ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/1365/16-п
провадження № 3/753/713/16
"12" лютого 2016 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Рудюк О.Ю., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2 та іншого учасника ДТП - ОСОБА_3, розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Києва, громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,
за ст. 124 КпАП України, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія АП2 № 356492 від 27 грудня 2015 року, ОСОБА_2 27 грудня 2015 року о 09 год. 50 хв., керуючи автомобілем KІА д.н.з. НОМЕР_1 в м. Києві по вул. Бориспільська, 11-а, не дотримався безпечної дистанції, внаслідок чого відбулось зіткнення з автомобілем DAEWOO д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_3, що призвело до пошкодження транспортних засобів, чим порушив вимоги п. 13.1 ПДР України.
У судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину не визнав та пояснив, що він рухався дорозі, на яку у порушення ПДР виїхав водій ОСОБА_3 Побачивши дії водія Деу, він намагався гальмувати, але у зв'язку з тим, що була ожеледиця, уникнути зіткнення не виявилося за можливе.
На підтвердження своїх доводів останній надав суду відео з відео реєстратора
ОСОБА_3 у суді пояснив, що він дійсно порушив ПДР, що призвело до ДТП.
Суд, дослідивши адміністративний матеріал, вислухавши думку учасників, аналізуючи зібрані по справі докази, приходить до висновку, що винуватість ОСОБА_2 у вчиненні ним правопорушення, передбаченого ст.124 КпАП України, не знайшла свого підтвердження в матеріалах справи, виходячи із наступного.
Згідно ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За статтею 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Стаття 7 КпАП України передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
В силу принципу презумпції невинуватості, діючого в адміністративному праві, всі сумніви у винності особи, що притягується до адміністративної відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості.
Відповідно до ст. 245 КпАП України завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі ст. 252 КпАП України орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Так, відповідно до протоколу ОСОБА_2 не дотримався безпечної дистанції,. Однак, в матеріалах справи відсутні будь-які докази на підтвердження того, що в діях останнього наявні порушення п. 13.1 ПДР. Зокрема, як убачається з переглянутого в судовому засіданні відео реєстратора, судом було встановлено, що водій ОСОБА_2 напрямок руху не змінював, коли водій ОСОБА_3 у порушення вимог ПДР пересік суцільну смугу та виїхав на його полосу. При цьому ОСОБА_2 не зміг уникнути ДТП, хоч і гальмував, через погодні умови, а саме, ожеледицю.
Крім того, сам ОСОБА_3 у судовому засіданні пояснив, що дійсно він є винуватим, оскільки порушив ПДР.
Ураховуючи викладене, твердження ОСОБА_2 про відсутні в його діях порушень ПДР, заслуговують на увагу.
За таких обставин, суд уважає, що провадження у справі слід закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КпАП України, за відсутності в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП України оскільки матеріалами справи та поясненнями учасників не доведено винуватість останнього у вчиненні вказаного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 283, 284 КпАП України, суд
провадження у справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП України, закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП України.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд м. Києва.
Суддя