12.02.2016
Справа №469/43/16-ц
2/469/156/16
12 лютого 2016 року Березанський районний суд Миколаївської області
в складі: головуючого судді - Тавлуя В.В.
при секретарі - Якубець С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Березанка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
Позивач ОСОБА_1 13.01.2016 року звернувся до суду з позовом до відповідачки ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, мотивуючи тим, що вони вступили в зареєстрований шлюб 13.09.2008 року. Від даного шлюбу мають двох неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Спільне життя з відповідачкою не склалося, так як вони не зійшлися характерами, у зв'язку з чим шлюбні відносини між ними на даний час припинені, подальше спільне життя та збереження шлюбу неможливі. Посилаючись на викладені обставини, позивач просить шлюб між ним та відповідачкою розірвати.
Позивач в судове засідання не з'явився, направив до суду заяву від 12.02.2016 року про розгляд справи у його відсутність, у якій зазначив, що позов підтримує в повному обсязі і просить шлюб з відповідачкою розірвати (а.с.22).
Відповідачка в судове засідання не з'явилася, надала суду заяву від 12.02.2016 року, у якій просила суд розглянути справу за її відсутності та повідомила, що з позовними вимогами згодна. Також у своїй заяві відповідачка просила суд відновити їй дошлюбне прізвище «Горбурова» (а.с.22).
Ознайомившись з матеріалами справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Згідно ч.1 ст.174 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач -визнати позов протягом усього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову позивача від позову, визнання позову відповідачем викладено в адресованих суду письмових заявах, ці заяви приєднуються до справи.
Відповідно до положень ч.4. ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Матеріалами справи встановлено, що сторони вступили в зареєстрований шлюб 13.09.2008 року (а.с.4). Від даного шлюбу мають двох неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Зважаючи на взаємні відносини подружжя, яке разом не проживає і не підтримує шлюбні стосунки, і в подальшому сторони не мають наміру зберегти подружні відносини, суд вважає, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу, суперечило б інтересам сторін, тому вказані обставини відповідно до ст. 112 СК України є підставою для розірвання шлюбу.
Таким чином, за відсутності підстав вважати, що визнання позову відповідачкою порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд дійшов до висновку, що позов слід задовольнити у відповідності з положеннями ч.4 ст.174 ЦПК України, оскільки для цього є законні підстави.
Відповідно до ст.113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
На підставі ст. ст. 110, 112, 113 СК України, та керуючись ст.ст. 10, 11, ч.1, ч.4 ст.174, 209, 213-215 ЦПК України, суд -
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу ,- задовольнити.
Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, у Василівській сільській раді Березанського району Миколаївської області 13.09.2008 року, про що 13.09.2008 року складено відповідний актовий запис за №2, розірвати.
Після розірвання шлюбу відновити відповідачці її дошлюбне прізвище «Горбурова».
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Березанський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подавати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: