Справа № 755/21494/15-а
"02" грудня 2015 р. м. Київ
Суддя Дніпровського районного суду м. Києва Астахова О.О., розглянувши матеріали адміністративної справи за скаргою ОСОБА_1 на дії Державної служби зайнятості (Центральний апарат) Міністерства соціальної політики в Україні про поновлення строку звернення до суду, визнання дій протиправними, визнання незаконними наказів та стягнення частини втраченої додаткової заробітної плати, -
01 грудня 2015 року ОСОБА_1 звернулась до Дніпровського районного суду м. Києва, як адміністративного суду зі скаргою, в якій просить поновити строк на оскарження протиправних дій Державної служби зайнятості (Центральний апарат) та визнати протиправними дії щодо позбавлення її премії за травень, червень 2015 року. Визнати незаконними накази про преміювання працівників Державної служби зайнятості (Центральний апарат) за травень та червень 2015 року. Стягнути з Державної служби зайнятості (Центральний апарат) на її користь частину втраченої додаткової заробітної плати у вигляді премії в розмірі 3 000 гривень.
Пунктом 2 ч. 2 ст. 17 КАС України, встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Згідно із п. 15 ч. 1 ст. 3 КАС України, публічна служба -діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Із матеріалів справи вбачається, що позивач була звільнена з публічної служби. За таких обставин суд приходить до висновку, що має місце спір з приводу проходження, звільнення позивача з публічної служби.
Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади АР Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги ОСОБА_1 не підсудні Дніпровському районному суду м. Києва, як адміністративному суду.
За правилом п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Крім того, згідно ч. 4 ст. 108 КАС України, копія ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надсилається особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
На підставі викладеного, керуючись ст. 108, 160, 165 КАС України, суддя, -
Скаргу ОСОБА_1 на дії Державної служби зайнятості (Центральний апарат) Міністерства соціальної політики в Україні про поновлення строку звернення до суду, визнання дій протиправними, визнання незаконними наказів та стягнення частини втраченої додаткової заробітної плати - повернути позивачу для подачі до належного окружного адміністративного суду.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п'яти днів з дня отримання її копії до Київського апеляційного адміністративного суду через Дніпровський районний суд м. Києва.