захист економічної конкуренції визнано вчинення дій, заборонених ст. 17 цього закону, яка передбачає, зокрема, що забороняються дії чи бездіяльність органів місцевого самоврядування, що полягають у створенні умов для вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.
Специфіка зазначених дій полягає в тому, що їхнім необхідним елементом поряд із діями або бездіяльністю органу місцевого самоврядування є дійсні або можливі протиправні діяння інших осіб зокрема, суб'єктів господарювання чи державних органів, що визнаються порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції згідно з нормами статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції".
Зазначена стаття передбачає особливий зв'язок між діяннями державних органів і протиправними діяннями суб'єктів господарювання, інших державних органів. В даному випадку такий зв'язок виступає у формі створення підпорядкованому позивачу комунальному підприємству "Єдиний розрахунковий центр" умов для вчинення порушення конкурентного законодавства.
Доводи позивача КП "ЄРЦ" (КП Івано-Франківської міської ради "Муніципальна інвестиційна управляюча компанія") про те, що виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради діяв у межах своїх повноважень та на час затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, підстави для відмови у затвердженні тарифів на послуги у виконавчого комітету були відсутні, спростовуються з огляду на законодавчо передбачені обов'язки здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг, підконтрольності органам місцевого самоврядування КП "ЄРЦ", та зрештою, контролю за виконанням прийнятих рішень.
Також не заслуговують на увагу твердження позивача КП "ЄРЦ" про те, що відповідачем при прийнятті оскаржуваного рішення не враховано, що рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 27.12.2011 р. №842 затверджено побудинкові тарифи на послуги з утримання, які введено в дію з 01.01.2012 р., оскільки в оскаржуваному рішенні відображено заходи вжиті виконкомом для усунення ознак порушення конкурентного законодавства, зокрема: за результатами уточнення площ прибудинкових територій окремих будинків рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 18.07.2012 р. №508 "Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради від 27.12.2011 р. №842" було затверджено скореговані тарифи на Послуга з утримання, які вступили в дію з 01.08.2012; КП "ЄРЦ" проведено перерахунок вартості Послуг з утримання згідно уточнених на той час площ прибудинкових територій за період 01.01.2012 по 31.07.2012 для 11462 споживачів на загальну суму 271340 гривень.
Доводи позивачів щодо відсутності в оскаржуваному рішенні вичерпного переліку будинків, стосовно яких виконавчим комітетом затверджено необгрунтовані тарифи, спростовуються матеріалами справи адміністративної колегії Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 99/II-2012, зокрема копією відповіді виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради на подання про попередні висновки у справі №99/11-2012, в якій і міститься посилання на рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 18.07.2012 №485, яким затверджено нові тарифи для мешканців окремих будинків, згідно з переліком у додатку до цього рішення. Вичерпний перелік будинків, стосовно яких виконавчим комітетом затверджено необгрунтовані тарифи, наведений також у Рішенні адміністративної колегії Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України у справі №97/1-2012 від 20.06.2013 р. №11-р/тк "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу".
Слід також зазначити, що відповідно до ч.1 ст. 60 Закону України "Про захист економічної конкуренції", заявник, відповідач, третя особа мають право оскаржити рішення органів Антимонопольного комітету України повністю або частково до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення.
Частиною 1 ст. 1 ГПК України передбачено, що підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Таким чином, саме КП "ЄРЦ" (КП Івано-Франківської міської ради "Муніципальна інвестиційна управляюча компанія") повинно довести, в силу ст.33 ГПК України, в чому саме відбулося порушення його прав та обґрунтувати у позовній заяві необхідність їх захисту.
Проте, КП "ЄРЦ" (КП Івано-Франківської міської ради "Муніципальна інвестиційна управляюча компанія") не доведено які його права чи інтереси є порушеними, з огляду на те, що КП "ЄРЦ" (КП Івано-Франківської міської ради "Муніципальна інвестиційна управляюча компанія") не був стороною справи, за результатами розгляду якої адміністративною колегією Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України прийнято оскаржуване рішення № 60 у справі № 99/II-2012 від 05.10.15. Рішення адміністративної колегії Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України у справі № 99/II-2012 від 05.10.15 № 60 не містить будь-яких висновків щодо дій КП "ЄРЦ" (КП Івано-Франківської міської ради "Муніципальна інвестиційна управляюча компанія").
Відповідно до статті 59 Закону України "Про захист економічної конкуренції", підставами для визнання недійсним рішення є:
- неповне з'ясування обставин, які мають значення для справи;
- не доведення обставин, які мають значення для справи і які визнано встановленими;
- невідповідність висновків, викладених у рішенні, обставинам справи;
- порушення або неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.
Порушення або неправильне застосування норм процесуального права може бути підставою для зміни, скасування чи визнання недійсним рішення тільки за умови, якщо таке порушення призвело до прийняття неправильного рішення.
З огляду на вищенаведене, Рішення адміністративної колегії Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України у справі № 99/II-2012 від 05.10.15 № 60 не підлягає скасуванню, оскільки є відсутніми вищезазначені підстави для скасування.
Відповідно до ч.1 ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Вказаною нормою обов'язок доказування покладений на сторони процесу. Доказування полягає у поданні доказів сторонами та доведенні їх переконливості суду.
З огляду на викладене, враховуючи встановлені господарським судом обставини, у задоволенні позову слід відмовити в зв'язку з безпідставністю та необґрунтованістю.
Як вбачається з рішення Івано-Франківської міської ради від 25.12.2015 р. №66-2, Комунальне підприємство "Єдиний розрахунковий центр" перейменовано на Комунальне підприємство Івано-Франківської міської ради "Муніципальна інвестиційна управляюча компанія", таким чином, станом на день прийняття рішення, нова назва позивача - КП Івано-Франківської міської ради "Муніципальна інвестиційна управляюча компанія".
Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати по сплаті судового збору слід залишити за позивачами.
Керуючись Законом України "Про захист економічної конкуренції", ст.ст. 33, 43, 49, ст. 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд
у позові Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Комунального підприємства Івано-Франківської міської ради "Муніципальна інвестиційна управляюча компанія" до Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про скасування рішення адміністративної колегії Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України у справі № 99/II-2012 від 05.10.15 № 60 - відмовити.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 18.02.16
Суддя Неверовська Л. М.