Ухвала від 12.01.2016 по справі 813/4447/15

УХВАЛА

12 січня 2016 р.

Справа № 876/12177/15

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Пліш М.А. розглянувши клопотання Державної податкової інспекції у м. Червонограді Головного управління ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору у справі за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у м. Червонограді Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 03 грудня 2015 року у справі за позовом Державного підприємства «Львіввугілля» в особі відокремленого підрозділу «Вантажно-транспортне управління» до Державної податкової інспекції у м. Червонограді Головного управління ДФС у Львівській області про скасування податкового повідомлення-рішення,-

ВСТАНОВИВ:

постановою Львівського окружного адміністративного суду від 03 грудня 2015 року адміністративний позов задоволено.

На зазначену постанову суду Державна податкова інспекція у м. Червонограді Головного управління ДФС у Львівській області подала апеляційну скаргу з клопотанням про відстрочення сплати судового збору.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 18 грудня 2015 року зазначену апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку із тим, що до неї не додано документу про сплату судового збору, та надано апелянту десятиденний строк для усунення вказаного недоліку. Вказану ухвалу апелянт отримав 25 грудня 2015 року.

11 січня 2016 року апелянтом подано клопотання в якому просить відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення у даній справі.

Відстрочення відповідних органів від сплати судового збору не узгоджується з пунктом 2 частини третьої статті 129 Конституції України, яким передбачено, що однією з основних засад судочинства в Україні є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Ця норма Конституції України знайшла своє закріплення також і в Законі України «Про судоустрій і статус суддів» та у процесуальних кодексах України.

Рівність учасників судового процесу, зокрема, перед законом є похідною від інших норм Конституції України, які визначають рівність конституційних прав і свобод громадян та рівність їх перед законом (стаття 24), а також компетенцію органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19).

Рівність усіх учасників судового процесу перед законом передбачає єдиний правовий режим судочинства, який забезпечує реалізацію їхніх процесуальних прав, тобто є конкретизацією загального принципу рівності громадян перед законом і судом стосовно сфери здійснення судової влади і судочинства.

Тому, відстрочення від сплати судового збору відповідних органів як сторін в окремих категоріях справ може розцінюватися як надання їм певних процесуальних переваг перед іншими учасниками судового процесу, зокрема юридичними та фізичними особами, які, безперечно, зобов'язані сплачувати відповідний збір.

Крім того, відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», який набрав чинності з 01 вересня 2015 року зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

Вищевикладена правова позиція суду апеляційної інстанції відповідає судовій практиці Верховного Суду України (ухвала від 25.09.2015 року), яка з урахуванням вимог ст.244-2 КАС України є обов'язковою для врахування судами при розгляді справ у подібних правовідносинах.

Враховуючи вищенаведене, підстав для задоволення клопотання про відстрочення від сплати судового збору немає.

Згідно ч. 1 ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

Виходячи з вимог ч. 1 ст. 102 КАС України апелянту слід продовжити строк для виконання ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 18 грудня 2015 року про залишення апеляційної скарги без руху.

Керуючись ст. ст. 102, 158, 160, 165 КАС України, -

УХВАЛИВ:

в задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у м. Червонограді Головного управління ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору відмовити.

Продовжити Державній податковій інспекції у м. Червонограді Головного управління ДФС у Львівській області строк для виконання вимог ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 18 грудня 2015 року про залишення апеляційної скарги без руху, недоліки в частині сплати судового збору слід усунути в 10-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.

Копію ухвали надіслати заявнику.

Суддя М.А. Пліш