Ухвала від 01.02.2016 по справі 755/1523/16-к

Справа № 755/1523/16-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" лютого 2016 р.Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність Дніпровського управління поліції Головного Управління Національної поліції в м. Києві, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернулась до суду зі скаргою на бездіяльність Дніпровського управління поліції Головного Управління Національної поліції в м. Києві, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, мотивуючи її тим, що 26.11.2015 року нею було подано заяву про вчинення кримінального правопорушення та внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань ( в порядку ч. 1 ст. 214 КПК України). Вказана заява 26 листопада 2015 року була прийнята від неї прокуратурою Дніпровського району м. Києва та 04.12.2015 року переадресована за належністю до Дніпровського Управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві. 14 січня 2016 року ОСОБА_3 отримала відповідь зі слідчого управління Головного управління національної поліції в м Києві про відмову у внесенні відомостей до ЄРДР за результатами розгляду поданої нею заяви про злочин від 26.11.2015 року.

У судовому засіданні представник ОСОБА_3 - ОСОБА_4 скаргу підтримала та просила суд її задовольнити, виходячи з доводів якими вона обґрунтовується.

Слідчий Дніпровського РУГУ МВС України в м. Києві у судове засідання не з'явився, хоча про день, час та місце розгляду скарги повідомлявся належним чином.

Оскільки відсутність слідчого не є перешкодою у розгляді скарги за ч. 3 ст. 306 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе проводити розгляд у його відсутність.

Вислухавши представника особи, яка подала скаргу, дослідивши матеріали, слідчий суддя приходить до висновку, що скарга ОСОБА_3 підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України, на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником.

ОСОБА_3 26.11.2015 року подала заяву про вчинення кримінального правопорушення до прокуратури Дніпровського району м. Києва, що підтверджується описом вкладення у цінний лист, вказана заява була отримана прокуратурою Дніпровського району м. Києва 01.12.2015 року, що підтверджується даними рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення. 04.12.2015 року заява ОСОБА_3 від 26.11.2015 року про вчинення службовими особами Відділу Державної виконавчої служби Дніпровського Управління юстиції у м. Києві та начальником УДВС Головного Управління юстиції м. Києва протиправних дій, пов'язаних із невиконанням судового рішення, переадресована за належністю до Дніпровського Управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві, що підтверджується листом прокуратури Дніпровського району м. Києва із записом від 25.12.2015 року за вхідним № 83 про отримання Управлінням поліції ГУ Національної поліції у м. Києві.

Повідомленням від 05 січня 2016 року № 12/1-4 нд за підписом заступника начальника відділу слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві, ОСОБА_3 проінформовано, що за результатами проведеної по її заяві від 26.11.2015 року перевірки, підстав для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань не має.

Відповідно до ч. 1 та ч. 7 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Якщо відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені прокурором, він зобов'язаний невідкладно, але не пізніше наступного дня, з дотриманням правил підсудності передати наявні у нього матеріали до органу досудового розслідування та доручити проведення досудового розслідування.

Згідно розділу ІІ п. 2.1. Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом Генерального прокурора України № 69 від 17.08.2012 року, облік кримінальних правопорушень за заявами, повідомленнями, які надійшли прокурору або органу досудового розслідування, або виявленими з інших джерел обставинами, що свідчать про вчинення кримінального правопорушення, здійснюється за дорученням керівника прокуратури або органу досудового розслідування шляхом внесення до Реєстру відомостей, визначених ч. 5 ст. 214 КПК України.

Відповідно до розділу VI п. 1 Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом Генерального прокурора України № 69 від 17.08.2012 року, прокурори, керівники органів досудового розслідування усіх рівнів несуть відповідальність по відомствах за забезпечення своєчасного, повного та достовірного внесення інформації до Реєстру.

На підставі наведеного, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити скаргу ОСОБА_3 а саме, зобов'язати слідчого Дніпровського управління поліції Головного Управління Національної поліції в м. Києві, внести відомості за заявою ОСОБА_3 від 26 листопада 2015 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення кримінального правопорушення.

З урахуванням викладеного та керуючись ст.ст. 303, 306, 307 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Скаргу ОСОБА_3 - задовольнити.

Зобов'язати слідчого Дніпровського управління поліції Головного Управління Національної поліції в м. Києві, внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення кримінального правопорушення за заявою ОСОБА_3 від 26 листопада 2015 року.

Слідчий Суддя

Попередній документ
55760261
Наступний документ
55760263
Інформація про рішення:
№ рішення: 55760262
№ справи: 755/1523/16-к
Дата рішення: 01.02.2016
Дата публікації: 10.03.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Дніпровський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); В порядку КПК України