Справа № 755/21956/15-а
"11" грудня 2015 р. Київ
Суддя Дніпровського районного суду м. Києва Астахова О.О., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1, поданого в особі уповноваженого представника - ОСОБА_2 до Управління патрульної служби МВС у м. Києві, інспектора патрульної поліції 4 роти 1 батальйону управління патрульної поліції м. Києва лейтенанта поліції Росовького В.М. про визнання дій інспектора патрульної служби протиправними та притягнення його до дисциплінарної відповідальності, -
08 грудня 2015 року представник позивача ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати дії працівників патрульної поліції, що виразились у складанні протоколу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 185 КУпАП, застосуванні щодо позивача адміністративного затримання, без складання протоколу про факт такого затримання протиправними та неправомірними. Крім того, представник позивача просить вирішити питання про притягнення інспектора патрульної поліції 4 роти 1 батальйону управління патрульної поліції м. Києва лейтенанта поліції Росовського В.М. до дисциплінарної відповідальності.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно із п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Разом з тим, протокол про адміністративне правопорушення не є рішенням суб'єкта владних повноважень у розумінні Кодексу адміністративного судочинства України, а складається уповноваженою особою за наслідками вчинення адміністративного правопорушення у порядку та випадках, встановлених Кодексом України про адміністративні правопорушення. Сам по собі протокол про адміністративне правопорушення, в розумінні ст. 251 Кодексу України про адміністративне правопорушення, є доказом по справі про адміністративне правопорушення. Питання щодо правильності складання протоколу про адміністративне правопорушення, встановлення наявності чи відсутності в діяннях особи складу адміністративного правопорушення, тощо, належить розглядати в порядку, визначеному Кодексом України про адміністративні правопорушення. Тобто питання розгляду та надання оцінки всім доказам, в тому числі і самому протоколу про адміністративне правопорушення здійснюється під час розгляду питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Порядок застосування дисциплінарних стягнень установлюється лише актами, прийнятими у межах повноважень відповідних органів, а тому питання про притягнення інспектора патрульної поліції 4 роти 1 батальйону управління патрульної поліції м. Києва до дисциплінарної відповідальності також не відноситься до юрисдикції адміністративних судів.
Згідно із п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 107,109 КАС України, суддя,-
Відмовити у відкритті провадження за адміністративним позовом ОСОБА_1, поданого в особі уповноваженого представника - ОСОБА_2 до Управління патрульної служби МВС у м. Києві, інспектора патрульної поліції 4 роти 1 батальйону управління патрульної поліції м. Києва лейтенанта поліції Росовького В.М. про визнання дій інспектора патрульної служби протиправними та притягнення його до дисциплінарної відповідальності. Роз'яснити позивачу, що відмова у відкритті провадження у справі перешкоджає повторному зверненню до суду з такою саме заявою.
Ухвала може бути оскаржена до Київського Апеляційного адміністративного суду через Дніпровський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.