Ухвала від 18.12.2015 по справі 755/22527/15-а

Справа № 755/22527/15-а

Ухвала

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" грудня 2015 р. м. Київ

Суддя Дніпровського районного суду м. Києва Астахова О.О., розглянувши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у м. Києві, Міністерства внутрішніх справ України, третя особа: Професійна спілка атестованих працівників органів внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення та зобов'язати вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

17 грудня 2015 року позивач звернулась до суду з позовною заявою про визнання протиправним та скасування наказу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у м. Києві від 06.11.2015 року № 82 о/с дск в частині її звільнення з органів внутрішніх справ з посади оперуповноваженого, та зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України поновити її на роботі на відповідній посаді в поліції та надати можливість продовжити відпустку по догляду за дитиною по досягненню нею трьохрічного віку. Крім того, стягнути з відповідачів понесені судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 487,20 грн.

Пунктом 2 ч. 2 ст. 17 КАС України, встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.

Згідно із п. 15 ч. 1 ст. 3 КАС України, публічна служба -діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

Із матеріалів справи вбачається, що позивач була звільнена з публічної служби. За таких обставин суд приходить до висновку, що має місце спір з приводу проходження, звільнення позивача з публічної служби.

Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади АР Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява ОСОБА_1 не підсудна Дніпровському районному суду як адміністративному суду.

За правилом п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Крім того, згідно ч. 4 ст. 108 КАС України, копія ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надсилається особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

На підставі викладеного, керуючись ст. 108, 160, 165 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у м. Києві, Міністерства внутрішніх справ України, третя особа: Професійна спілка атестованих працівників органів внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення та зобов'язати вчинити дії, повернути позивачу для подачі до належного окружного адміністративного суду.

Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п'яти днів з дня отримання її копії до Київського апеляційного адміністративного суду через Дніпровський районний суд м. Києва.

СУДДЯ: