Номер провадження2/498/67/16
Справа № 498/78/16-ц
16 лютого 2016 р. смт. Велика Михайлівка
Суддя Великомихайлівського районного суду Одеської області Рімашевська О.В., перевіривши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором ,-
Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить суд стягнути з відповідача на користь установи заборгованість за кредитним договором, укладеним між відповідачем та ПАТ «Платинум Банк» від 14.11.2012 року в сумі 5396,49 грн.
Згідно з ч. 4 ст. 25 ЦК України, цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті.
Згідно зі ст. 30 ЦПК України, сторонами в процесі є позивач та відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі після смерті фізичної особи, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Згідно з інформацією УДМС України в Одеській області, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, бу знятий з реєстрації місця постійного проживання у зв»язку зі смертю 04.02.2015 року.
Враховуючи те, що позов може бути пред»явлено лише до особи, яка має повну цивільну правоздатність, вважаю, що пред»явлення позову до особи, яка є померлою, не відповідає принципам цивільного судочинства.
У зв'язку з наявністю вказаних обставин провадження у справі за даною позовною заявою не може бути відкрито.
Роз»яснюю позивачу, що спірні правовідносини допускають правонаступництво, тому позивач має право звернутись до нотаріальної контори з метою встановлення правонаступників померлого ОСОБА_1 та заявити вимоги безпосередньо до них.
Згідно з положеннями Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору підлягає поверненню.
На підставі викладеного та керуючись п.5 ч.2 ст.122 ЦПК України,
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором на підставі п. 5 ч. 2 ст. 122 ЦПК України.
Повернути позивачу суму судового збору в розмірі 1378,00 грн., сплачену за платіжним дорученням № 11009 від 24 грудня 2015 року
Роз»яснити позивачу, що відповідно до положень п. 7 ст. 122 ЦПК України, відмова у відкритті провадження у справі є перешкодою повторному зверненню о суду з таким саме позовом.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Одеської області протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя: О.В.Рімашевська