Справа № 755/22658/15-а
Ухвала
"21" грудня 2015 р. м. Київ
Суддя Дніпровського районного суду міста Києва Астахова О.О., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, Служби у справах дітей Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, Комунального підприємства по утриманню житлового господарства Дніпровського району м. Києва про скасування рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 11.06.2013 року у цивільній справі № 755/5112/13-ц, -
Позивач звернулась до суду із адміністративним позовом в якому просить скасувати рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 11.06.2013 року у цивільній справі №755/5112/13-ц в порядку адміністративного судочинства.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, ОСОБА_1 вважає рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 11.06.2013 року у цивільній справі №755/5112/13-ц за позовом Комунального підприємства по утриманню житлового господарства Дніпровського району м. Києва до ОСОБА_2, яка діє в своїх та в інтересах неповнолітніх ОСОБА_1, ОСОБА_3, треті особи: Дніпровська районна в м. Києві Державна адміністрація, Служба у справах дітей Дніпровської районної в м. Києві Державної адміністрації та ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 19.09.2013 року, якою вказане судове рішення залишено без змін, незаконними та необґрунтованими, такими, що порушують її права. Не погоджуючись із даними судовими рішеннями позивач звернулась до касаційної інстанції, проте у відкритті касаційного провадження Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України від 28.09.2015 року їй було відмовлено, що змушує її звернутись із даним позовом.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно із ч.3 ст.17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи:
1) що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України;
2) що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства;
3) про накладення адміністративних стягнень;
4) щодо відносин, які відповідно до закону, статуту (положення) об'єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції.
Отже, КАС України регламентує порядок розгляду не всіх публічно-правових спорів, а лише тих, які виникають у результаті здійснення суб'єктом владних повноважень управлінських функцій і розгляд яких безпосередньо не віднесено до підсудності інших судів.( Рішення Конституційного Суду № 19-рп/2011 від 14.12.2011).
Відповідно до вимог ст. 129 Конституції України судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону.
Згідно із ч. 2 ст. 126 Конституції України вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється.
З матеріалів справи вбачається, що позивач звернувся до суду із адміністративним позовом, предметом якого є оскарження судового рішення у цивільній справі №755/5112/13-ц.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, а також особам, які не беруть участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права та обов'язки мають право на апеляційне та касаційне оскарження судових рішень у випадку та порядку, встановлених цим Кодексом.
Процесуальні акти та дії суддів ( суду ), які стосуються вирішення питань підвідомчості та підсудності судам спорів, порушення і відкриття справ, підготовки їх до розгляду, судовий розгляд справ у першій інстанції, в апеляційному і касаційному порядку та прийняття по них судових рішень належать до сфери правосуддя і можуть бути оскаржені в судовому порядку відповідно до процесуального законодавства України.
Оскарження в порядку адміністративного судочинства процесуальних актів і дій суду ( суддів), які стосуються здійснення правосуддя в цивільній справі, неможливий.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, сддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно зі ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі.
Таким чином, сплачена позивачем сума судового збору за подання заяви у розмірі 487,20 грн. підлягає поверненню.
З урахуванням викладеного та керуючись ст. 109, 160, 165, 167, 186 КАС України, суд, -
Відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, Служби у справах дітей Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, Комунального підприємства по утриманню житлового господарства Дніпровського району м. Києва про скасування рішення.
Позовну заяву разом з усіма доданими до неї матеріалами повернути особі, яка подала адміністративний позов.
Роз'яснити позивачу, що повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, не допускається.
Повернути ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 487 (чотириста вісімдесят сім) гривень 20 копійок, який сплачено позивачем на підставі квитанції № 157 від 17 грудня 2015 року на рахунок № 31216206700005 МФО №820019, відкритий в ГУДКСУ у м. Києві, отримувач УДКС України в Дніпровському районі м. Києва.
Виконання ухвали щодо повернення судового збору доручити ГУ ДКСУ у м. Києві.
Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду а через Дніпровський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом 5 діб з дня отримання копії ухвали.