Постанова від 15.06.2011 по справі 2270/6064/11

< для копії >

Справа № 2270/6064/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 червня 2011 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_1

< за участі >< перелік сторін >

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом < в особі > < в чиїх інтересах > Товариства з обмеженою відповідальністю "Інріч" < 3-тя особа > до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому , Головного управління Державного казначейства України у Хмельницькій області < 3-тя особа > про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 20.04.2011 року та стягнення з Державного бюджету України відшкодування бюджетної заборгованості по податку на додану вартість, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Інріч» звернулося до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому, Головного управління Державного казначейства України у Хмельницькій області з позовом про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 20.04.2011 року та стягнення з Державного бюджету України відшкодування бюджетної заборгованості по податку на додану вартість у сумі 40372 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просить суд їх задовольнити.

Представники відповідачів позов не визнали та в його задоволенні просять відмовити.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість за січень 2011 року та розрахунку сум бюджетного відшкодування товариства з обмеженою відповідальністю «Інріч» сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню, складає 40372 грн. Позивачем була подана заява про повернення суми бюджетного відшкодування.

Державна податкова інспекція у м. Хмельницькому провела позапланову виїзну перевірку товариства з обмеженою відповідальністю «Інріч». На підставі висновків акту за результатами зазначеної перевірки Державною податковою інспекцією у м. Хмельницькому було винесено податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 20.04.2011 року.

Податковим органом зроблено висновок про порушення ТОВ "Інріч" п.1.8 ст. 1 Закону України "Про податок на додану вартість" та п.14.1.18 ст.14, абзац "а" п.200.4 ст.200, ст.180 Податкового кодексу України, а саме завищення суми бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку за січень 2011року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалося за грудень 2010 року, на суму 40372 грн.

Відповідно до підпункту 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»(в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин) сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг);

б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту (підпункт 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 вищезазначеного Закону).

Державною податковою інспекцією у м. Хмельницькому відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України не було доведено порушення позивачем вищезазначеного порядку визначення суми податку на додану вартість, що підлягає бюджетному відшкодуванню.

Посилання Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому на непідтвердження сплати суми податку на додану вартість по ланцюгу до виробника, а також на відсутність надмірної сплати податку контрагентам позивача, що позбавляє позивача права на бюджетне відшкодування, не можуть братись до уваги, оскільки при придбанні товару покупець зобов'язаний лише сплатити відповідну суму податку на додану вартість продавцю в ціні товару, який зобов'язаний внести цю суму податку на додану вартість до бюджету і у випадку невиконання свого обов'язку понести за це відповідальність. Покупець не несе відповідальності за несплату податку до бюджету продавцем (платником податку), на якого і покладено обов'язок, що безпосередньо витікає з визначення терміну «платник податку», наведеному в п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість». Податковим органом досліджено первинні документи ТОВ "Інріч" та зроблено висновок про відсутність у зазначених господарських операціях ознак безтоварності.

Відповідно до статті 200 Податкового кодексу України до декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, а також оригінали митних декларацій (примірників декларанта), що підтверджують вивезення товарів (супутніх послуг) за межі митної території України.

Форма заяви про відшкодування та форма розрахунку суми бюджетного відшкодування визначаються центральним органом державної податкової служби.

Протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, податковий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.

За наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.

Перелік достатніх підстав, які надають право податковим органам на позапланову виїзну документальну перевірку платника податку на додану вартість для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Орган державної податкової служби зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

На підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган Державного казначейства України видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.

Враховуючи те, що Державною податковою інспекцією у м. Хмельницькому за наслідками перевірки позивача та в ході розгляду справи не було доведено неправомірність заявлення позивачем до бюджетного відшкодування суми податку на додану вартість в розмірі 40372, 00 грн., суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000702307 від 20.04.2011 року та стягнення з Державного бюджету України відшкодування бюджетної заборгованості по податку на додану вартість за січень 2011 року в сумі 40372, 00 грн.

Керуючись ст.ст. 7 -12, 17, 18, 70, 71, 86, 159 -163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому № НОМЕР_1 від 20.04.2011 року.

Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Інріч" (код 31285711) відшкодування бюджетної заборгованості по податку на додану вартість, яке за результатами поданої податкової декларації з ПДВ за січень 2011року підлягає відшкодуванню, у сумі 40372 (сорок тисяч триста сімдесят дві) грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Інріч" (код 31285711) судові витрати у сумі 408 (чотириста вісім) грн.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Повний текст постанови виготовлено 16 червня 2011 року

< чи набрала законної сили > < Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >ОСОБА_1

< для копії > < для копії >